Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    murathancan Avatarı

Son Giriş
    14.08-2010
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul/ataköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm oturanboga, ben murathan uzun zamandır sizinle yazmak istedim ama nasip bu günmüş... neden uzun zaman oldu derseniz bir türlü üyeliği başaramamıştım...

ben ortapedi engelliyim. bir sorunum var bunu sizinle paylaşmak istiyorum. ben h ehliyeti için hastaneden rapor aldım. raporda şöyle yazıyordu: ön sayfada "H ehliyeti alabilir" arka sayfada da "OTOMOTİK ARAÇ KULLANABİLİR"
    benim engelime uygun bir rapor bu.. cünkü benim sol el 4 parmagım yok... şu anki sizden istediğim yardım şu ki, bana söylenene göre OTOMOTİK araçlarda yani otomotik kullanabilir raporunda kullandıgın araca engelli plakası istemeğe gerek yokmuş.
    buna dayanan bir genelge varmış ve o genelgeyi bulamıyorum. yardımcı olursan seviniri...

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

ehliyetinizi aldınızmı ehliyetinizin üzerinde ozel tertibatlı araç kullanır yazıyormu yazmıyormu

Üye
    murathancan Avatarı

Son Giriş
    14.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/ataköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aldım yazıyor..aldıkdan sonra duyum aldımki otomotik vites kullanır diye yazınca...engelli plakası almaya gerek kalmıyormuş..oturan boga sayesinde yeni cıkan bir genelge varmış bu plaka deyişimi için.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

eger ehliyetinizde ozel tertibatlı araç kullanır yazıyorsa ve otomatik vitesli yazıyorsa siz aracınızı aldıgınızda tertibat yapmak mecburiyetindesiniz bunuda ruhsata işlettiginizde araç özürlü plaka oluyor ...eger tertibatsız araç kullanırda kaza yaparsanız o zaman yetersiz ehliyetten ceza yersiniz...bahsettiginiz genelgeden haberim yok onu oturan boğa açıklarsa sevinirim çünkü bende sizinle aynı durumdayım

Üye
    murathancan Avatarı

Son Giriş
    14.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/ataköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sitede yeniyim oturan bogaya özelde yazdım burdanda yazdım ama cevap alamadım...ayrıca raporumdada özel terdipatlı araç yazmamışlar H sınıfı ehliyet alır.OTOMOTİK VİTES KULLANIR.diye yazıldı ve erhliyetede işlendi OTOMOTİK ARAÇ ..olarak.

Üye
    Mr. Aykut Avatarı

Gerçek Adı
    Aykut
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    10:22
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgilendirme yanlış olmasın öyle bi genelge var sol tarafı sakat olan arkadaşlar otomatik vites araç kullanabilecek FAKAT ÖTV VE MTV vergilerini ödeyecek normal statü gibi bişey sadece engelli plakan yok otomatik araç kullanıyosun

Üye
    murathancan Avatarı

Son Giriş
    14.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/ataköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu genelke elinde olan varsa faksını istiyorum çok memnun olurum arkadaşlar.yada yayınlanan siyeden indirme imkanını bilen varsa yardımcı olsun lütfe.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Otomobil kullanırken hiç bir özel donanıma ihtiyaç duymadığın ve araç alırken ötv muafiyeti söz konusu olmadığı için, ehlliyetinde de "otomatik vitesli araç kullanır" dediğine göre, kullandığın araçların plakasında damga olmak zorunda değil. Bilakis, olmaması gerek. Bu konuda bir genelgeye de ihtiyacın yok aslında... Otomatik vitesli her aracı kullanabilirsin. Kimse bişey diyemez.

Dayanak: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...nilabilir.html

otomatikvitesliarac - Otomatik vites araç kullanır ibareli H sınıfı ehliyetle damgasız plakalı araç kull..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    murathancan Avatarı

Son Giriş
    14.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/ataköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sizden duymak beni tamamen ikna ettti ilgi ve alakan için,sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Üye
    qmenx Avatarı

Son Giriş
    07.04-2013
    Saat
    00:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

..." otomatik vites araç kullanabilecek olanlar için FAKAT ÖTV VE MTV vergilerini ödeyecek normal statü gibi bişey sadece engelli plakan yok otomatik araç kullanıyosun"...ozaman h ehiyetine gerek yok diğer ehliyetlerlede normal plakalı otomatik vites kullanıp ÖTVve MTV ödeniyor zaten...uygulamaya anlam veremedim ve düşündüğünü yazdım saygılar....

Üye
    AMORCAN Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET CAN
    Son Giriş
    30.03-2011
    Saat
    22:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim bırakın şu ötv mtv vergi gibi saçma şeyleri bırakın damgasız özürlü plaksız trafik korkusu olmadan her aracı sürmek kadarı var mı be

Üye
    XXL Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    11:47
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Vallaha arkadaş yahu . Engelli olduğumuzu bas bas bağırmak gibi bir şey bu plakaya damga mereti . Biz kendimizi normalleştirdikçe , sistem üzerimize oynuyor . Plakada damga olmayan araç kullanmayı beceremiyor sanki .

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim h sınıfı ehlıyette hiç bişey yazmıyorrrrr.....bişi yapmallımyım???? otomatık vıtes kullabilir yazarsa tüm otomatık araba kullanılırmı?özürlü veya normal plakaa özürlü plakası olursa bile eşin baban kardeslerin vs kullanabiliyomuş tek otomatık vıtes kullanır yaz<arsa...forumda okuduklarıma göre..

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Raporunuzda hangi ibare varsa onu işlettirmelisiniz ehliyetinize emniyet müdürlüğünden..

' otomatik vitesli araç kullanabilir ' ibaresi varsa normal plaka olur ve istediğiniz kişi kullanabilir.. ve istediğiniz otomatik vitesli aracı kullanabilirsiniz.
    ' özel donanımlı araç kullanabilir ' ibaresi varsa plakada özürlü damgası olur ve aracı sizden başka kimse kullanamaz..
    ( Rapor oranınınız %90 ve üzeri olduğu takdirde 3. dereceye kadar kan bağı olan kişiler kullanabilir aracı.. http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lanabilir.html )

Yeni rapor alacaksanız engelinize/rahatsızlığınıza göre bu iki ibareden hangisi olur ise iki nüsha halinde alıp birini emniyet müdürlüğünden ehliyetinize işlettirirsiniz, diğeriyle de araç alırsınız..

Üye
    XXL Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    11:47
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mehmet Faruk;

Bu durumda olan bi tanıdığım daha var benim fakat kesin bir bilgi edinebilmiş değil/iz .Emniyet müdürlüğüne de gönderdim ama cevap gelmedi henüz.Kesinleşmiş bir karara rastlarsan beni de bilgilendirmeni rica ediyorum.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon