Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cahit gönen Avatarı

Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar gümrükler müdürlüğüne sordum gelen cevap.5 yıl dolunca araç almanızda bizce sakınca yok.maliye bakanlığına sorun diyor.zaten onlar genelge yayınladılar.eski aracı satmadan yenisini alabilirsiniz.diye.ancak mtv'de birini seçeceğiz.
    T.C.
    GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI
    Gümrükler Genel Müdürlüğü
    Tarih :25/09/2013
    Sayı :17226
    İlgi : 23/09/2013 tarihli başvurunuz.

Sayın Cahit GÖNEN,
    Mezkur dilekçeniz incelenmiştir.
    2009/15481 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki "4458 Sayılı Gümrük Kanunu'nun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Karar"ın 107 nci maddesi uyarınca malul ve sakatların kullanımına mahsus araçların fiili ithal tarihinden itibaren üç yıl geçmedikçe başka bir malul ve sakat olan bir kişiye; on yıl geçmedikçe malul ve sakat olmayan kişilere gümrük vergileri tahsil edilmeden satışı, hibesi veya devri yapılamamaktadır. On yıl sonrasında ise söz konusu araçların satışı veya devrinde gümrük vergileri (ÖTV dahil) aranmamaktadır.
    Dilekçenizde bahsettiğiniz üzere yurt içinden tekrar araç iktisap etmenize gümrük mevzuatı açısından bir engel bulunmamakla birlikte bu konuda ÖTV Kanununun uygulayıcısı olan Maliye Bakanlığı'na başvurmanız yararınıza olacaktır.

Üye
    fg50 Avatarı

Son Giriş
    04.09-2016
    Saat
    16:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba cahit bey
    bu konuda yazı yazmadığım devlet kurumu, soru sormadığım kişi kalmadı. Kimseden beni ikna edici bir yanıt alamadım. Siz bu şekilde sıfır araç aldığınızı söylüyorsunuz. şu ana kadar maliyeden bir sorunla karşılaştınız mı? Ben de sıfır almayı düşünüyorum sizce üzerimde bu araç varken almalıyım mı çünkü hep bana devlet ileride ötv yi sizden geri alır diyorlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

@fg50

Aynı anda üzerinde on tane araç bile olabilir. Asla satışı gerekmez. Buna dair bir madde bile vardı ama, baktım, bulamadım şimdi.

Üye
    cahit gönen Avatarı

Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    fg50 arkadaşım 2yıl oldu.herhangi bir sorun olmadı.hatta maliyeye başvurdum.önceki aracın mtv sini ödemeye başladım.yeni araç mtv den muaf şuanda sorun olsa bu işlemi yapmazlar.zaten sisteme baktıklarında üzerinde kaç araç olduğunu görüyorlar.için rahat olsun sorun çıkarsa ben sana yaptığım işlemlerin evrakınıda gönderirim.maliye bakanlığının genelgesi var şuan bulamadım.istersen onuda bulunca burda yayınlayayım.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12