Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Vurkan OĞUZ Avatarı

Gerçek Adı
    Vurkan
    Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar :
    2006 yılında beynimdeki bir parçadan dolaya opera nüks menenjio adıl altında yani epilepsinin farklı bir çeşidinde ameliyat oldum bunun sonucunda patoloji sonucu Atip denilen bir sonuç geldi yani tekrarlanabilir fakat iyi huylu bende 2006 yılında almış olduğum heyet raporunda %14 sol kol ve bacak his kaybı, ve %35 epilepsi, obezite adı altında toplam da% 31 tekabül eden bir rapor aldım, 2012 yılında bu parça başka bir yerden çıktı tekrar cerrahi bir müdahalede bulunuldu ve yine sol kol, bacak his kaybı arttı, 2013 yılında ise 2012yılında yapılan aynı yerin üzerine ışın tedavisi yapıldı, 10.01.2015 te ise bu zamana kadar sağ tarafta çıkan parça bu seferde Atip olduğu için sol tarafta çıktı ve şu anda tedavi görüyorum ve epilepsi içinde ilaç kullanıyorum yıllardır çekilen tüm eeg ve emegler temiz sadece A tip olduğu için epilepsi teshisi konulmuş,

yaptığım araştırmalar sonucu sol kolve bacak için %20 ila 25 - epilepsi, obezite ve göz den olan problemler içinde %35 ila % 45 arası bir rapor alma olasılığının olduğunu tahmin ediyorum (toplamı bilmiyorum) bu sonuca göre epilepsi ile beraber sol kol ve bacağımın his kaybının olması özel tertibatlı araç statüsüne girdiğinde ötv indiriminden yaralanmama yeterlimidir..

Vurkan OĞUZ

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    187
    Verilen Beğeniler
    82

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Epilepsi hastalarına sürücü yönetmeliği 'ne göre hiçbir sınıf ehliyet verilmiyor. Ancak doktorlar tehlike arz etmeyeceğine ikna olur ve yalnızca ortopedik engellerinizi değerlendirirler mi bilemiyorum...

"Epilepsi tespitinde sürücü belgesi verilmez. Şüpheli durumlarda klinik gözlem ve EEG tetkiki dikkate alınır." olarak geçiyor. ilgili yönetmeliğin 9/2-c maddesi (bkz)

Rapor oranının ne kadar olduğunun önemi yok, eğer bacağım dediğiniz de sol ise özel donanım değil otomatik vites ibaresi olur.