Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    virago74 Avatarı

Son Giriş
    15.08-2015
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar arkadaşlar ve abilerimiz.
    Ben şu an yumuşak doku kanserinden tedavi görüyorum. Tümör , sol dizimin altında ve sol ayak ekllemimde var. Şu an kemoterapi görüyorum. Bir müddet sonra doktorum, tümörü ameliyat ile alacağını ve kemiğin bulaştığı kısmıda kesip, oraya protez yapacağını söyledi. Şu an ameliyat olmadığım için , bu prosedürler için koşturabilirim.
    Acaba , ameliyat olmadan, bacağımdaki tümörü gösterip , H sınıfı ehliyet alabilir, otomatik vites araç kullanır raporu alabilirmiyim, yoksa ameliyatımı olup, protezim takıldığı zamanmı müracaat etmeliyim. Raporla ilgili kısmı altta...Acaba bu rapor bana, hastaneden gereken raporu aldırırmı sizce ?

Yumuşak dokuların incelenmesinde sol alt ekstremitede krural bölgede tibia platosu düzeyinden başlayarak fibula çevresinde yumuşak dokuya doğru uzanım gösteren kraniokaudal planda yaklaşık 20.2 cm, aksiyel planda ise 7.2x7.5 cm boyutlarında heterojen hipermetabolik (SUV:9.1) olan kitle lezyonu dikkati çekmektedir. Önceki tetkik ile kıyaslandığında boyutça progrese olduğu gözlenmektedir. Tibia ve fibula diafizinde lateral kesimde ılımlı eraziv değişiklik oluşturmuştur. Ayrıca ayak bileği düzeyinde solda taluıs ventralinde yaklaşık 2 cm boyutta önceki tetkike kıyasla büyüyen hipermetabolik (SUV:9.5) yumuşak doku metastazı lehine bir diğer lezyon dikkati çekmektedir.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Kullanamayacak kadar kısıtlılık yaşıyorsanız ameliyat olmadan da alırsınız.

Üye
    virago74 Avatarı

Son Giriş
    15.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar arkadaşlar.Sizleri tekrar rahatsız edeceğim. 2 sorum olacak, cevaplarsanız çok sevinirim.

1 ) Acaba ötv dışında kdv muafiyetide oluyor mu ? 3 gün önce bir markanın bayisinden fiyat teklifi aldım,ötv nin muafiyeti olduğunu , kdv muafiyeti olmadığını söyledi, ama aldıktan sonra , mahkeme ile kdv geri alınıyor diye duydum, ne kadar doğru bilmiyorum dedi satıcı arkadaş.

2 ) Ötv siz araç almak için alacağım raporda, sonuç olarak ne yazması gerekiyor.
    ''H sınıfı ehliyet alabilir, otomatik vites araç kullanabilir '' mi yazması gerekiyor ?

Saygılar....

Üye
    virago74 Avatarı

Son Giriş
    15.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dün itibarı ile raporumu aldım Çok zor olmadı, sabah 8 de başladım, öğlen 3 de bitti.

Arkadaşlar bütün gerekli evraklarım hazır,şu sıralar H sınıfı ehliyet almak için, sürücü kurslarından fiyat teklifi alıyordum. Sonrada ötv mtv muafiyetli arabamı alacakdım.
    Fakat bugün forumdaki arkadaşlardan biri, 1.1. 2016 tarihinde H sınıfı ehliyetler kalkacak demiş !
    Ne olacak bu ehliyetler kalkınca, 2016 yada birşey kalmadı, bekleyip sürücü kursuna 600-700 tl kaptırmasammı diye düşündüm.
    Ne yapmam akıllıca olur ? Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim. Saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @virago74

Sol alt ekstremitede kısıtlılık olduğu tanı olarak belirtilecek ve "otomatik vitesli araç akullanır h sınıfı sürücü belgesi alır" ibaresi olacak.

Böyle bir raporla ÖTV-MTV istisnalı araç alabilirsin (kdv istisnası söz konusu değil)

H sınıfı ehliyet al. Yeni ehliyet sistemi için 5 yıllık bir geçiş süresi öngörülüyor zaten...