Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Keys Avatarı

Gerçek Adı
    Sinan
    Son Giriş
    06.05-2015
    Saat
    02:26
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Dostlar

Okudumda çok uzun ben kısa öz bir soru sormak istiyorum siz değerli dostlara

%42 ortopedik engelliyim polio sekeli teşhisi konuldu. normalda otomatik fites araçları kullanabiliyorum. doğan , şahin vs. araçların devriyajı sert oldugundan güç kaybım oluyor yetersiz kalıyorum onlara. şimdi benim sorum şu H ehliyeti alıp araba alabiliyormuyum indirimli %42 raporun etkisi nedir vergilerden muaf olabiliyormuyuz. araç alırken raporun etkisi ile fiyat indirimi oluormu onu öğrenmek istiyorum.

Saygılar

Üye
    tg04 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2017
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Tüm bunları daha geçen hafta yaşadım. Eğer sol bacakta ise engelin raporun oranından bağımsız aşağıdakileri yapabilirsin.
    1 - Önce rapor alacaksın ve raporunda 2 ayrı ibare yer alacak. Bunun dışında birşey yazdırma sakın. Eğer özel tertibatlı araç yazacaklarsa da ayrı yazılmalı. Otomatik vitesli özel tertibatlı araç yazarsalar yandın. Bu iki cümle veya kelimesi ile birbirine bağlanmalı yada ayrı ayrı yazılmalı.
    a - H sınıfı ehliyet alabilir
    b - Otomatik vites araç kullanabilir

2 - Sonra sürücü kursuna başvurup H sınıfı ehliyet alacaksın. (Eğer yok ise)
    3 - Artık Ehliyet ve rapor ile bir araba satıcısına gidip ÖTV siz ve MTV siz sıfır araç alabilirsin. Aşağı yukarı 80 bin lik bir araç sana 52 ye falan
    gelir.

Üye
    Keys Avatarı

Gerçek Adı
    Sinan
    Son Giriş
    06.05-2015
    Saat
    02:26
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım şimdi. Verdigin bilgiler beni aydınlatmatı çok teşekkür ederim üstadım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968