Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yakamoz61 Avatarı

Son Giriş
    17.03-2015
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese merhabalar gruba yeni üye oldum umarım keyifli paylaşımlar ve bilgi alışverişinde bulunabiliriz
    Ben yaklaşık 16 yıldır romotoit atrit hastasıyım sol ayağımın diz kapağı kitlenmiş durumda yani ne ayağımı bükebiliyorum nede üstüne basabiliyorum gittiğim bir çok özel ve devlet hastanesindeki doktorlar kesinlikle diz protezi uygulanması gerekmektedir diyor
    Yani sol ayağımı gerektiği gibi kullanamamaktayım
    H sınıfı ehliyet ve ötv indirimli araç alabilirmiyim sağlık raporunda ne gibi ibare yazması gerekmektedir
    Bilgi verirseniz çok sevinirim

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Raporunuzda 'otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı ehliyet alır' ibaresi olmalı. Ayrıca rahatsızlığınızın yalnızca sol ayağınızdan olduğu da belirtilmeli.

Üye
    yakamoz61 Avatarı

Son Giriş
    17.03-2015
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim Bu raporu alırken kuruma belirtmemiz gerekir mi ayrıva rapor için belirli bir oran var mıdır

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

sizin için herhangi bir orana gerek yok kelebek arkadaşın dediği gibi raporunda ''otomatik vites,özel tertibatlı araç kullanır. H sınıfı ehliyet alır'
    ibaresi yeterlidir.

Üye
    dipteyim Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    12

@Mehmetyilmaz
    Mehmet Bey, tertibat işi bozmuyor mu? Sadece otomatik vites yazması daha uygun değil mi?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

@dipteyim sol ayak için sadece otomatik vites yeterli olur, tertibat diğer engellerde geçerli oluyor.

@yakamoz61 raporda oran olmalı, % 1 bile olsa olur bu oran. ama mutlaka oranın belirtilmesi gerekiyor. Belirli bir sınır yok yani.
    Araç alımı için olduğunu belirtmelisiniz bu alanların değerlendirilmesi için.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @KKELEBEKK

sadece otomatik vites yazmıyor artık doktorlar ,yada kuruma yani hastahaneye göre değişiyor. şöyleki:
    sevgili yakamoz, aslında senin için sadece otomatik vites raporu yazan belge uygun fakat şuna çok dikkat et benim ve bazı arkadaşlarımın başına geldi oyuzden uyarıyorum. şimdi ben bunu yazdıktan sonra bazı arkadaşlar itiraz edebilir bu onların başına gelmediğindendir.
    senin raporuna dediğim gibi sadece otomatik vites yeterli fakat şu ibarede yazılabiliyor: ''otomatik vites,özel tertibatlı araç kullanabilir'' buradaki virgül ''yada'' ''veya'' anlamına geldiğinden bu tür raporda sana uyar .yani aracını ister otomatik alırsın ister tertibatlı kullanırsın anlamına geliyor .merak etme kesinlikle vergi dairesi sorun çıkartmıyor bizzat kendim arayıp konuştum onlarda bunun bilincindeler ,doktor raporda sol ayağını kullanamadığına dair yazı yazmışsa onlar için kafi
    bu yüzden dedim raporunda otomatik vites,özel tertibatlı araç ibaresi yeter diye. ama çok dikkat et aradaki o virgül(,) olması gerek yoksa sadece otomatik alamazsın.
    birde rapor oranın ne olduğu kaç olduğu varketmez birde (1) yazsalar olur.