Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mrt42 Avatarı

Son Giriş
    16.03-2015
    Saat
    19:18
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    babamın %92 engelli raporu var ayrıca daha önceden sahip olduğu H sınıfı ehliyeti var. Kendisinin araba süreç durumu da yok. Ötv indiriminden yararlanmak için araba almaya gittiğimde bayi H sınıfı ehliyeti iptal ettirmem gerektirdiğini trafiğin plaka çıkarma da engel çıkaracağını söyledi. Böyle bi durumu başına gelen varmı yardımcı olursanız sevinirim..Ehliyeti muhakkak iptal ettirmek gerekiyor mu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yok böyle bir zorunluluk. Bunu kontrol edene hiç rastlamadım bugüne kadar. % 90 üzeri raporun varsa aracı vergi avantajıyla satın alabilirsin. Sürücü belgesi olup olmaması satıcıyı da vergi dairesini de ilgilendirmez. "Ehliyeti iptal ettir" demekle "eşşeğe binme" demek araç alımı açısından aynı derecede anlamsız

Üye
    ozkancan Avatarı

Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    İskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi, benim raporum %92, H sınıfı veya herhangi bir sınıf ehliyetim yok. Geçen yıl OTV indirimli araç aldım, tescil işlemleri için trafiğe gittiğimde oradaki memur bana dedi ki eğer ehliyetin varsa ehliyet iptal olur bilgin olsun dedi. Bende ehliyetim zaten yok, siz işlemleri yapın dedim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eğer sürücü yönetmeliği'ne göre sürücü olmaya mani bir durum varsa ve bu durum araç alımı için ya da emeklilik için rapor alırken sağlık kurulu tarafından tespit edilirse, sağlık kurulu başkanı da bu durumdan vazife çıkartırsa, evet, bu durum emniyet'e bildirilir ve var olan sürücü belgesinin iptal edilmesini isteyebilir.

Ama emniyet kendi kafasına göre "dur senin %90 oranlıl raporun var, ehliyetini iptal edeyim" demez. Bugüne dek böyle bir uygulamaya hiç tanık olmadım.