Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aliata Avatarı

Gerçek Adı
    ali üstün
    Son Giriş
    05.05-2015
    Saat
    16:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar;

Sol bacağımda doğuştan kalça çıkığı olduğundan yürümemde aksama ve güçsüzlük var.
    H sınıfı ehliyet için heyete girdim alamadım itiraz ettim ve sonucunda h sınıfı ehliyet alabilir raporu aldım. Fakat doktorun raporumda otomatik vites kullanırı belirtmesine rağmen rapor sonucunda bu ibare yer almıyordu.
    Elimde raporun fotoğrafı da vardı gittim konuştum bana görevli kişi bize hasta h sınıfı ehliyet alabilir mi diye itiraz gelmiş bizde alabilir demişiz otomatiği filan kafamıza göre yazamayız dedi, ehliyete işletmem gerek dediğimde onu araba alırkenki raporda yazıyoruz ehliyete öle bişey yazılmıyor dedi.

Şimdi ben ne yapmayalım görevlinin dediği nokta doğru mu yoksa mağdur muyum?

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer raporunda yoksa yeniden araç için başvurman gerekir.

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

rapor alırken yada itiraz ederken : hastahaneden ölçme ve değerlendirilmesini istediğiniz hususları ayrıntılı yazmak gerekir . siz bu raporla ancak ehliyet alabilirsiniz ve ehliyetinizde hiç bir ibare yazmaz . yapmanız gereken tekrar rapor çıkartmanız ve raporda ki bütün hususların değerlendirilmesini talep etmeniz .

saygılar

Üye
    nrttn Avatarı

Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yazılması gerekir. Aksi halde otomatik vitesli araçları kullanırken ceza yersiniz.

Üye
    aliata Avatarı

Gerçek Adı
    ali üstün
    Son Giriş
    05.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevaplayanlara teşekkür ederim,konu güncel hala istediğim cevabımı alamadım

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

hocam nasıl bir cevap istiyorsunuz bilemedim . lakin yazdığınız kadarı ile ehliyet alabilirsiniz lakin araba alamazsınız ayrıca ehliyetinizde otomatik vites araç kullanır yazmaz . eğer yeni rapora başvurursanız vede h sınıfı ehliyet alır otomatik vites araç kullanır ibarelerinin bulunduğu raporu alırsanız sorun ortadan kalkar . ayrıca muayenede herhangi bir doktorun otomatik vites kullanır yazması heyeti bağlamaz . heyeti bağlayan nokta sizin rapor isterken degerlendirilmesini istediğiniz hususlardır . bu cevabımda yeterli değilse sizden ricam nasıl bir cevap istiyorsanız belirtin ona gçre cevap verelim ( şaka yapmıyorum anlamak için soruyorum )

saygılar

Üye
    aliata Avatarı

Gerçek Adı
    ali üstün
    Son Giriş
    05.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana sölenen il sağlık müdürlüğünden bize hasta h sınıfı ehliyet alabilir mi diye yazı geldi bizde alabilir yazdık otomatik yazamayız bize onu sormamışlar denildi. Ayrıca ehliyette öle otomatik vites alır fln yazılmaz denildi bunlar doğru mu? Hastane kendisine gelen soruya otomatik alabilir diye yazamaz mı?

Üye
    nrttn Avatarı

Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Saglik mudurlugune tekrar yazdirin bu defa otomatik vitesle araç kullanip kullanamayacagınızı degerlendirsinler

Siz H sürücü belgesi almak için kursa yazılın. kursta zaten bu konu gündeme gelecektir. Ama kursunuz başlamış olur. Zaman kaybetmezsiniz. Diger detaylar araç alirken sorgulanacak
    Ötv indirimi için H belgesi aldıktan sonra mecburen tekrar rapor alacaksınız.