Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aliii Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    06.04-2016
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Şu an hhastahanedeyim h tipi ehliyet için başvurdum doğum tarihim 14 temmuz 1997 yaşımda sorun cıkarmı v. Sorunum sol ayağımda otomatik vites araç kullanmak istiyorum rapora h tipi ehliyet + ötv+özel tertibatlı araç yazmışlar ek birşey yazılmasına gerek varmı????

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

özel tertibat yazısını sildir. Otomatik vites kullanır yazısı yeterli..

Doğum tarihi sorun olmaz.

Üye
    ulas Avatarı

Gerçek Adı
    ulaş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul/tuzla
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

özel tertıbatı sıldır.bu önemli

Üye
    ender72 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Teşhis kısmı önemli, eğer teşhis kısmında sol ayaktaki engel açıkça yazmıyorsa vergi dairesi raporunu kabul etmiyor. Bana hastane otomatik yazdı vergi dairesinden geri döndü rapor.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

caçmalamayın ya otv den yararlanmak için özel tertibatlı araç kullanabılır olması lazım otomatık vıteslıyı herkez kullanır 1997 14 temmuzdan sonra h sınıfını 19 yaşından gün almış olmak gerekir b sınıfı benzerı lerde

Üye
    ender72 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@fulya35

Bilmiyorsunuz madem önünüzde koca forum var, saçmalıyorsunuz demeden önce açıp okusaydınız keşke. Kulaktan dolma bilgilerinizle yanıltmayın insanları.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ender arkadsım bu cocuk dıyorkı burada sol ayagımda sorunum var ve sunu sunu yazmıslar bu işler keyfıyatı oluyormu oyle ve mıllet bu şekıl h sınnıfı ehlıyet almaya calısı sız engel oluyorsunuz nasıl sılecekler ıbareyı soylermısınız ben bu işlerin içerisindeyim benimde h sınıfı ehlıyetım var cok ugrastım sılmedıler otv den yararlanamazsın dedıler bu ibaer sayesınde %45 otv den yararlanıyorum ayrıca bu daha buradaki 17 yaş şartı engellilere parantez açılmış sadece h sınıfı ozel tertıpatlı arac kullanıcıları için ehlıyet amak için 18 yaşına doldurmak gerekıyor

Üye
    ender72 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de geçen yazdan beri bununla uğraşıyorum. Kısaca şöyle anlatayım.
    Ben şuanda otomatik araç kullanıyorum, ÖTV indirimli araç almak için hastaneye gittim, H sınıfı ehliyet + otomatik araç kullanır ibareli rapor aldım. Ama vergi dairesi raporu kabul etmedi. Sebep teşhise göre aracın tertibatlı olması gereği. Vergi dairesinin bana dediği de aynen şöyle, teşhis eksik, sol bacaktaki problem açıkça belirtilmeli veya rapora tertibat ibaresi eklenmeli.
    tekrar hastaneye gidip rapora tertibat ibaresi eklettim, çünkü teşhis doğru ve değiştirilemez. Ama eğer sadece sol ayağımda problem olsaydı ve bu raporda açıkça belirtilseydi raporum geçerli olacak, ben de gidip tertibatsız otomatik aracı ÖTV ödemeden alacaktım.
    arkadaşın raporuna tertibat yazmışlar, eğer sağ bacağında hiç sorun yoksa hastane tertibat yazarak yanlış yapmış, gider düzelttirir. Yok hastane haklıysa demekki arkadaşın sağ bacağında da sıkıntı var.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ender bey hastanedekı yetkıler yonetmelıgı tam anlamıyla bılmıyorla bende sol bacagımda felçlık var belegımı kullanamıyorum benımkısı elden kumandalı otomatık vıteslı araba surebılır dıyor bu arkadsımızınkınde dedıgınız gıbı sıkıntı olabılır fakat surucu olabılmek ıcın 18 yaş sınırı var normalınde h sınıfını 17 doldurmuş olması gerekıyor dıyor fakat oda bır otomobıl surecek trafık kanuna gore kullanması uygun degıl iş makınası kullanır nıtelıgı tasyor ornegın traktor surmek en zor iştir traktor ehlıyetı f sınıfı dıyor makıne olarak gecıyor trafık te yaş sınır 17 dıyor bu kardesımızın sag bacagındada olsa elden kumandalı arac sureblır yazarlar sıkıntı olmaz

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Arfkadaşlar kanunda bariz yazılı neyi tartışıyorsunuz. Sol Alt Ekstremite'de özrü bulunan mükellefler; yetkili hastanelerden alınmış rapor ve H sınıfı ehliyetleriyle "Salt Otomatik Vites" araçları, tertibat takılmaksızın ÖTV muaffiyetiyle alabilirler.

Teşhis eksikse bu çok farklı bir konu, Teşhis tam anlatılacak ki, kişinin sol bacakta nasıl bir problemi var onu görecek vergi dairesi. Büyük oranla sorunlu raporlarda SOL BACAK yerine ALT EKSTREMİTE ibaresi yazılıyor. Burada en önemli konu, rapora mutlaka SOL kelimesini yazdırın, bacak / ekstrimite önemli değil.

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağ ayak için otomatik vitesli araç kullanabilir raporu alabilrimiyiz..20 yıllık b ehliyeni h ehliyetine çevirsem mi diye kara kara düşünüyorum.sağ ayak polio sekeliyim..% 40 vergi inidirminden yararlanıyorum.

Üye
    aliii Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    06.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

girdiğim sağlık kurulunda sağ ayağımda sorun olmadığı için otomatik vites kullanabilir+h tipi ehliyet alabilir yazdılar ..sorunum diz kapağımda ;diz kapağım protez ve bileğimde düşük ayak var + atar ve toplar damar tıkalı...araştırmalarıma göre 17'diyi doldurmuş 18'den gün almış olanlar H tipi alabiliyor o kadar emek verdim yaştan dolayı geri çevirirlerse üzülürüm saygılar

Üye
    aliii Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    06.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın @fulya35

sizin dediğinize göre engelim sağ tarafımda olsa ehliyetimi alabilcem ,sol tarafımda olduğu için otomatik vites araç kullanabildiğim için 19'dan gün almam gerekiyor yani standart ehliyet sartları uygulanıyor? sırf engelim solumda tertibatlı değilde otomatik vites olduğu için 17 yaş geçerli olmuyomu ? sizcede bu mantıksız değilmi? sağından engelli birisi 17 yasında ehliyet alabilecek ama ben solumdan engelliyim otomatik vites araç kullanabilirim diye yaşımımı beklicem ..birçok internet sitesinde H tipi ehliyet yası 17 yazıyor madem sizin dediğiniz gibi bir kural var sol tarafından engelli otomatik vites kullanabilenler 19'dan gün almalı yazmıyor neden insanları bilgilendirmiyorlar onca emeğim boşa gitti yani öylemi?

bu konu hakkında beni tam anlamıyla bilgilendirecek birisi varmı? 2 gündür gözüme uyku girmiyor

Üye
    aliii Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    06.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın üyeler sağlık kuruluna ggirdim h tipi ehliyet alabilir + otomatik vites araç kullanabilir onayı aldım yaşım 14 temmuz 1997 ehliyet alabilirmiyim lütfen yardımcı olun gözüme uyku girmiyor

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    karayolları trafik kanunu

Sürücü adaylarında aranacak şartlar :MADDE 41 - Sürücü belgesi alacaklarda aşağıdaki şartlar aranır.a) (Değişik : 18/1/1985 - KHK 245/II md; Aynen kabul: 28/3/1985 - 3176/IImd.)Yaş şartı :1. A1, A2, F ve H sınıfı sürücü belgesi alacakların onyedi,2. (Değişik : 17.10.1996 - 4199/18 md.) B ve G sınıfı sürücü belgesialacakların onsekiz,3. (Değişik : 17.101996 - 4199/18 md. Değiştirilerek Kabul: 23.2.2000- 4535/1 md.) C, D veE sınıfı sürücü belgesi alacakların yirmi iki, (Üniversitelerinsürücü eğitimi verenYüksekokulları ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin askeriihtisas görevleri için subay ve astsubaysınıf okullarında ve uzman jandarmaokullarında açılan sürücü eğitimi kurslarından mezunolanlarda bu şartaranmaz).Yaşını bitirmiş olmaları,

kıssaca 14 temmuz 2015 de ehliyet alabilirsiniz kanun böyle diyor