Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1 ) arkadaşım bu soldan otomatik vites nedir ? otomatik vitesi sol tarafa nereye alacaksın ? iyide sağ kolunda bir sıkıntı mı var ? sağ kolunda bir sıkıntı var ise bile otomatik vitesin sola alınmasının sana avantajı nedir ? bu ibare büyük ihtimalle yanlış yazılmıştır .

2 ) ehliyetin de yazanların alacağın rapora bir etkisi olmaz

3 ) sağ ayak engelliler her halukarda araca tertibat yaptırmak zorundadırlar başka çare yok . bu sebeple bu aracı engeli sizinle bire bir aynı olan engelliden başka hiç kimse kullanamaz

4 ) devlet hastahanesinden yeni rapor çıkaracaksın ve ehliyetini yenileyeceksin . soldan otomatik vites diye bir maceraya gerek yok .

saygılar

Üye
    uguryaren01 Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ehliyetimde yazan birebir ifadeyi yaziyorum. Fren gaz tertibatli. Soldan otomatik vites. Veya elden kumandali araç yaziyor heyete girerkende varolan ehliyetimi gosterecem

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

tamam şimdi anladım allah cızırtını vermesin emi o ifade yanlış yazılmış arkadaşım . ifade şöyle olacaktı : elden kumandalı veya soldan gaz fren tertibatlı , otomatik vites

saygılar

Üye
    uguryaren01 Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim h sınıfı ehliyetim var sag ayak polio sekeli ehliyetimde fren gaz tertibatlı.soldan otomatik vites.veya elden kumandalı araç . yazıyor elimde yeni tarihli durum bildirir raporum var (ağır işlerde çalışamaz diye) bu rapor araç alımı için geçerli olurmu birde 98 yılında almış oldugum sag alt exremite polıo sekeli yazıyor bu raporlar araç alımı için geçerlimidir . yoksa tekrar heyete girip rapor almam mı gerekiyor ben manuel vitesli araç kullanıyorum sol ayagım saglam debriaja basabiliyorum manuel vitesli araç almam için kuruldan nasıl bir rapor yazdırmalıyımki maliyede sorun olmasın .

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

1998 nerde 2015 nerde: o rapor geçmez maalesef...
    manuel vitesli araç alabilirsin ama" özel tertibatlı araç yazıs"ı ile
    Maliyeden sorun çıkmaz.

Üye
    uguryaren01 Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar manuel vitesli araç almayı düşünüyorum .özrüm sağ bacak polio sekeli sol ayak ise sağlam bir sorun yok
    h sınıf ehliyet var bugün aldığım sağlık kurulu raporumda aynen şu ibare yazıyor;
    GAZ VE FREN TERTİBATI ELLERDEN KULLANILAN,DEBRİYAJI SOL AYAKTAN KULLANILAN DÜZ VİTESLİ ARAÇ KULLANABİLİR . H SINIFI EHLİYETALIR.

raporun açıklaması budur araç bayisi ise raporumu maliyeye götürmemi söyleyip oradaki memurunda onay vermesi gerekli diyor
    ama maliyedeki memurunda bu açıklamayı kabul etmeyip otomatik vites alır derler diyor

şaşırıp kaldım doktor manuel vitese onay vermiş tertibatlı olarak maliyenin otomatik vites alacaksın mecbursun diye bir yaptırımı olabilirmi
    hangisi geçerli hangi çeşit araç alacam doktorun dediğimi maliyedeki (memur mudur.yanlışlıkla doktormu) olmuş birinin sözü geçecek

bayi bana illaki maliyedeki memurun onayı diyor acilen cevaba ihtiyacım var . rapor 42 sürekli

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @uguryaren01

Vergi dairesindeki görevli neye dayanıyormuş o şart için? Hangi tebliğe göre bu şartı arıyormuş? Yazılı olarak bir özelge talep edin ve gelirler idaresi başkanlığı'ndan resmi görüş isteyin. Üzerinde özel donanım olduktan sonra aracın manuel ya da otomatik vitesli olması gerektiğine dair hiç bir şart bulunmuyor. Oradaki görevli yanlış bir değerlendirme yapıyor...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12