Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Özgürsag Avatarı

Son Giriş
    16.09-2015
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm benim 2 kulağımdada sensörinörial işitme kaybım var %45 engelli raporum ve vergi indirimim mevcut bir kaç showroom ile görüştüm ve H sınıfı ehliyet almam durumunda ötv den muaf olarak araç alabileceğim konusunda bilgilendirdim önemli olan H sınıfı ehliyet ve vergi indiriminin mevcut olması gerektiği dediler 46bin tl değerindeki bi aracı 31 bin tl gibi bi rakama alabileceğim söylendi buradada %90 engel raporu olmayanlar ötv den muaf olamaz deniyor hangisi doğru hangisi yanlış kafam karıştı

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Özgürsag

Satıcılar işini bilmiyor onları kovmak lazım..
    Yada onlarla taaahüt imzalamak lazım ki EĞER ileride maliye olmaz derse ÖTV ve MTV ana parasını sen öde kalan faizlerini satıcılar ödesin. Altına satıcı ve kefil olan müdürü imzalasın: Kabul ederlerse bizde gelir alırız.

Yasa ve yönetmelik net anlatıyor:
    1. sol ayak
    2. Sağ ayak
    3. Sağ kol (sol kol engellilere öyle bir hak yok dikkat çekerim)
    4. boy kısalığı

Bu yukarıda 4 seçenekten en az biri var ise o zaman ÖTV.siz alırsınız.
    Hiçbiri yok ise ve işitme engelliniz olmasına ayrıca H sınıfı ehliyet olmasına rağmen ÖTV.siz araç alamazsınız. Satıcı öyle bir hak var diyorsa işini bilmiyordur.

Vergi indirimi çok ayrı bir konu: ÖTV indirimi bambaşka bir konu. İkisi aynı kavramda değerlendirilmez.