Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hsnkrcy Avatarı

Son Giriş
    05.08-2015
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar eşimin %98 daimi raporu var. Ve biz bu rapora istinaden 2010'da araç aldık. 7 ay sonra 5 yılı doluyor. Yeni araç almayı düşünüyoruz. Mevcut raporumuza göre alabiliyoruz. Ancak Gelir vergisi indirimi için yeni bir rapor almamız gerekiyor. Yeni rapor %90'ın altında çıkarsa biz yine ilk raporumuzu vererek araç alabiliyor muyuz? Acentayı aradım ilk raporunuz daimi ise alabilirsiniz diyorlar. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Geçen hafta yayınlanan tebliğden sonra artık en son alınan raporun beyan edilmesi şart oldu. Yani artık eski raporla araç alınamaz:

Malul veya engellinin, birden fazla engelli sağlık kurulu raporunun bulunması halinde, en son tarihli rapor bu uygulamada dikkate alınır. Malul veya engelli tarafından geçerli raporun ibraz edilmediğinin tespiti ve ibraz edilmeyen en son tarihli raporun da ilgili istisna uygulamasında aranılan mahiyette olmaması durumunda, ziyaa uğratılan vergi, vergi ziyaı cezası ve gecikme faizi ile birlikte malul veya engelliden aranır.