Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 49 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ugurabi Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    asdasdsad
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Acilen cevaba ihtiyacım var araç almaya karar verdik ve alcağımız aracı seçtik 15 inde geliyo araç ve babanneme engelli raporu aldık %50 ortopediden %50 nörolojiden(orta derece demans) %20 30 civarı 1 2 şeyden daha aldı kalp göğüs vs. %90'nı tamamladık vekalatname vermesi gerekikyodu babama ama noter vasisi olması gerekiyor dedi ve vekaleti verdirmedi tam zihinsel engelli değil ama sıkıntısı var tabi bizim istediğimiz mahkemelerde 3 4 ay zaman geçirip babannemi mahkeme hastane vs dolaştırmak istemiyoruz kadın zaten yürüyemiyo vs. raporu alırken bile çok zorlandık doktor doktor bunun başka bi kolay yolu yokmudur ? teşekkürler ..

Not: Tanıdık bi noterle konuştuk satış için vekalet vermeden kendisi emniyet müdürlüğüne gidip parmak basar öyle halledebilirsiniz dedi vekaletsiz daha önce böyle yapan olmuş vekaletsiz isimde verdi bizde şimdi böyle yapmaya karar verdik 15 inde acaba bu yöntemde sıkıntı çıkarmı ?

Üye
    Akil Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    15

Uğurabi, vasiyi notermi istedi birde raporda demans ibaresi olduğu için mi? Bildiğim kadarıyla demans, ruhsal duygusal olarak geçiyor yani zihinsel geçmiyor.

Üye
    ugurabi Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    asdasdsad
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Akil;

bayi bizden vekelatname istedi vekalet almaya gittiğimizde noter istedi bizden vasiyi evet.Başka bir notere gittik oda istedi belki şansımıza gelen mız mız noteterlerdendir çözüm ne olabilir ?

Üye
    enimeg Avatarı

Son Giriş
    18.11-2015
    Saat
    12:41
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Meraba ben 8 yil once yurt disindan arac almistim arabami satmadan turkiye den araba alabiliyor muyum?

Üye
    Akil Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    15

Uğurabi bugün trafik şb gittim p. memuru imza atabiliyorsa aklı yerindeyse vasi kararına gerek yok dedi. Ordan noterleri gezdim bazıları aile hekiminden alacanız aklı yerindedir raporu yeterli dedi. Bazıları psikiyatri dok. Alınması gerekiyo dediler. Rapordan sonra bakarız denildi. Gelişmeleri yazalım.

Üye
    ugurabi Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    asdasdsad
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Akil

Bu konuda bi karışıklık var herkez başka bişey söylüyo mesela polis akli dengesi yerindemi değilmi nerden bilecek muayenemi etcek noterler bile kararsızlar neyse takipdeyim bekliyorm gelişmelerini

Üye
    Akil Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    15

Ağır demans destek % 96 raporumuzla. Aynı şekilde bizde ötvsiz araç almayı düşünüyoruz. Bir kolayı yada çaresi olursa haberleşelim.

Üye
    ugurabi Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    asdasdsad
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Akil;

tmamdır akil bey 15 inde benim belli olcak bakalım

Üye
    Akil Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    15

@ugurabi

Tamam hayırlısı olsun bakalım. İşlemleri yazışırız. Geri dönüş yapmayı unutmayın. Allaha emanet.

Uğurabi, bu alım konusunu tam anlayamadığım için kusura bakma bir sorum olacak. Araç bayisi bizden vekaleti raporlu kişi adına işlem yapılsın diyemi istiyor. Zorunlu mu? İşlemleri yaparken Rapor sahibi yanımızda olsa noterde ve trafik şubede gerekli imza vb. işlemleri yapsa yinede bayi için vekalete gerek varmı. Yinede akli yerindelik raporu isterler mi. Vekalet hakkında bildiklerini yazarmısın.

Üye
    ugurabi Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    asdasdsad
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Akil

Bakın vekalati bayinin isteme sebebi bütün işlemleri bayi halletsin diye müşteri hiçbirşeyle uğraşmasın diye ama raporda demans gören noterler vekalet vermiyebiliyor benim başıma gelende bu çözümü ise engelli kişinin trafik şubeye gidip bizzat kendisine imza attırcam yada parmak bastırcam inşallah trafikten sıkıntı ççıkmaz daha önce böyle yapan olmuş tanıdık noter dedi sorun çıkarsa artık trafikten mecbur ekli dengesi yerindedir raporu almak lazım biyerden

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Ne yaptınız @ugurabi ?

Üye
    ugurabi Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    asdasdsad
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

noterle konuştum alman için hukuki bi engel yok vasi almadan alabilirsin dedi bakalım cuma günü araç gelicek almayı deniycem sonucu cuma günü yazarım

Üye
    serapkamm Avatarı

Son Giriş
    12.04-2017
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ugurabi
    noter vekalet verirken sizden ek karar istemedi mi?
    Bende anannemin %92 raporuyla ötv siz araç almak istiyorum vasisi var noterden bayiye vekalet verecektik noter engeliyle karşılaştık. 8 aydır ek karar yani izin belgesi çıkarmak için mahkemeyle uğraşıyoruz.

Üye
    ugurabi Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    asdasdsad
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar trafiğe gittim aracı alamadım öncelikle yardımınızı bekliyorum şimdi olanları açıklayacağı.

2 tane noterle konuştuktan sonra yasal olarak bi engel yok dendi hafif orta derece demans akli dengesi yerindedir sınıfına girmiyor aracın parasını ödedim faturamı aldım babannem ile herşeyimi hazırladım ve emniyete gittim.Emniyet vasi kararı istedi sebebini sorduğumda 2 şubat 2015 de gelen ne olduğu belli olmayan bir genelge çıkardılar bana ve bende yasa maddesini onlara söyledim ama onlar inatla genelge var yapmayız dediler baya tartıştık sonuçta yapmadılar genelgede hiçbirşey açık olarak yazmamakta emniyetin insiyatifine bırakmış olayı hafif orta ve ağır derece demans ruhsal bozukluğu akli dengesi yerine girebilir bu her hasta için ayrı bakılmalı tarzında yazı yazmakta ne yaptıysam beceremedim parayı verdim ve 2 3 ay mahkemelerde sürüncez gibime geliyor...

Üye
    Akil Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    15

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ugurabi; trafiğe gittiğinizde hemen rapora bakarak mı yoksa babannenize sorular sorup ölçme değerlendirme yaptıktan sonramı olumsuz cevap verdiler? Babanneniz anlamlı cevap verebildi mi. Tavsiyem şu olur size babannenizin kendini tanıtamayacak kadar rahatsızlığı yoksa, trafik şubeden birini tanıyan kişiyle gidin derim etkili olacağını düşünüyorum. İnşallah fazla uğraşmadan işinizi tamamlarsınız. (Gelişmeleri yazdığınız için çok sağolun.)

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon