Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1990 yılından bu yana aracım var ve şükürler olsun hiç kaza yapmadım.
    1992'den bu yana B sınıfı ehliyetim var.21 yıldır manuel vites araç kullandım. son 4 senedir de otomatik vites araç kullandım. %52 ortabedi engelim var.
    Sol ayağım sakat,ellerimi omuz hizamdan yukarı kaldıramıyorum.
    32 yıldır Elektronik mesleğime devam etmekteyim. son beş senedir özel bir hastanenin engelli işçi kadrosunda elektronik teknisyeni olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Sırf ötv'den yararlanıp sıfır bir araç almak istediğim için,
    İstanbul Bakırköy Sadıkonuk Devlet hastanesinde H sınıfı ehliyet aalabilir ibaresi olan bir sağlık raporu almak için müracat ettim.Sağlıkı kuruluna girdiğimde doktorlar bana ne istedğimi sordu,ben de durumu dürüstçe burada size anlattığım gibi anlattım. Hiç kazam olmadığını söyledim,doktorun birisi bana bir benz etme yaptıki çok zoruma gitti.Bana dedi ki,senin durumun şuna benzer. Diyelim ki bir hırsız 30 sene hırsızlık yapmış ama hiç yakalanmamış, bu onun hırsız olmadığı anlamına gelir mi? Elbette ki gelmez.o yine hırsızıdr. Gereken kararı vereceğiz,dışarı çık bekle dediler.

Sonra raporlar dağıltılmaya başlandı ama en son benim raporum çıktı ve o esnada doktorlarda gitmişti. Heyecanla rapora baktım,"Sürücü belgesi alamaz" ibaresi gördüm. Raporu getiren bayan görevliye sordum,H sınıfı ehliyet alabilir ibaresini göremedim dedim. Görevli bayanda benimle dalga geçti,dediki ne H sürücü belgesi,hiç bir belge alamazsın, görmüyormusun "Sürücü belgesi alamaz" ibaresini.
    Şok oldum.İl sağlığa itirazda bulundum.
    Şişli Etfale hastanesine yeniden kurula girmek için sevkettiler.Şu an evrakım Şişli Etfal Hastanesinde ve daha henüz gitmedim.

Çok uzattım özür dilerim,içimi döküp derdimi paylaşmak istedim birazda.Öğrenmek istediği şu;
    1-Sürücü belgesi alamaz raporu çıktı,bu yüzden elimdeki B sınıfıehliyetim geçersiz olmuşmudur?
    2-Rapora sevk evrakım Şişli Etfal'de ama,ben rapor verebilen başka devlet hastanesinden bu raporu almak için müracat ettim,müracat ettiğim bu hastaneden "H sürücü belgesi alabilir" ibareli rapor alırsam,bu rapor geçerli olur mu yoksa illa sevk edilen hastaneden mi almak zorundayım?
    Eğer ehliyetime el konursa ve H sürücü belgesi alamazsam,işe gidemem,çalışamam.Evimden iş yerim 7.5 kilometre.Bu yol için bir kilometre yol yürüyorum,iki arçla işe gidiyorum.Münübüse ve otobüsle. Otobüslerde benim için çok çok zor,ellerimi yukarı kaldıramadığım için yukarı tutunma yerlerinden tutunamıyorum. Kimse kalkıp yer vermiyorum,ben de kimseden yer isteyemiyorum,utanıyorum. Eğer ehliyetime kavuşamazsam bu benim hayatımın sonu olur...

10 Yıl Tv tamirciliği yani esnaflık yaptım.Her türlü vergilerimi her kes gibi ödedim.Kimse bana sen engellisin, vergi ödeyemezsin demediler.Bağkurluydum ama,tek bir kere Bağ-kurdan yararlanıp ilaç almadım. Devlete hiç bir yüklüğüm olmadı. Hep çalıştım kimseye muhtaç olmadım. Ama gel görelim ki, şimdi toplumun
    dışına doğru itiliyorum.

SİZDEN BİLGİ RİCA EDİYORUM.Ne olur affedin çok uzattım.

Üye
    inebolulu Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende başıma gelen olayı anlatayım sana...
    %50 ortpedi engelli raporumu aldım. b sınıfı ehliyetim de vardı 2013 de bir çevirme esnasında sorgulama yapılırken görevli memur emniyete kadar gidelm dedi. bende heralde bi yerde borcum falan mı çıktı acaba diye şüphe ettim. daha sonra karakola gittiğimizde trafik den bana senin engelli raporun var H sınıfı rapor için müracaat etmen gerekiyor ehliyetine el koyuyoruz dediler...sonra durumda müsait olmadığı için hiçbir kursa müracaat etmedim ama en son kaldı hacettepe üni. gidip heyete girdim ve b snıfı ehliyeti alabilir diye rapor çıkarttım böyle ce tekrar sınav falan derken b sınıfı ehliyeti geri aldım.

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

İneblolulu kardeşim,bir ay oldu aracımı satalı.
    Eğer böyle bir sonuçla karşılacağımı bilseydim,asla H sınıfı için sağlık kuruluna gitmezdim.
    Şu an çok mağdur oldum.Resmen hayatım sona erdi gibi bir durum.Münübüslerle otobüslerle
    işe gitmek benim için resmen çin işkencesi.Bu işin sonu nereye varır bilemiyorum ama,
    ben hiç iyi şeyler düşünmüyorum.Çünkü hayatım çekilmez bir hal aldı.
    Bu şekilde işe gitmem fazla sürmez,mecburen işten çıkarım.Bu da benim için bir sondur.
    Ailece mağdur olduk,çünkü eşimde kronik rahatsız.
    Aracım olmazsa hiç bir yere gidemem,hayat benim için bitti anlamına gelir.
    Fazla yol yürüyemiyorum,ayak kaslarım kaskatı kesiliyor ve inanılmaz
    ağrılar saplanıyor ayaklarıma.
    Devlet engellileri topluma kazandırmaya çalışırken,bu merhametsiz doktorlar,
    resmen hayatımı sona erdirmem için çaba sarfediyor.
    İstanbul gibi yede senede üç beş kaza yapan çok.Ben her gün trafikteyim,
    yılda bir veya iki kere 1000 Km'lik uzun yola memlektime gidip geliyorum.
    Araç kullanmamda en ufak bir zorlanmam yoktur.Hamd olsun ki tek bir
    kazam dahi yoktur,daha ne istiyor bu doktorlar benden anlamadım?

Üye
    inebolulu Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla ne desem boş hocam bende çok eziyet çektim ama yaşadığım yer küçük olduğu için yakalanmadım 2 sene en son artık bu iş böyleolmaz diye işi garantiye alıp heyete girdim. sende keşke şişliyi değilde ümraniye yi falan deneseydin ya

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:09
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım bu dünyada herkese hakettiğini vereceksin fazlasını değil o sana hırsız benzetmesi yapanda hayvan doğmuş malesef ki hayvan ölecek aslında hayvan bile iltifat ona çünkü hayvanlar çok daha düşünceli bu mahluklardan neyse sen gayet iyi araç kullanıyorsun anladığım kadarıyla, Avrupada felçli insanlar bile rabotlu araçlarla otomobil kullanabiliyor malesef bizim kanunlarımız kendi vatandaşımızın ferahı için değil sanki ölümü için kendi ülkemizde kendi vatandaşımız zulüm görür elin ingilizi almanı gelir keyif çatar ülkemizi yönetenler elin ingilizi almanı benim lüks yaşamımı sağlasın halk ne olursa olsun felsefesinde olduğu sürece hangi parti gelirse gelsin Türk toplumu sürünmeye o sana hırsız diyen esas düşüncesiz mahluklarda keyif çatarak yaşamaya devam ederler malesef sistem bu toplumumuz kitlesel olarak karşı koymadığı sürece bu sistem düzelmez e herkeste kendini kurtarma derdinde olduğuna göre aslında bunları bizim toplum fazlasıyla hak ediyor velhasıl kendini kurtarıp geçip gidicen işte bu kadar basit.

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

@Engelsizbiz

Mehmet kardeşim,Kur'anı Kerimde Allah c.c. ayeti kerimesinde buyoruyorki,özetle,nasılsanız öyle idare olunursunuz.
    İnsanlar içinde görevini iyiye kullanan insanlarda var,maalesef kötüye kullanan insanlarda var.
    İnsan insan olmazsa,ona ne kanun söker ne bir ceza.
    Ben istesem evde bakım için ücret çıkarttırabilirim.Müracaat ettiğim takdirde devlet eşime,
    bana baktığı için 830 TL eşime maaş ve ayrıca eşimi sigortalı yapıp sigortasını ödüyor.
    Ama ben bir engelli olarak böyle bir şeye baş vurmadım.Allah'a c.c. hamd olsun
    çalışıp ekmeğimi kazanabiliyorum. Ben oturupta hazır para yemeyi kendime
    şık bulmuyorum.O maaşı daha kötü durumda olanlar alsın diyorum.
    Benim düştüğüm bu haksız ve zor durumun sorumlusu yanlızca
    heyette bulunan nurolji doktorudur. Doktorun bu kararı ise tamamen
    siyasi nedenlerdir.Halkı devlet dairelerinde,kamu alanlarında böyle
    zor duruma düşürerek,aşağılayarak proveke ederek mevcut
    hükümete düşman etmektir.yaşım elliye dayandı.
    Buna benzer çok senaryolar gördük hayatta.
    Hiç bir kanun,hiç bir hükümet,kişinin içinde merhamet,insanlık,
    ahlak ve vicdan yoksa,onun içine ahlak,vicdan,merhamet ve insanlık
    gibi olgu yerleştiremez. Kuruma müfettiş gönderir,müfettiş rüşvet alır
    ve görevini su istimal eder.Hakkın olanı rüşvet vererek almak
    zorunda bırakılırsınız.
    Herkesin başına bir polis dikemezsiniz,kişinin polisi kendi vicdanıdır.
    Bu sistemin düzelmesi,önce kendimizin düzelmesine bağlıdır.
    Elbette dürüst memurlar var,dürüst insanlar var ancak,kurunun
    yanında yaşda yanıyor işte.
    Bir baba kendi evindeki evlatlarına bile laf geçirimezken,
    bir hükümet nasıl 80 milyon nufusa tek tek söz geçirsin.
    Maalesef insanlarımızın eline bir makam geçince,geçmişini unutup
    kendisini diğer insanlardan üstün hissediyor.
    Allah c.c. hükümetinde,halkın da hayırlısını versin.
    Bizleri yanılgılardan,gaflet ve delaletten korusun İnşaAllah.
    Bizleri dürüst insanlarla karşılaştırıp muhatap eylesin İnşaAllah.
    Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim.Sağolun kardeşim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

1- Raporu çöpe atın gitsin! B sınıfı ehliyetinize dair değerlendirme içermediği için B'yi kullanmaya devam edin. (çok nadirdir heyetin raporu emniyet'e göndermesi vs)

2- Hastaneye sevki nereden aldınız?

Kaldı ki hastanelerde işler ters gitse bile dava açma hakkınız var. Öyle kolay değil iki tane edepsizin saçmalaması yüzünden ehliyetten olmak!

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

Rapora itirazı İl sağlık müdürlüğüne yaptım.
    İl sağlık tekrar heyete girmem için hangi hastaneyi istersin dedi.
    Ben de Şişli Devlet hastanesini istedim.
    İtiraz kaydımı yaptılar ve 20 gün sonra git Şişli Etfal hastanesinden
    sağlık raporu almak için randevu al ve yeniden sağlık kurulu heyetine gir dediler.
    Sonra çıkan rapor bir ay sonra İl sağlığa gidecekmiş,oradanda ev adresime gelecekmiş.
    Elden verilmiyormuş.Bu da benim için çok süre. Bir tanıdığım vasıtası ile
    başka bir devlet hastanesinden randevu aldım ve heyete girdim.
    H sınıfı ehliyet alabilir ibareli sağlam raporunu yarın alacağım İnşaAllah.
    Rapor onaylanmış. Bir tanıdığım dediki,mutlaka İl sağlık müdürlüğüne git ve yeniden bir
    dilekçe yaz,dilekçede dedki,itirazda bulunduğum maduriyetim giderildi,itirazımdan vazgeçiyorum.
    Eğer itirazını geri almazsan,dosyan Şişli Etfal hastanesinde açık kalacak.Bu da sana ilerde mutlaka
    sorun olur. Ben de yarın gidip itirazımı geri çekeceğim.Sonra H sınıfı ehliyet alabilir ibareli
    raporumla Bi,r sürücü kursuna gidip H sınıfı ehliyet alacağım İnşaAllah.

Sizin yorumunuz nedir acaba bu duruma?
    İlgi ve alakanız için çok çok teşekkür ederim.
    Allah c.c. razı olsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

Doğrudur, bence de itirazı geri alın bir dilekçeyle

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

Bu gün gittim itirazı geri almak için,bana İl Sağlık müdürlüğünden dediler ki,
    gerek yoktur,hastaneye gitmezsiniz olur biter.Sonra bir sorun olmasıjn dedim.
    Yok bir sorun olmaz dediler.Ben de sonra rapor için heyete girdiğim hastaneden
    raporu aldım.
    Raporda şöyle yazıyordu,"Tüm fonksiyornları elle konturollü araçlarda H sınıfı ehliyet alır".
    Bu ne anlama geliyor pek anlayamadım. Yani arabayı aparatlı mı kullanır demek istiyor?
    Hani engel durumuna göre araca aparat takılıyorya.
    Acaba ne anlama geliyor,"Tüm fonksiyornları elle konturollü araçlarda H sınıfı ehliyet alır" demek?
    Yarın raporu ve diğer evrakları sürücü kursuna göndereceğim,direksiyon sınav Haziran'ın 27'sindeymiş.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Evet,rapordaki ibareye göre aracınız aparatlı olması gerekiyor.
    Hem de gaz,debriyaj,fren hepsi yani.
    Halbuki sizin sol ayağınız sakat ve kullanacağınız aracın sadece otomatik vites olması yeterli.
    Bu gereksiz ve sizi sıkıntıya sokacak ibareyi neden koydular anlamadım.

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

Değerli Ufuk kardeşim,amaç engelliyi daha zor duruma sokmak.
    Benim bir sözüm vardır,derim ki,"Engellinin tek engeli engelsizler"
    21 yıl manuel vites araç kullandım.Son dört senedir otomatik vites araç
    kullanıyorum,otomatik aracı tercih etmemin sebebi,işe arabayla gidip geliyorum
    ve ara yolları kullandığım için kırmızı ışıklar ve bir o kadar sıkı trafik olduğundan,
    otomatik daha araç daha rahat olur.18 yıl hidroliksiz direksiyonlu araç kullandım.
    23 yıldır B sınıfı ehliyetim var.Rab'Bime şükürler olsun ki tek bir kaza yapmadım.
    Her yıl 1000 Km uzun yola gidip geliyorum memlekete.
    Bunları doktara hep anlattım.Sağ ayağımda zaten hiç bir sorun yoktur.
    Bunların yaptığı engelliye hayatı cehenneme çevirmek.Yani zorla bana engelli
    olduğumu hissettiriyor hatırlatıyorlar.Hükümet engellileri topluma kazandırmaya çalışırken,
    bu doktorların özellikle seçimler üzeri,hayatımı cehenneme çevirmeye çalışmalarıda bir ayrı manidar.
    Bu konuda çok şikayetler var zaten.Devlet hastanesi,devlet doktoru.Bana çıkardıkları
    zorlukla beni devlete karşı proveke etmektir. 10 yıl esnaflık yaptım,1988-1998 yılları arası.
    Bana hiç bir kurum demedi ki,sen engellisin,vergi veremezsin.10 yıl Bağ-kur ödedim,maliye vergisi ödedim,
    belediye vergisi ödedim.O zaman ses yoktur.Şimdi bir ötv'den yararlanıp araç alayım dedim,
    başıma gelmeyen kalmadı.O kadar çok kanı bozuk memur,doktor vesaire varki.
    Hiç birisine hakkımı helal etmiyorum.Bir engelli olarak hiç bir zaman yanlızca tüketici olmadım,
    her zaman çalıştım ve üretici oldum.Engelimin ardına sığınıp kendime acımadım acındıracak
    hareketlerde bulunmadım.Yaşım 48 ve hala çalışıyorum.2008'de ssk'dan emekli oldum ve
    hala çalşiyorum. Allah c.c. sonumuzu hayır eylesin İnşaAllah.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ufukalp Mesajı Gör
    Evet,rapordaki ibareye göre aracınız aparatlı olması gerekiyor.
    Hem de gaz,debriyaj,fren hepsi yani.
    Halbuki sizin sol ayağınız sakat ve kullanacağınız aracın sadece otomatik vites olması yeterli.
    Bu gereksiz ve sizi sıkıntıya sokacak ibareyi neden koydular anlamadım.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Rabbim kolaylık versin inşaallah Sedat Kardeşim.
    Sağ ayak tamamen sağlamken,salt otomatik vites rahatlıkla yeterli oluyor demektir ve bu durumda ''tüm fonksiyonları elle kontrollü araç kullanır'' ibaresi koymak işgüzarlıktan başka bir şey değildir bence.
    İtiraz et diyeceğim zaten itirazlarla geldi buraya kadar ve ne diyeceğimi inanın bilemiyorum.
    Anlatığınıza göre sadece sol ayağınız sakat,peki bu durumda önceki hastaneler neden sürücü olamaz raporu verdi ki?
    Lütfen yanlış anlamayın,size inanmıyor değilim,ama belki sizin de önemli görmediğiniz göz ardı ettiğiniz,ama onlar için bahane olabilecek başka rahatsızlıklarınız mı var acaba?
    Yoksa sadece sol ayak sakatlığından dolayı hiç kimse çıkıp da sen sürücü olamazsın diyemez.
    Olur diyen de tüm fonksiyonları elden kumandalı olacak diyemez.
    Şayet durum tamamen buysa,tek sakatlığınız sol ayaktan ise ilgili kuruluşların en tepelerine kadar yazınız,Bimer'e burada anlattığınız gibi detaylıca anlatınız. Başkaca ne diyeceğimi bilemedim.
    Bu arada mübarek Miraç Kandilinizi tebrik eder,tüm sıkıntılarınızın çözümüne vesile olmasını temenni ederim.
    (Ben de 46 yaşındayım)

Üye
    Sedat Yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat Yıldırım
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

Ufuk kardeşim,sorun yanlızca sol ayak değil,kollarımda da belli oranda güç kaybı var.
    Kollarımı omuz hizasından yukarı kaldıramıyorum ancak,direksiyon önümde ve araba kullanırken,
    en ufak zerre kadar dahi bir zorlanmam yoktur.Direksiyonda arabanın tavanında olmadığına göre,
    sorun yoktur.
    25 yıldır araç kullanıyorum,hatta bunun 21 yılı manuel vites,yani debriyajlı araç,
    18 yıldır normal direksiyon yani hidrolik olmayan direksiyonlu araç kullandım.
    Hamd olsun MaşaAllahki tek bir kaza tutanağım yoktur.Her yıl uzun yola giderim,
    bazen yılda iki kez.Bir sıkıntım olmuyor.
    Eğer bu rapor firende içinde olmak üzere tüm fonksiyonları elle tertibatlı araç
    kullanır derse,o zaman bu benim durumumla tam zıt bir karar olur.Mantıksız olur.
    Ben size raporda aynen yazdığı şekilde paylaşayım bir bakın.
    Belki anlayan başka arkadaşlarda görürde bir yorumda bulunur.

---------------------------------------------------------------------------
    Ortapedi
    HER İKİ KOL GÜÇ KAYBI+SOL ALT EKSTREMİTEDE POLİO
    SEKELİ.NÖROLOJİ KAATİ UYGUNDUR.

Teşhis
    L2-S" VE C5-T1 İNNERVASYONLU KASLARDA POLİO SEKELİ

Karar
    TÜM FONKSİYONLARI ELLE KONTUROLLÜ ARAÇTA H SINIFI EHLİYET ALIR.
    -----------------------------------------------------------------------------

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ufukalp Mesajı Gör
    Rabbim kolaylık versin inşaallah Sedat Kardeşim.
    Sağ ayak tamamen sağlamken,salt otomatik vites rahatlıkla yeterli oluyor demektir ve bu durumda ''tüm fonksiyonları elle kontrollü araç kullanır'' ibaresi koymak işgüzarlıktan başka bir şey değildir bence.
    İtiraz et diyeceğim zaten itirazlarla geldi buraya kadar ve ne diyeceğimi inanın bilemiyorum.
    Anlatığınıza göre sadece sol ayağınız sakat,peki bu durumda önceki hastaneler neden sürücü olamaz raporu verdi ki?
    Lütfen yanlış anlamayın,size inanmıyor değilim,ama belki sizin de önemli görmediğiniz göz ardı ettiğiniz,ama onlar için bahane olabilecek başka rahatsızlıklarınız mı var acaba?
    Yoksa sadece sol ayak sakatlığından dolayı hiç kimse çıkıp da sen sürücü olamazsın diyemez.
    Olur diyen de tüm fonksiyonları elden kumandalı olacak diyemez.
    Şayet durum tamamen buysa,tek sakatlığınız sol ayaktan ise ilgili kuruluşların en tepelerine kadar yazınız,Bimer'e burada anlattığınız gibi detaylıca anlatınız. Başkaca ne diyeceğimi bilemedim.
    Bu arada mübarek Miraç Kandilinizi tebrik eder,tüm sıkıntılarınızın çözümüne vesile olmasını temenni ederim.
    (Ben de 46 yaşındayım)

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Önceki hastanelerde kollardaki güç kaybından dolayı sürücü olamaz raporu verdikleri anlaşılıyor.
    Ancak son rapordaki tüm fonksiyonlar elle kontrollü araç ibaresi tamamen saçmalık.
    Sizin sağ ayağınız tamamen sağlam ve otomatik vites rahatlıkla kullanılır.
    Zaten kollarınızda güç kaybı mevcutken,tek ayakla rahatlıkla kontrol edilecek olan gaz fren fonksiyonları için de elden tertibat demeleri tam bir çelişki bana göre.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon