Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    44malatya33 Avatarı

Son Giriş
    17.08-2009
    Saat
    17:54
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende sol ayak özürlüyüm ve bir yıldır otomatik vites aracım var kullanıyorum. hiçbir sorun çıkmadı.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:42
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: cesar39 Mesajı Gör
    mehmetyilmaz;

senın tum msjlarını takıp edecek degılım .. He evet cok ıyıde torpılım war oke...
    benim mesajlarımı takip et demedim zaten forumları takip et dedim ama senin bırak forumu dünyadan haberin yok
    senin memleketi bilmiyorum ama heralde malatyada bu işler böyle oluyor,bu kuralı ben değil devlet söylüyor .
    Ben çok meraklı değilim heralde otamatik kullanabilecekken aracıma aparat taktırayım .
    Kızdığım nokta hala bunu anlamamazlıktan gelip ileri geri konuşmanız birde sanki doğruymuş gibi alaycı tavırla hareket etmeniz hiç hoş bişi değil

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bla Bla Bla

Üye
    gelgulelim Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sol ayağından engelli olanların otomatik vitesli aracı tertibatsız olarak engelli plakası ile kullanılabileceğine dair Türk Standartları Enstitüsünün kararı olduğunu duymuştum.Bu konuda bilgisi olan varmı?Varsa bu kararın biz solayak engellilerine uygulanabilir mi?Bundan yararlanabilirmiyiz.

Üye
    egelipasha Avatarı

Son Giriş
    21.10-2014
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cesar39 senin altınkuru herhalde git kendin otomatiğe devam et biz aparatlı kullanacağız başımızdakiler olduğu sürece

Üye
    gelgulelim Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar.Lütfen birbirimizi kırmıyalım.Kullananlar,bilenler şu tertibat olayını kullandığı şekliyle anlatsın ki,diğer kardeşlerimiz de bilgi sahibi olsunlar.
    Bilmiyorum,içinizde şu tertibatın kahrını, benim kadar çeken varmı?Belki içinizdeki bazı arkadaşların yaşına eşdeğerdir.1992 yılın dan buyana.17 yıl dile kolay.Ne zorluklarını,ne sıkıntılarını çektim ben bilirim.Halende aynı tertibatı kullanıyorum.Ruhsatıma da işlettim.Tüm evrakım tamamdır.Ama duyduğum kadarıyle tabiki otomatik vites daha rahat ve kullanışlı imiş.Bana
    otomatik araba kullanmak kısmet olmadı.Belki birgün olur...Hoşçakalın.İsmail

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    31

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: cesar39 Mesajı Gör
    ben ne ötv nede mtv verdım aracımı alırken otomatık vıteslı arac kullanıorum ) sıfır kmde aldım ..
    araç almak ve kullanmak için hastaneden aldıgın raporu,ehliyetinde yazan ibareyi vede vergi dairesinden araç alirken memurlarin tutmuş oldugu bir yazı vardır prosüdür geregi nedir açikla bizde bilelim.hangi vergi dairesidir hangi hastanedir hangi memurdur...oyle torpilim var demek kolay bizde gider oralardan rapordur vs. ne gerekiyorsa aliriz....

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    31

ne oldu ses seda yok... mehmet yılmaz kardesim bunlar böle işde ne yapcannn agzı olan konusuyooooo

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:42
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

doğru diyorsun fevzi.
    asıl benim üzüldüğüm nokta biz arkadaşlara doğru olanları ve doğru bildiklerimizi anlatmaya çalışıyoruz zaten bu sitenın amacının birtaneside bu yardım etmek. ama bazı düşüncesiz arkadaşlar bilip bilmeden nedeninide sormadan ahkam kesiyorlar ,peki nasıl oluyor diye sorduğundada cevap veremiyor tıpkı senin bir önceki mesajında yazdığın gibi .
    gelgülelim arkadaşaım bende 15 yıldır bu işin işindeyim bende hep aynı aparatı yada benzerlerini kullandım ve halen kullanmaktayım, yani sen ne çektiysen aynılarını yada benzerlerini bende çektim. şuan itibariyle sol ayak engelli olupta aparat taktırmadan sadece otamatik vites kullanabilmek imkansız ,tabi ötv ve mtv den yararlanmak istersen. Dersinki ben ötv de ödiyim mtv de öderim ozaman ona göre rapor alırsın eğliyetinide ona göre işletirsin ozaman paşalar gibi otamatik kullanırsın hemde senin aracını başkasıda kullanır,karar senin.
    yinede ikna olmadıysan bülent beye de sorabilirsin yada daha önce formlarda yazılanlara bakıp bilgi sahibi olabilirsin .

Üye
    otokitir Avatarı

Son Giriş
    03.02-2011
    Saat
    23:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu hidrolik sistem debriyaj hakkında bana bilgi verebilirmisiniz merak ettim şimdi.nerede takılıyor kim takıyor bilgi alabileceğim bi telefon falan varsa rica ediyorum.otokitir@hotmail adresine gönderebilirsiniz.teşekkür ederim.

Üye
    Kuvva Avatarı

Son Giriş
    12.05-2009
    Saat
    17:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu saçmalığın kaldırılması ve gerekli düzenleme için kime müracat etmeli. Acaba Vekilimiz Lokman beye nasıl ulaşırız? Belki biz sol bacaktan engellilere bir çözüm çalışması yapar. Ne dersiniz?

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

fevzieryilmaz;

La sen harbı nesın kendını ne sanıosun? cevap vermedık dıe bıyerlerının kalkamsıda ne soylesene bana???

valla dedıgın seylerle ben ugrasmadım gıttım galerıye verdım paramı ıslemlerı yaptılar gıttım aldım arabamı bu kadar Oke.... hadıı ıyı forumlarrrr

Üye
    gelgulelim Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ötv - mtv ödemeden araç alırsak iyide özürlü plakası olmayan bu araca nasıl özürlü aracı denir?Özürlü aracı olmıyan bir vasıtayı H sınıfı ehliyetle biz nasıl kullanacağız?Bizim aracımızı başkasının kullanması önemli değil...O aracı biz kullanabilirmiyiz?

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    31

maaleseff silikon vadisinde silikon beyinle yasamayı sürdüren.hatda saga sola çamur atayım belki izi kalır mantıgıyla forumlarda boy gösteren.bir b.k bilmeyipde he ben parayı verdim oldu diyebilen forumu bilgilenmek amacı ile degil ukala ukala yazmayı becerebilen şahsiyet.biliyorum ki bu yazıyı okudukdan sonra küfür içerikli yazılar yazıcaksın...tabi moderatörler izin verirse ben aracımı nasıl aldıgımı acıkladım bu forumda.sende bi açıklla bakalım hangi bayiden ne sekilde aldıgını....

Üye
    kyotocu Avatarı

Son Giriş
    28.04-2016
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben zonguldak'ta oturuyorum ve 1989 model peugeot 405 araca sahibim. Sol ayağım özürlü. Araç 2001 yılında fransadan kardeşim tarfından getirildi. Özürlü aracı olabilmesi için arabaya debriyaja el ile basabilmek için manavila gibi bir sistem monte edildi ve gümrükten bu şekilde geçti. İşlemlerini yaptırıp aracı üzerime alınca arabama AUTO-CLUTCH denilen otomotik debriyaj sistemi taktırdım.
    Ben şahsen sistemden çok memnundum. En büyük sıkıntı arkadaşların da belirttiği gibi rampalarda kalkışta yaşadım. O durumda el freni ile akltım.
    Geçen sene bu sistemin elektronik devresine su girdi ve sistem arızalandı. Bidaha 450-500 TL vermeye gerk duymadım. Çünkü bu sistem sayesinde araba kullanmayı öğrendim. O sistem çalışırken zaman zaman sistemi kapatıp kolla debriyaj kullanıyorum. İyiki öyle yapmışım. Sistem arızalanınca zorluk çekmedim.

Ben bu AUTO-CLUTCH sistemini MAPTAŞ ta taktırdım.
    Adresi şöyle: MAPTAŞ Yeni Çamlıca Mah. YEDPA Tic.Merkz. B Cad. No:49-50 Ümraniye İstanbul 0216 471 04 25.
    2001 yılında orda zannedersem MAPTAŞ firmasının sahibiydi. Nihat Öğretmen isimli Ortopedik özürülü birisi vardı. Kendi kullandığı minibüse taktığını söylemişti. Beni kendileri için kendi hazırladıkları öğle yemeğini yemeden bırakmadılar. Çok şeker ve candan insanlardı. Ben bu otomatik debriyaj sistemini (halâ satılıyorsa) Sol ayağı özürlü düz vitesli yeni araba sahibi olmuş arkadaşlara tavsiye ederim.Bu benim şahsi fikrim.Bu sistemi kullanan birisi olarak benden bilgi almak isteyen olursa mail yolu ile veya forum aracılığı ile yardımcı olurum.
    Hepinize kazasız ve engelsiz günler.

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon