Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deepocean Avatarı

Son Giriş
    11.04-2015
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba ekte sunacağım fotoğrafta öncelikle engel durumunu gösteren rapor ve yüzdeleri gösterilmiştir. Biz engelli raporuna müracaat ederken bizden ne için özür durumu bildirir rapor istiyorsunuz dediklerinde dilekçede belirterek vermemizi istediler bizde "ÖTV Muafiyeti" yazdık Sağlık kurulundaki şahıs bu rapor için 200 TL vezneye yatırmam gerektiğini söyledi bizde yatırdık ve ondan sonra bir kağıt vererek poliklinikleri tek tek gezmemiz istendi. Bu arada ekte sunmuş olduğumuz engel durumu için raporu var mı? Şeklinde engeli olduğunu belirten polikliniklere sevk olundu. Son olarak gezdiğimiz ve rapor verilen durumlar;

Aşağıda hem yüzde verilen durumlar hemde ayrıca 1 ya da 2 yıllık verilen raporlar yer almaktadır.

İç Hastalıkları: Diabetüs Melitüs(Şeker)%20 ve TSH yani Hipotroid için ise %10 verdi(1'er yıl rapor verildi)
    Fizik Tedavi: ekteki fotoğraftaki yüzdeleri verdi rapor vermedi filde boyunda fıtık gördü.
    Göğüs Hastalıkları: Koah %20 (2 yıl rapor vedi)
    Genel Cerrah: Sol Göğüs 1999 alındığı için Evre II %20 verdi (Ömür boyu raporlu)
    Göz: Gözde katarak ameliyatı geçirmesine rağmen yüzde vermedi.
    KBB: Menire(Kulakta kristal kayması) olmasına rağmen ne rapor ne de yüzde verdi.
    Cildiye: Sedef hastalığı için rapor vedi %15 (2 yıl rapor verdi)
    Diyetisyen: VKİ(Vücud Kitle İndeksi)39,6 olmasına rağmen 40 olmadığı için Obezite raporu vermedi oranda vermedi
    Nöroloji: Ne rapor ne de yüzde verdi
    Psikoloji: Bu kadar rahatsızlıkla mücadele eden biri için bilişsel düşünce kaybı yoktur Mükemmeliyetçi diye not düştü(Bunlardan kastım bu kadar hastalığa rağmen psikolojisi pozitif gibi anlam teşkil eden cümle kullanması)
    Normalde ki oranları toplayınca %100'ü geçiyor fakat (Balthazard) denilen formül uygulandı ve (%72) rapor verildi

Neyse durum bu merkezde şimdi asıl soruma geçmek istiyorum;
    Annemin B ehliyeti var ve sol dizinde kilodan dolayı aradaki kıkırdak dokuyu yemiş ve de iki kemik birbirine sürtünüyor bu durumdan dolayıda yürümekte zorluk çekiyor aynı zamanda yürümesede ayakta durduğunda dize baskıdan dolayı sürekli bir ağrı hissi oluşuyor. Şu an H ehliyeti için başvurmak istiyoruz ancak onun içinde ayrıca 200 TL yatırmamızı söylediler(Emekli sandığına bağlı olmasıan karşın) iş burada H ehliyeti için "başvursam alabilir miyim? Yoksa boşa mı kürek sallıyorum?" kısacası bu durumda "Otomatik Vites" bir araç için h ehliyeti alır raporunu verirler mi? Bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür eder aynı durmu yaşayanlar içinde bir referans kaynağı olmasını umud ederek konuyu açıyorum. Saygılar...

http://i.hizliresim.com/j4q0zW.jpg

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Üye
    A-T-S Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Tevfik
    Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ortopedik engeli yoksa h sınıfı ehliyet biraz zor.
    Konu A-T-S tarafından değiştirilmiştir (05.03-2015 Saat 12:52 ).

Üye
    deepocean Avatarı

Son Giriş
    11.04-2015
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum fakat sanırım tam anlaşılamadım. Şu an için verilen bu rapor karşısında "H Ehliyeti" alma şansımın olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Bununla ilgili yorum yaparsanız sevinirim. Teşekkürler. Saygılar...

Üye
    nrttn Avatarı

Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ortopedi uzmanı ile dizindeki durumu görüşürseniz. Bu rahatsızlıga H olup olmayacagına ve otomatik vitesle kullanip kullanamayacagı o karar verecek. Ayrıca trafik tescil biriminden kendinizi saglik mdlugune sevk ettirip rapor aldirabilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sol dizdeki kısıtlılığın manuel otomobil kullanabilmek için özel donanıma ihtiyaç duyacak düzeyde olduğuna dair rapor olmalı ki H sınıfı ehliyet ve ardından vergi avantajlı araç alınabilsin.
    Eklediğiniz rapora bakınca bu konuda bir karar vermek mümkün değil. Konuya olumlu yaklaşacak bir doktor bilmiyorsanız o hastanede, bence hiç bulaşmayın. 200 tl'niz boşa gider. Ama ortopedi doktoru bir parça akıllı ve iyiyse, şansınızı deneyin.