Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rokopi Avatarı

Son Giriş
    24.06-2010
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    aslında en önemli madde kdv'nin kaldırılması

Üye
    birkul Avatarı

Son Giriş
    11.12-2012
    Saat
    09:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kenan karaca Mesajı Gör
    Bence tek madde üzerinde durup önce onu almalıyız zamanla diğerleri alınmalı. Öncelikli madde motor silindir hacmi olmalı.
    yok bence bütün maddeleri eklemeliyiz. elenirsede en azından baızsı geçmiş olur. 1 tane ile gidilirse onu red ederler ve kapanır ama çok madde ile gidilirse bazılarıı kabul ettirmek daha kolay olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

1600 motorun üstündeki araçlar için lüks araç deniliyor. Dolayısıyla o talep en baştan çok antipatik karşılanıyor...

İlk mesajımda bazı düzenlemeler yaptım. Bi kontrol eder misiniz?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

çok guzel bir konu oturan boğanın yzdıklarının hepsine katılıyorum bu düzenlemeler ne zaman yapılır arkadaşlar 2050 yılına kadar çıkarmı bu düzenlemeler

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

4.H sınıfı sürücü belgesine sahip kişinin üzerine kayıtlı olan otomobil 2.ve 3.derece kan ve sıhri yakınları tarafından; sakatlığından dolayı sürücü belgesi alamayan kişinin üzerine kayıtlı otomobil 3. derece kan ve sıhri yakınları tarafından kullanılabilmelidir.
    Madde bu şekilde değiştirilmelidir.

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bırakın bu, bi madde döner, bi madde dönmez olayını
    varmı bi bakan abiniz veya abimiz yo
    elin başbakanı halk pazarında geziyor bizimki zırhlı araçla geziyor yahu sen petrol kıralımısın veya abd başkanımı vatandaşa demir para veriyor kendisine yeni para basıyor varmı böyle bi adalet rahmetli ecevit öldüde AB yemi almadılar sanki şu an içindeyiz gibi
    yokmu avrupa insan haklarına müraacat edipde bu adaletsizliği kaldıracak bir malkoçoğlu
    unutmayınki dünyadaki engellilerin hepsi kardeşdir ve aynı sorunları yaşar. abd kök hücraye izin veriyor bizimki daha araştıralım diyor. bırakın hazırcılığı, üçkağıtcılığa gelince türk gibisi yok neymiş vatan diyorlar, kardeşim soruyolarmı bi şehit düşenin veya gazilerin yakınlarının bi ihtiyacı varmı veya engelli kardeşim sen sosyal takılamıyosun bunlarla idare et. geçin bunları en iyisi avrupaya gidip orada yaşamak ufak bi kdvyi bile ödemeden aldığımız her şeyde en azından %8 i cebimize kalsın bu

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaşlar giden geri geliyomu maalesef allah hepimizin yardımcısı olsun fakat bu milletde din iman kalmamış valla ben müslümanım diyenden korkacan belki telafuzda yanlış edebilirim elin hiristiyanı günah çıkartıyorum diye dürüst olmayı öğretiyorlar bizim hocalar y.n.ö.gibi devletten ben din hocasıyım diye 10000tl maaş alıyorlar sonra nerde zamparalık var oraya ne diyim allah ıslah etsin beddua edemiyorum çünkü allah kulunu kuluna muhtaç etmesin

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi özetlemiş ben de hepsine katılıyorum. en önemlisi k.d.v muafiyeti ö.t.v gibi k.d.v. de ödememeliyiz

Üye
    BELÇİM Avatarı

Gerçek Adı
    Handan
    Son Giriş
    16.05-2015
    Saat
    05:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5 yıl dolması gibi saçma bi konu olamaz bence zaten ötv yi ödedikten sonra yeniden 0 araç neden alamıyoruz.bence en önemli madde kdv konusu,kdv nin kaldırılmasını isterim en cok.
    Yeni araç alıcam bu gelişmeler hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Raman72 Mesajı Gör
    H sınıfı sürücü belgesine sahip kişinin üzerine kayıtlı olan otomobil 2. ve 3.derece kan ve sıhri yakınları tarafından; sakatlığından dolayı sürücü belgesi alamayan kişinin üzerine kayıtlı otomobil 3. derece kan ve sıhri yakınları tarafından kullanılabilmelidir.
    Madde bu şekilde değiştirilmelidir.

Aracı kendisi kullananlar için sürücü seçeneğini 3. dereceye çıkarmak çok ters teper Raman. Suistimal edildiği öne sürüldüğü için bu kısıtlamalar kaldırılmıştı malum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    veys62 Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    23:47
    Yaşadığı Yer
    Tunceli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

7. Sakatlığından dolayı sürücü belgesi alması mümkün olamayan kişiler adına, sakatlık oranı her ne olursa olsun, vergi muafiyetli otomobil alınabilmelidir; varolan %90 oran sınırı kaldırılmalıdır.

bu madde benim için çok önemlin%70 görme engelliyim ne ehliyet alabiliyorum ne de araç almak istersem vergilerinden muafım benim gibilere büyük haksızlık

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

zaten ne geldiyse engellilerin başına işi süistimale çeviren kişiler yüzünden geldi.Benim burdaki amacım;İkinci Derecede Kan Hısımları
    Kişinin;
    - Kardeşleri,
    - Torunları,
    - Büyük annesi,
    - Büyük babası.
    İkinci Derecede Sıhri (Kayın) Hısımlar
    Kişinin;
    - Eşinin kardeşleri (kayın, baldız,görümce),
    - Eşinin büyük annesi,
    - Eşinin büyük babası.
    Kullanabilecekken 3.derece kan sıhri olan dayı ve amca tarafındanda aracın kullanılabilmesini amaçlamaktaydım.Eğer maddenin olumlu çıkamayacığını düşünüyorsak,Madde sizin dediğiniz şekilde daha olumlu olur.

Üye
    rasimsila Avatarı

Son Giriş
    31.07-2012
    Saat
    02:55
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence sakatlık ayrımı yapılmamalı,örneğin sağ koldan engelli olanlar ötv den muaf araç alamıyorlar,bu saçmalığın düzeltilmesi lazım.

Üye
    Cango Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    41

Benim önerilerim.
    1-Kdv Mutlaka kaldırılmalı.
    2-Aracını kendi kullananlar için en yakınlarıda kullanabilmeli.Uzun yollarda mutlaka ihtiyacımız oluyor yanlız biz kullandığımızda yorucu olan yollarda kaza riskimizde artıyor.

Üye
    Camur Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus
    Son Giriş
    16.10-2016
    Saat
    14:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Bahcelievler
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Araç satımı hala 5 sene 3 seneye düşmemiştir.
    çogu arkadaş 3 seneye düştü zannedim mağdur olmaktadırlar sanırım bu bilgi magduriyeti ortadan kaldirir.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon