Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nesli06 Avatarı

Gerçek Adı
    neslihan
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Güzel günler herkese öncelikle, ben çift kalça protezi ameliyatı geçirdim ve kronik romatizmal rahatsızlık sonucu 4.başvuruma %47 rapor aldım ve vergi indirimim aynı şekilde onaylandı. Ben normalde sadece otomatik araç kullanabiliyorum. Kalça protezi ameliyatı geçirip, otomatik vites ötv siz araç alımı yapan kişiler olmuş. Buna istinaden bende başvuru yapabilir miyim? Raporumda ötv siz araç alımı h sınıfı ehliyet ibresi yok, sanırım bunun için tekrar başvuru gerekecek, başvuru yapmamın onaylanan raporuma da herhangi bir olumsuz etkisi olur mu? Teşekkürler.....

Üye
    novandan Avatarı

Son Giriş
    06.10-2017
    Saat
    20:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nesli06 user offline - Kalça protezi ameliyatı geçirdim ötv'siz araç başvurusu yapabilir miyim? Sanırım yukarda bahsettiğiniz rapor sizin engelli durumunuzun % kaç olduğunu gösteren bir rapordur. Araç almak için tekrar heyet raporu almanız lazım. Dilekçeyede ötv muafiyeti ile özel otomatik vites araç almak istiyorum ve "H" sınıfı ehliyet almak istiyorum diye yazarsanız, tekrar heyetten böyle bir rapor çıkarabilirsiniz. Bu raporu çıkartırsanız araba almak çok kolay.

Üye
    nesli06 Avatarı

Gerçek Adı
    neslihan
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler cvp için, tekrar başvuru yapmak gerekiyor ozaman tabi kuruldaki memurlar kabul ederse sistemde eski başvuralar olduğu için tekrar başvuru yapamazsınız da diyebilirler, h sınıfı ehliyet için rapor oranın %40 altında olmasının sakıncası yokmuş sanırım, benim merak ettiğim bu başvuruda düşük oran verirlerse onaylanan rapora bir negatif etkisi olur mu acaba?

Üye
    novandan Avatarı

Son Giriş
    06.10-2017
    Saat
    20:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nesli06 user offline - Kalça protezi ameliyatı geçirdim ötv'siz araç başvurusu yapabilir miyim? "tabi kuruldaki memurlar kabul ederse".! Bu kuruldaki memurun kabul edip etmemesi ile alakalı bir durum değil diye düşünüyorum,çünkü sizin şu andaki mevcut raporunuz rahatsızlığınızın ne olduğunu ve oranın % kaç olduğunu belirten bir rapordur. Şimdi alacağınız rapor ise ötv indirimi ile araç almak ve H sınıfı ehliyet almak içindir. Zaten heyette durumunuza bakacaklar, ve dilekçeniz o raporun aldında olacak dilekçenizde ne istediğinizi zaten yazmış olacaksınız.
    ""kronik romatizmal rahatsızlık sonucu 4.başvuruma %47 rapor aldım ve vergi indirimim aynı şekilde onaylandı"" Burda rahatsızlığınızın kronik olarak belirtmişsiniz oranın değişeceğini hiç zannetmiyorum.

Üye
    SNITCI Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Benim bir arkadaşım normal raporla ötvsiz araç aldı ama nasıl oldu bilmiyorum acenta salaktı sanırım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @nesli06

Yeni düzenlemeye göre (bkz) manuel otomobili üzerinde özel donanım olmadan kullanamayacak ve/fakat otomatik vitesli aracı hiç bir donanım olmadna kullanabilecek kişiler H sınıfı sürücü belgesi ve vergi avantajlı araç alabilirler