Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gizlibeyaz Avatarı

Son Giriş
    20.12-2009
    Saat
    20:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    meraba arkadaşlar.13 yaşında olan oğlum,hastalığı nedeni ile toplu taşıt araçlarında,rehabilitasyon merkezine ve kontrolleri için gitmek durumunda olduğu hastahaneye giderken sorun çekiyoruz.büyüdükçe sorunlarımız artıyor.hastalığı ise,manik depres bipolar duygu durum bozukluğu ve hiperaktivite.toplu taşıtlarda yaşadığımız sıkıntılar yoğunluk kazandığı için,bir araba almamız kaçınılmaz oldu.halen almanyada ikamet etmekte olan abim,bize bir araç bırakmak istiyor.fakat bu mevzuatla ilgili pek birşey bilmediğim için hiç birşey yapamadım.tanıdığım bir arkadaşım raporumuzdaki özür derecesinden dolayı vergi ödemeden alabileceğimizi ve bu tür bir hakkımız olduğunu ifade etti.yanlız,ne şekilde bize bırakılacak arabayı gümrükten alabiliriz açıkçası bilimiyorum.bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim..saygılarımla ....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Oğlunuzun sakatlık raporu %90'ın üstünde olmalı.
    Yurt dışından araç ithali için Ankara Naklihane ve Bedelsiz İthalat Gümrük Müdürlüğü'nden ithalat izni almanız gerek.
    Ve hepsinden önemlisi, yurt dışından sadece minibüs getirtebilirsiniz ve minibüste de tekerlekli sdandalye için veya benzeri özel donanım olması şart.
    Hasılı, siz yurt dışından araç getirtemezsiniz.

Yerinizde olsam, yurt içinden sıfır km araç alırdım. Her anlamda çok daha avantajlı olursunuz. 1600 cc motor hacmine kadar olan bir otomobili ÖTV muafiyetli olarak satın alabilirsiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gizlibeyaz Avatarı

Son Giriş
    20.12-2009
    Saat
    20:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konu hakkında beni bilgilendirdiğiniz için size teşekkür ederim.sonuç olarak ikinci söyleminiz daha mantıklı.peki,ötv haricinde bayiden yararlanacağım başka indirim yada uygulama varmı ?yanlızca ötv indirimi mi ?bu konudada bilgilendirirseniz beni sevinirim :saygılarımla.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ÖTV ve vergi dairesinde aracınızı tescil ettirerek MTV muafiyetinden yararlanabilirsiniz.