TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 8 / 8 İlkİlk ... 45678
Toplam 114 mesajın 106-114 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tenox07 Avatarı

Gerçek Adı
    ÖMER
    Son Giriş
    10.05-2021
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    34

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Takip

Üye
    Ade1616 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2021
    Saat
    02:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba. 2017 yılında %99 engelli babam adına araç aldık. Babam bu yıl vefat etti. Araç dışında üzerine başka mal varlığı yok anca babannem vefat ederse miras payı olurdu.Babam ondan önce vefat ettiği için payı gözüküyormu bilmiyoruz. Biz annem ablam ben 3 kişiyiz. Annemle ablamın eskiden kalma borçlarından dolayı payına haciz gelebilirmiş. Avukatlara sorduk notere sorduk feragat yerine reddi miras yaparlarsa mahkemeden ötv ödenmez dediler. Birtek mirasçı ben kalıyorum. Hatta mezkur kanunun 15/2-a kapsamında ötv beyan edilmesi ve ödenmesi gerekmemektedir diyor.
    Aracı aldığımız yerde olmuyor diyor. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen???

Üye
    mandreyam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    0

Reddi miras yapsınlar ablan evli ise bı avukata danış çünkü ablan reddi miras yapsa çocuğu varsa çocuğuna yoksa eşine geçiyor....ben o hatayı yaptım sen yapma...bı avukata git...sor....

Üye
    Ade1616 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok ablam evli değil ama çocuğu var. Çocuğun babasıda yok. Veraset ilamında zaten 3 kişi çıktık. Onlar red edince geriye ben kalıyorum. Cevap verdiğiniz için çok teşekkürler ederim. Son birşey daha soracağım annem ile ablam dilekçe verdiler reddi miras için 1 ay sonra gelirmiş sonuç sonrada benmi gideceğim kabul ettiğime dair dilekçe vermek için yoksa mahkeme sonuçlanınca notere gidip veraset ilamı çıkarırsam tekrardan orada çıkarmı?

Reddi miras yapıldığında kesin ÖTV ödenmiyor değilmi?

Üye
    mandreyam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    0

Ablan reddi miras yapmıştır ama hatalı yapmıştır...süre geçmeden düzeltin......sorun surda ablan mirası reddederse çocuğu içinde reddi miras yapmalı....çünkü miras çocuğu geçiyor kactane varsa artik...geçiyor....hepsi reddi miras yaparsa mahkemeden yeni verasetname çıkıyor onu alıp notere gidersen zaten bı tek sen kalıyorsun vergi ödemeden üstüne alıyorsun.....not ben bunu yaşadım.....yanlış yaptım bıraktım hata reddi miras yapınca mal çocuklara geçiyormuş onu bilmiyorduk .... öğrendik.....aynı hatayı yapma.....ablan çocuğu içinde reddi miras yapmalı..... not süre geçmeden duzelt....

Benim 6 ortağım vardı reddi miras yaptık.... eksik yapınca artık 16 ortağım var....

Üye
    Ade1616 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim uyardığınız için..
    Yarın yapacağız onuda. Yani aslında 1.5 senesi kaldı eğer ablam çocuğu adına satış yapabilirse sorun yok.
    Sulh hukuk mahkemesine sorduk yetişemedik vezneye.
    Onlarda söyledi evet çocuğun adınada yapılması lazımmış ama satış olacağı zaman annesi onun adına yapabiliyormuş payının satışını. Ne kadar doğrudur bilemem tabi.

Üye
    mandreyam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    0

Doğru söylemiş....annesi satış yapabilir...ama o zaman reddi miras yapmanin anlamı yok....ha ablan ortak ha çocuk ortak....bende yanlış yaptım 2 sene bekliyecem benim üstüme almak icin

Üye
    abdullahoz Avatarı

Son Giriş
    23.04-2021
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Forumlara cevap veren olmuyor maalesef konularla ilgili bilgisi olanlar lütfen cevaplasınlar

Üye
    Ade1616 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mandreyam merhaba.
    Ablam çocuk içinde dilekçe verdi reddi miras için. Ben sormayı unuttumda mahkemeye. Bu durumda çocuğun alt soyu olmadığı için diğer mirasçı yani ben... Banamı kalır? Yoksa rahmetli babamın annesine kardeşlerine felanmı geçer? Bilginiz varmı acaba?

Sayfa 8 / 8 İlkİlk ... 45678