Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onurkoksalan Avatarı

Gerçek Adı
    onur köksalan
    Son Giriş
    31.03-2015
    Saat
    02:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar kuzenim 6 yaşında ve %90 görme engelli. Ben kuzenimin üzerinden ötv indiriminden faydalanmak istiyorum. Aracı çocuğun üzerine yapabilir miyiz? Ayrıca dayımın yüklü borcu var ve evine ve aracına haciz geldi. Kuzenimin üzerine alacağımız araçta bu haciz kapsamına girer mi? 5 yıl sonra araç bana devredilebilir mi? Benim yaptığım araştırma sonucu yaptığım çıkarım şu yönde, dayım ve yengem çocuğun velisi olarak satışını yapmadığı sürece aracı kimse haczedemez ve ben kullanabilirim. Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.

Üye
    yunus.emre Avatarı

Son Giriş
    20.04-2017
    Saat
    12:10
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam borç kişiyi ilgilendirir yani babasının borcu yüzünden oglunun mal varlıgına el koyamazlar aynı şekil tersi olarakda düşünülebilir burda araç borcu olamayan kuzenin üstüne alındıgı için dolayısıyla hacizedilemeyecegini düşünüyom yinede konuyu iyi araştırmakta yada bir avukata danışmakta fayda var

Üye
    novandan Avatarı

Son Giriş
    06.10-2017
    Saat
    20:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yalnız çocuk 06. yaşında, yani karar verme yetisinde değil. Bunun için aileden birinin mahkeme tarafından vasi tayin edlmesi gerekiyor diye biliyorum. Bu durumda en yakın vasi olabilecek kişilerde sağ ise anne ve baba. Avukata bu durumda haciz durumu ne olur diye sorun derim.