Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    çikoletta Avatarı

Son Giriş
    03.04-2016
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    10 Haziran Güncel: Özel hastane raporu kabul edilmedi

Merhabalar, engelim kollarımda (sağ brakial pleskopati sol kolda deformite). B sınıfı ehliyetimi H sınıfına çevirmek ve ÖTV'siz araç almak istiyorum. Numune ve İbni Sina Hastanelerine başvurdum fakat Numune %90 üzerine direk verdiğini; İbni Sina ise mevcut raporumla ÖTV'den faydalanabileceğimi söyledi. (Raporumda araç kullanımıyla ilgili bir bilgi yok, iki sene önce raporu çıkarttırırken amacım vergi muafiyetinden faydalanmaktı.)

Bugün özel bir hastaneyle görüştüm, onlar cüzi bir fiyat karşılığında rapor verebildiklerini söyledi fakat forumda okuduklarım biraz kafamı karıştırdı. Özel hastaneden alırsam ileride herhangi bir sıkıntı yaşama ihtimalim var mı? Yardımcı olursanız sevinirim...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Numune'nin direkt %90 verdiğinin yazmışsınız.
    Siz ne istiyorsunuz peki?
    Alın o %90 raporu,hiçbir kısıtlama olmadan uğraşmadan aracınızı alın ve mevcut B sınıfı ehliyetinizi hiç değiştirmeden keyfini çıkarın.

Üye
    çikoletta Avatarı

Son Giriş
    03.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%90 raporu olanlara veriyorlarmış; benim %73...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Pardon,ben Numune'nin size %90 verdiğini anladım.

Üye
    söyletmez Avatarı

Gerçek Adı
    ULaş coşkun
    Son Giriş
    26.05-2016
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sürücü kursuyla görüştüm özel hastaeden alınan raporu kabul edeceklerini söylediler. özel hastaneden alınan raporlar ehliyet verilebildigini söylediler bana.bende %52 engelli olmama ragmen ehliyet için h sınıfı ehliyet alabilir raporu alamadım.devlet hastanesinde vermiyorlar.özele başvurucam bende

Üye
    çikoletta Avatarı

Son Giriş
    03.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, benim B sınıfı ehliyetim var. Tam teşekküllü bir hastaneden 'otomatik vitesli araç kullanabilir' raporu aldım. Ehliyetimi B'den H'ye nasıl çevirtebilirim? Bir sürücü kursu, B'den H'ye çevirtmek için kursa ihtiyaç olmadığını yazmış, direkt trafik tescilden yapılabiliyormuş. Bilgisi olan var mı?

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Rapor vermeye yetkili bir devlet hastanesinden almış olduğunuz rapor ile bir sürücü kursuna kayıt olup, sadece direksiyon sınavına gireceksiniz @çikoletta

Üye
    çikoletta Avatarı

Son Giriş
    03.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler...

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Buna benzer bir durumda bende var. 2013 senedinde vergi muafiyeti için rapor aldım ama şimdi yeni çıkan ötv yasası ile sol kol engelli olarak bende H sınıfı ehliyet ve araç alımı için rapor almak istiyorum. benim 2013 senedinde almış olduğum rapora itiraz edip ehliyet ve araç ile ilgili ibareleri ekletmem mi lazım yoksa daha önce almış olduğum vergi muafiyetli raporu karıştırmadan ehliyet ve araç için ayrıca yeni bir rapor alabilir miyim ? yardımcı olursanız sevnirim.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Deniz şahbaz Eskiden bir hastaneden aldığın rapora itiraz etmeden diğer bir hastaneden de rapor alınıyordu ama son dönemde tarihi bilmiyorum. Hastane senin daha önce heyete girdiğini görüyor ve randevu vermiyor il sağlık müdürlüğüne gönderiyor . Tam olarak itiraz olarak düşünme bu durumu

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@3T3N1TY sağol cenk. ben tam olarak dediğin gibi itiraz olarak bakmıyorum zaten olaya, sadece endişem şuan 193 sayılı vergi inidiriminden faydalanıyorum ve engelli kadrosundan istihdam edildim. onun bozulmasını istemiyorum açıkcası. şöyle de bir durumda var, belki dediğin gibi sağlık müdürlüğünden sevk edilince rapor ücresti ödemeyeceğim ve belki doktor insaflı çıkarsa %58 olan oranımı %60'a çıkarırsa ozaman emeklilik süremde kısalmış olacak neyse bakalım nasip kısmet önümüdeki aylarda gideceğim hastaneye ve raporumu yenileceğim hakkımızda hayırlısı artık.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Deniz şahbaz Alacağın raporun Vergi indirimine bir faydası yok %80 üzeri bile verseler bu raporunu vergi indirimi için kabul ettiremezsin çünkü raporun içeriğinde o ibareler olmayacak . O açıdan için rahat olsun örnek olarak 2008 yılında heyete girdim %50 oran aldım 2012 yılında 2. işyerim vergi indirimine başvurmam gerektiğini söyledi ve sonuç %37 çıktı Bildiğim kadarıyla hala engelli kadrosundayım ama vergi indirimine tabi değilim . Kısaca zaman kaybetmeden başvur 2016'dan sonra ortalık dahada karışacak

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@3T3N1TY benim şuan %58 raporumla şubatta başvurmuştum ve nisanda olumlu cevap geldi aylık 43 tl vergi indirimim var, asıl olan benim için indirim tutarından çok bana sağladığı. o da şuanki veriler ile 5 yıl sonra emeklilik oluyor. ama dediğin gibi 2016 dan sonra biraz karışacak durum. H ehliyet kalkacak deniyor, benim 2016 dan önce o ehliyeti almam lazım oda neden, 2016 dan sonra belki H ehliyetim olmadığından ya almam zorlaşırsa diye. Malum gece de kanun değişiyor ve değişen her kanunla uğraşan biz oluyoruz, o bakımdan haklısın fazlada oyalanmamak lazım. birde benim aracım şuan 200.000 de ve ufaktan ufaktan motoru bir gözüyle toprağa bakmaya başlıyor sanırım, en azından ben tedirgin oluyorum bazı zamanlarda

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Deniz şahbaz Mevcut raporun ile vergi indirimi alabilmişsin ne mutlu sana .2016 sonrası çok karışık olacak Karayolları yönetmeliğinden vergi dairesinin haberi olmadığını @DADAŞ06 sayesinde öğrendik aynı şekilde hastaneler artık rapor yazarken hangi ibareleri yazacak belli değil . Raporda yazmayan 2 kelimeye takılıp araç ve ehliyet alamayan çok insanımız var . 2016'ya girmeden araç veya ehliyet alacak olanlar alsın.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @3T3N1TY haklısın kardeş. 2016 yı beklememek lazım 1 ay sonra en azından raporumu alayım ben ondan sonra önce ehliyeti alayım ardından arabayıdı derken 2 ay'a kadar olsun bitsin benim namıma. ne hemen nede geç kalmadan

Sayfa 1 / 2 12 SonSon