Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alfi Avatarı

Son Giriş
    05.10-2015
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,

Sol ayağımda düşük bilek sorunundan dolayı bugün istanbul maltepedeki hastaneden h sınıfı ehliyet alır, Otomatik vites araç kullanır raporu aldım. Ancak raporu elle yazmışlar.

Bayiye verdim bayideki muameleci çocuk vergi dairesini gitti görüştü raporu kabul etmemişler. Neden olarak hem elle yazılması hemde % oranının yazılmaması olarak gösterildi. Bende vergi indirimi için aldığım raporu da verdim. Çocuk bu sefer iki raporu beraber götürdüğünde raporları kabul etmişler

Allah tan aklıma vergi indirimi için aldığım raporu da göndermek gelmiş yoksa yeni rapor alabilmek için il sağlık müdürlüğüne gidip mevcut raporu iptal ettirip 2-3 ay sonrasına verecekleri günle alacaktım.

Büyük bi sorundan yırttım

Üye
    adakm Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    01:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alfi kardeşim benim rapor tarihi 2004 sanırım b den h a dönüştürmek ve ötv indirimi için kabul etmezler.Sen raporu kaç günde ve kaç tl ye aldın bilgi verebilir misin ? Teşekkürler

Üye
    alfi Avatarı

Son Giriş
    05.10-2015
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben İstanbul'dan 1 günde aldım 200 TL ödedim.

Ancak raporda özür oranı yoktu sadece h sınıfı ehliyet alır, otomatik vites araç kullanabilir ibaresi vardı. Bende bu raporla ehliyetimi aldığım karakola başvuru yaptım mevcut ehliyetimi h sınıfı ve otomatik vites kullanır ibareli aldım.

Sonra bu raporla vergi dairesini gittim vergi dairesi de bu raporla ötv muafiyetli almazsın çünkü oranını ve süresini yazmamışlar dedi. Bende tekrar elimdeki vergi muafiyeti için aldığım raporu da götürdüm. Raporda %42 ve sürekli ibaresi vardı. İki raporu birleştirip kabul ettiler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @alfi bilgilendirme için teşekkürler. Uzun zamandır ilk defa kamu görevlilerinin sorunu çözmek adına inisiyatif kullandığını görmüş olduk! Sağ olsunlar.