Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    GoXEl;

Bende tam bunu arıyordum işte Tg04 kardeş bunu çıkartıp kanunu hala öğrenememiş o polislerin gözüne sokabilirsin

Üye
    tg04 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2017
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

İyide bu aradığımız kanun değil ki. Bana ÖTV siz alınmış özel tertibat olmayan otomatik vitesli aracı herkes kullanabilir lazım. Benim gibiler zaten tüm otomatik araçları kullanabilirler burada herhangi bir sorun bulunmuyor. 12.09.2011 tarih ve 181166 sayılı talimatta detaylı olarak açıklanmıştır denilmiş ama bu talimatı ne gören var ne de duyan polis.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

@tg04;
    Karayolları trafik yöneteliğinin 53. maddesinin çıktısını al arabanda gezdir ..Çeviren memurlar okumamışsa verir okutursun o vakit... Birde mümkünse her başlığa ayı şeyleri yazmayın lütfen

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mac72 kardeş karayolları yönetmeliği 53 maddesinde öyle bir yazı gözüme çarpmadı...

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

@Mr.No ;
    Bimer'e başvuran bir arkadaşımıza dönen cevap;

"01.12.2013 tarihli başvurunuz incelenmiştir.
    Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 53 üncü maddesinde yapılan değişiklik ile (09.09.2011 tarih ve 28049 sayılı Resmi Gazete), yurt içinden satın alınan özel tertibatlı araçların (otomatik vitesli araçlar dahil) veya %90 üzeri engelliler adına tescil edilen özel tertibatı olmayan araçların sahibi dışında, aracı kullanmaya yeterli sürücü belgesine sahip herhangi bir kişi tarafından kullanılması mümkün hale gelmiştir. Yukarıda açıklanan durum, 81 İl Emniyet Müdürlüğüne gönderilen 12.09.2011 tarih ve 181166 sayılı talimatta detaylı olarak açıklanmıştır."

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Haklısın Sayın Editör: bende o yazıyı arıyordum ancak Karayolları yönetmeliğinde sizin bahsettiğiniz 53 maddede öyle yazı yok. O bahse konu yazı belki İçişleri Bakanlığının Emniyet Genel Müdürlüğüne gönderdiği genelgededir.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

@Mr.No Evet büyük ihtimalle öyledir..

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

hocam, sen otomatik vitesli ehliyetinle tüm araçları kullanabiliyorsan, B sınıfı veya H sınıfı Otomatik Vitesli ehliyeti olan herkeste senin tertibatsız salt otomatik vites aracını kullanabilirler.... Dediğimiz gibi yapacağınız tek şey, aracın ruhsatında ki kullanım şerhini kaldırtmak... bu forumda mutlaka şerhsiz ruhsatı olan arkadaşlar vardır, onlar o kısmın resmini paylaşırlarsa buda bir emsaldir...

Üye
    aksahin Avatarı

Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    ANKARA/KEÇİÖREN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 4 ay önce aldım aracımı.Özel tertibatlı ve otomatik vites.Ruhsatta başkası kullanamaz ibaresi yazmıyor.

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@aksahin: bu o aracı başkasının kullanabileceği anlamına gelmiyor... Allah korusun bir kaza yaşanırsa, hele ki ölümlü direkt kasten adam öldürmekten ceza alır kullanan kişi ve sende buna yardım etmekten ciddi ceza yersin. özel tertibat varsa o araçta senden başka kimse kullanamaz...

Üye
    tg04 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2017
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar öğlen arası müşavire gittim. Sorun kanun veya rapor değilmiş. Sorun bahçelievler emniyete terörle mücadelen gelen yeni amirmiş. Her ne hikmetse engellilerle ilgili bu tür şeyleri kabul etmiyor onaylamıyormuş. Örnek ruhsatlar göstermişler hatta müşavirler derneği olarak 25 müşavir ile birlikte gitmişler yine olmaz diyormuş. Yani yasayı uygulamıyormuş. Yasada tahahütname olmadığı halde benim ruhsat için tahahütname bile istemiş. Gayrettepeden baş polis ile konuşmuşlar, baş polis beni aratın anlatayım ona demiş ama baş poliside aramam diyormuş. Bugün son kez bir daha gideceğiz artık kabul etmezse sen uğraşırsın dedi. Artık davamı açarsın şikayetmi edersin bilemiyorum dedi. Zaten bir kere de işim kolay bitse şaşarım. Tek başıma bir arabaya binebilmek için 55 bin lira para verdim ama aslında sokağa attım oldu. Eşim bile arabamı kullanamayacak olduktan sonra araba almam neye yarar ki. Mis gibi B ehliyetimi H yaptığıma mı yanayım yoksa bunu alabilmek için sattığım herkesin kullanabildiği arabama mı ? Yoksa bunca çektiğim çileye mi , vakit kaybına mı , harcadığım paralara mı ?

Bu arada 53. maddede bizimle ilgili kısım olmadığı için ek talimat çıkarıp gönderdiler demek ki. Bizler bir şekilde bu 181166 sayılı ek talimatı da bulup burada paylaşmamız gelecekte aynı şeyler başına gelecek arkadaşları kurtarmamız anlamına gelecektir.

Diyelim ki amir bugün de kabul etmedi. Ben bundan sonra hakkımı nasıl ararım neler yapmam gerekir bilenler varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12