Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Askıda Üyelik
    mb21 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    19:06
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    OturanBoğa;

Bülent abi yani ben ehliyetimdeki özel tertibatlı ibaresini otomatik kullanır diye değiştirebilirmiyim?

birde plakadaki engelli damgasının kaldırılması %40 ve üzeri tertibatlı otolar içinde geçerlimidir?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

@mb21 engeliniz nedir? Otomatik vites ibaresiyle vergisiz araç almayı düşünüyor musunuz?

Engelli plakaları tüm araçlarda kaldırıldı.

Askıda Üyelik
    mb21 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    19:06
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelim sağ el pençe şeklinde yani parmaklar açılmıyor.vergisiz değil,ikinci el almayı düşünüyorum.gücüm sıfıra yetmez.
    not olarak ben b ehliyet sınavına girdim sınavı geçtim.ehliyeti almaya gittiğimde polis parmak izi alırken fark etti ve hastaneye gönderdi hastanden çıkan sonuç b alamaz h alır tertibatlı kullanır.ben b ehliyeti direksiyon sınavından geçtim demekki tertibatsız kullanabiliyorum.h ehliyeti direksiyon sınavındanda geçtim arabanın tertibatı yoktu demekki kullanabiliyorum.şimdi anlamadığım tertibatsız kullanamıyorsam neden direksiyon sınavından geçiriyorlar.bu konu benim için önemlidir bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mb21

Bence özel donanımlı ibaresi olsun ve bu şekilde araç alımında vergi avantajından yararlan. Hem artık özel donanımlı aracını başkaları da kullanabiliyor...

Ama yok, ille de değiştirmek istersen, o zaman verilen son raporu alıp il müdürlüğüne gidebilir ve rapora itiraz edebilirsin. Bir hakem hastaneye sevk ederler...