Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    esrarengizadam25 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim aparatım oturan boğa nın linkini attığı aparattan. yanlış anlaşılmasın kendimi övmüyorum ama o tertibatın ince noktası var. onu yakalayabilen iyi kullanır.sorunsuz çalışan bir tertibat. tek sorunu diğer araçlarla yarışamıyorsun yani seri vites değiştiremiyorsun.yarışmak harici başka hiç bir sorunu yok

Üye
    pluton... Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET ÖSEN
    Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Esrarengizadam25'in takdırdığı Auto clutch sistemi ise yeni araçların bazılarına monte edilemiyor sistem araca monte edilirken aracın hız bilgilerine ihtiyaç duymakta bunun içinde aracın devir sayaçlarından birine monte ediliyor ancak aracın devir sayacındaki sinyalle aparattaki sinyallerin birbirini tanıması gerekiyor yoksa sistem hıza duyarlı olmuyor.

Üye
    egelipasha Avatarı

Son Giriş
    21.10-2014
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

takoz gibi aparat kullanacağımıza sök taklı bir aparat yaptırıp ayakla basın arkadaşlar saçmalık zaten bu debriyaja aparat takmak

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:42
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

bu konuşmlardan anlaşılan sonuç malesef aynı tas aynı hamam devam.
    pluton' un bahsettiği aparatı hidrolik debriyajlı araçlara takamıyormuşuz,e oldumu şimdi? şu anda zaten yeni arabalar hidrolik debriyajlı .bu durumda bu sistemi at çöpe gitsin .diğer esrarcengizadamın söylediği aparatıda yine pluton kardeşimiz açıklamış :yok hız göstergesi,yok uyumluluk falen felan,ben arabanın elektrik veye elektronik sistemlerine takılan aparatlara karşıyım, birincisi herhangibir kötü durumda arabanın garantisi üretici firma tarafından garanti dışı kalmakta ,ikincisi ise malesef bu durumlarda muhakkak kötü bişiler oluyor çünkü henüz bizim bu aparatlarda yeterli alt yapımız yok ve malesef insanın bu elektrik yada elektronik sistemde çalışan aparatlara güvenesi gelmiyor, anca bu tür aparatlar arabayı alırken araba firması tarafından garantili olarak çıktığı zaman olabilir, yani arabayı sıfır alırken bizim sakatlığımıza göre araba firması orjinal olarak üretilen kendi aparatını takacak bize öyle arabayı teslim edecek işte ozaman bu sistemdei aparatlar kullanılabilir, otamatik sistemede devlet karşı ozaman bize tek seçenek kalıyor, elle kollu sisteme devam.
    bu yüzden işte aynı tas aynı hamam....

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    31

dogru sölüyorsun mehmet kardes.Katılmamak mümkün degil...ya bu deveyi güdeceksin yada lanet olsun deyip ötv yi mtv yi verip otomatik vites arac alacaksin.....

Üye
    pluton... Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET ÖSEN
    Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet Yılmaz benim aracımdaki tertibatı kullanabilirsin bende 2008 model opel corsa ve bu benim bahsettiğim sistemle kullanıyorum.Tertibatı istersen kamyona tak ister otomobile her araca uygulanabilir.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

sevgili pluton ,hidrolik sistemli debriyajlarad kullanımı zor demedinmi yoksa benmi yanlış anladım acaba.
    yanlış anlamış olabilirim ama yinede görmeden ve denemeden ben bu sistemi aracıma taktırmam ,nasıl deniycez orasıda meçhul sen istanbulda olsaydın senin aracına bi bakardım ama bursadasın.

Üye
    esrarengizadam25 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

mehmet abi ya hız göstergesiyle falan alakası yok. plutonun bilgisi yanlış. benim arabamda var abi. ve arabam garanti kapsamında. sana kesinlikle tavsiye ediyorum mehmet abi. benim arabamda hidrolik debriyaj. 2,5 yıl olacak ve hiç sorun yaşamadım çok şükür yaşamamda inşallah

Üye
    pluton... Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET ÖSEN
    Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet Yılmaz hidrolik debriyajlara meknik sistemler uyum sağlamıyor yoksa autoclutch yada benim kendi aracımda kullandığımdığım yarı elektronik sistemleri kullanabilirsin.Ancak autoclutch sistemi yeni versiyon araçların bazılarına uygulanamıyor örneğin 2008 yada 2009 opel corsa'ya çünkü bu tertibatların motorlarının sürücü kartları var ve bu elektronik parça araçtan aldığı hız bilgilerine göre debriyajı hareket ettiriyor örneğin araç 20km.altına hızı düşünce otomatik olarak debriyaj basılı duruma geçiyor.Benim sana tavsiyem aracını alınca bu tertibatı taktırmadan önce autoclutch sistemin senin aracına uyumlu olup olmadığını satıcıya sor aracında hız bilgilerini daha doğrusu aracın devir sayacından gelen sinyalleri görüp görmediğini test ettir ondan sonra al.Benim numaram 0532 527 55 41 gsm numaram amacımız aklını karıştırmak değil sana gerçekten yardımcı olmak

Üye
    pluton... Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET ÖSEN
    Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

esrarengizadam25;
    Arkadaşım sen aracını 2,5 yıl önce almışsın her marka farklı teknoloji kullanıyor tertibatı taktırdığın vatandaşa gidersen sana tertibatının neresini aracın devir sayacına bağladığını gösterir Hidrolik debriyajlara mekanik sistemler uyum sağlamıyor dedim.Auto clutch sistemi yaklaşık 10 yıldır piyasada satılıyor ve 10 yıl önceki teknoliji ile üretilmiş günmüz araçların beyinlerinde b.sayar chiplerine benzer elemanlar kullanıldığı için her araca uyum sağlamıyor o yüzden Mehmet'in tertibatı almadan önce kendi aracına uyup uymuyacağını öğrenmesini tavsiye etmiştim.

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

SORARIM O AARKDASA NEDEN OTOMATIK VITES BI ARAC ALMAMIS? benımde sol bacagım yok aracım otomatık vıtes hıcte sorun yasamıyorum..

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: fevzieryilmaz Mesajı Gör
    dogru sölüyorsun mehmet kardes.Katılmamak mümkün degil...ya bu deveyi güdeceksin yada lanet olsun deyip ötv yi mtv yi verip otomatik vites arac alacaksin.....

ben ne ötv nede mtv verdım aracımı alırken otomatık vıteslı arac kullanıorum ) sıfır kmde aldım ..

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

ya allah aşkına sezar bırak bu işleri
    ya bizlerle dalga geçiyorsun yada çok sağlam bir torpilin var,polemiğe girmiyeyim diyorum ama yazdıkların beni delirtti ya , ne demek bu şimdi:SORARIM O ARKDASA NEDEN OTOMATIK VITES BI ARAC ALMAMIş

biraz olsun forumları takip etseydın neden otamatik vites araç almadığımı daha doğrusu alamadığımı anlardın ama malesef bilip bilmeden oturduğun yerden ahkam kesiyorsun yok öyle bişi senin bildiğin gibi olmuyor bu işler

Üye
    idriz çolak Avatarı

Son Giriş
    16.01-2013
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    TEKİRDAĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sol bacak özürlülerı özürlü değil sankı devlet te onlarda başina gelınce anlarlar geç kalmazlarsa

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mehmetyilmaz;

Senın tum msjlarını takıp edecek degılım .. he evet cok ıyıde torpılım war oKe...

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon