Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    golgenim Avatarı

Gerçek Adı
    ceren ceyhan
    Son Giriş
    02.08-2015
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar herkese selam,
    babama felç sonucu %98 sağlık raporu verildi ve bu raporun süresi 1 yıl,bu bağlamda ötvsiz araç almak istiyoruz yalnız bi yakınımında yaşadıgı bi sorun yüzünden kafam karıştı...yardımınızı bilgi birikimi olanlardan...

yakınım araç almak için gittiğinde raporunda sürekli ibaresi işaretli olmadıgından olmuyor demişler sonra raporun sürekli olduğunu tehit ettikten sonra satışı yapmışlar..böyle bişey yaşayan var mı aranızda? ve benim durumumda benzeri durumda olanlardan cevap bekliyorum

babamın kullandığı ilaç coumadin oldğundan %98 rapor verdiler sanırım bide bu raporun oranı yeterli midir ve aracı almak için gittiğimde yine olmaz alamazsınız diye bi durumla karşılaşabilir miyim? bu durumda elimdeki raporla araç almadan önce vergi dairesine gidip bişey yapmam gerekli midir normalde belediyenin bina çöp vergilerinden muaf ettirdik babamı ama ötv için ayrıyeten vergi dairesine önceden bi işlem yapmamız gerekli midir?

lütfen konuyla ilgili bilgi birikimi olanlar cevap yazarsa sevinirim

Üye
    mmmustafa Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

süreli raporlarla olmuyor diye duymuştum 1 yıl dolduktan sonra süresize çevrilmesini rica edebilirsiniz ama sizi yanıltmak istemem e-devletten yazarsanız trafik şube müdürlüğüne bir kaç güne kadar ayrıntılı cevaplarlar

Üye
    golgenim Avatarı

Gerçek Adı
    ceren ceyhan
    Son Giriş
    02.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mmmustafa

kanunda hep oran % lar belirtilmiş durumda süreli süresiz ibarelerinin geçtiği bi kelime yok ama kanunda ? ayrıca otomobil bayisi sadece vergi dairesiyle ötv konusunda irtibata geçiyormuş trafik şube müdürlüğüyle ne alaka ?

Üye
    fatih_123 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    22:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mantıklı düşününce sormaya gerek yok. engel durumunun süreklilik arz etmesi lazım. öteki türlü oldu mu adam gider kolunu kırar 3 aylık engelli raporu alır araba alır. süreli raporla araba alamazsınız

Üye
    mmmustafa Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

benim sorumu trafik şubeye yönlendirmişlerdi ama doğru çünkü benim ki ehliyetle alakalı idi direk e bilgilendirme sistemine yazmıştım(ebsis) oradan uygun bölüme yönlendireceklerdir diye ümit ediyorum dediğim gibi yanlış bilgi verip ümidinizi kırmak veya ümitlendirmek istemem ben h sınıfı ehliyet alırken süreli raporu kabul etmiyorlar diye duymuştum(h sınıfı ile kendimiz kullanıyoruz durumun kötüye gidip tertibat değişmesi diye düşünmüştüm) sizin durumunuz daha farklı olması gerek
    ama burası türkiye en kesin sonucu vergi dairesinden alırsınız diycem ama olumsuz yanıt alırsanız başka vergi dairesine de danışın ordaki memurun sizi anlaması önemli olan ama e devlet kesin cevap

Üye
    golgenim Avatarı

Gerçek Adı
    ceren ceyhan
    Son Giriş
    02.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

lütfen cevabınızı bekliyorum

babamın 14 ocak 2015 te alınan ve 14 ocak 2016 yılına kadar geçerli olan %98 oranında engelli raporu vardır bu bağlamda ben ötvsiz araç alımı için bitimine son 6 ay kalana kadar mı almam şart oluyor...yani en son 14 haziran 2015 e kadar araç alımı yapmam gerekli anlamına mı geliyor bu? lütfen cevabınızı bekliyorum gerekirse özelden cevaplayın şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @golgenim

Yeni düznnlemeye göre ÖTV açısından 14 ocak 2016 tarihinden 6 ay öncesine kadar araç alım işlemini tamamlamış olmanız lazım.
    MTV içinse rapor tarihinin sonu itibarı ile tahakkuk edecek olan MTV'leri ödemeye başlamalısınız

NİSAN 2015 GÜNCEL:

"Engelli sağlık kurulu raporunda, raporun süresiz olduğunun belirtilmesi halinde herhangi bir tarihle sınırlı olmaksızın; belirli süre içinde geçerli olduğunun belirtilmesi halinde, raporun süresinin bitimine altı aydan az bir süre kalmaması kaydıyla, bu süre içinde, ilk iktisabı yapılacak taşıtlar bakımından söz konusu raporlara dayanılarak istisnadan yararlanılabilir.

Süreli raporlara dayanılarak istisnadan yararlanılması halinde, raporun süre bitiminde ÖTV istisnasının devamı için yeni rapor ibrazı aranmaz. "

Başlığın Etiketleri