Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bigboss55 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2015
    Saat
    17:36
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba abilerim ablalarım şöyle bir mevzum var,

2011 yılında ehliyet için ilçemin hastanesinden rapor aldım ve H sınıfı otomatik vites yazılı.Kursa kayıt oldum fakat süresi geçtiği için yenilemem gerektiği şimdilk kayıt yapabildiklerini söyleyerek yaptılar kayıdı.Neyse sınava girdim ve tek dersten kaldım bir daha ki sınav zamanı süreti içerisinde raporu da yenileyim dedim keşke demez olaydım... 2013 yılında yeni rapor aldım aldım ama sormayın! ilçe hastanesi bu sefer H sınıfı raporunu B sınıfı otomatik vites alabilir yaptılar..Güler misin ağlar mısın ? e ben sınava girdim ücret yatırdım noldu ? YANDI! bir süre küstüm herşeye vazgeçtim.Gelelim günümüz 2014 Aralık ayına Günlerden birgün yine ehliyet hevesim geldi kayıt olayım dedim ve kursa gittim Raporumda B Sınıfı Otomatik vites araç alabilir yazıyor yazmasınada kurs diyor ki "B sınıfı ehliyete girersin de oto vites araç direksiyon yok B sınıfında,H sınıfında var e sende H sınıfı alamıyorsun" olaya bak iyimi! Tekrar ilçemin hastanesine gittim raporları gösterdim onaylayan doktora her iki raporu yani 2011 ve 2013 yılında verdikleri heyet raporunu inceleyen doktor ne desin " 2011 yılında ki raporu yanlış vermişiz. 2013 de de prodesür değişmiş ameliyatım var" diyerek kaçtı. Ya ben ne yapayım şimdi adam 2011 yılında yanlış rapor vermişler ya raporda sağ kol rahatsızlığını söylüyor fakat benim ki SOL KOL ! böyle rrezillik olur mu ? başka bir hastaneye gittim bugün rapor aldım ehliyet için H sınıfı için rapor da H SINIFI EHLİYET ALAMAZ yazmışlar doktorlar şok oldum! Kahroldum!

Özetlersek : SOL KOL ENGELLİLER DOĞUŞTAN HANGİ SINIF EHLİYET ALACAK ? H SINIFI MI? B SINIFI MI ? ben her ikisinide alamıyorum ne alacaz o zaman ?
    he bir de emniyete gittim H sınıfı kurs H sınıfı diyor gel gelelim hastaneler H sınıfı vermiyor ?

Napalım ne edelim ?

Üye
    kryeck Avatarı

Son Giriş
    25.03-2015
    Saat
    21:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz en iyisi başka hastaneye gidin.. H sınıfı alabilirsiniz kimse alamazsın diyemez. Takipçisi olun yani küsmeyin, kim sorumluysa yakasına yapışın itiraz edin dava açarım deyin.. Otomatik vitesli araç sizin için sorun olmaz. Gayet güzel kullanırsınız.

Üye
    Bigboss55 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlçe hastaneme gittim orası vermedi. bu sefer ilim de bulunan hastaneden aldım bugün raporu H sınıfı alamaz yazılmış.Çok düşünüyorum bu dava konusunu da

Üye
    kryeck Avatarı

Son Giriş
    25.03-2015
    Saat
    21:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Var mı böyle saçmalık.. H sınıfı zaten sakat ehliyeti, dediğim gibi takipçisi olun rapora itiraz edin sürücü kursu müdürüne çıkın anlatın derdinizi alırsınız.. Almanız lazım..

Üye
    Bigboss55 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok saygı değer kryeck.kurs il milli eğitim ile görüştü H sınıfı diyor Kurs bunu söylüyorum hastaneye fakat ilçe hastanesi vermiyor bi türlü o kadar canımı sıkıyor ki bu konu ya ben engelliyim b sınıfı sağlam adam ehliyeti ben öyle değilim

Üye
    A-T-S Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Tevfik
    Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önceki aldığınız, H sınıfı otomatik vites yazılı raporunuzla hakem hastaneye gidin (eğitim ve araştırma hastanesi - üniversite hastanesi)
    Hakem hastaneden istediğiniz raporu alabileceğinizi umuyorum. hakem hastanelerin kararı üst karar gibi oluyor.
    İlimde olan devlet hastanesi bana da h sınıfı ehliyet raporu vermedi, hakem hastaneden iki gün de h sınıfı ehliyet raporu aldım. tabi ben de hakem hastaneye gidene kadar sinirden 10 gün bekleyip sonra gittim.
    resmen eziyet ediyorlar. doktorlar bizi bir dinlese sorun olmayacak ama dinleyen yok. lafı geveleyip yolluyorlar

Üye
    Bigboss55 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaptım ilçe trafiğe gittim konuştum bugün h diyorlar başka olmaz diyorlar gel gelelim bu hastaneler vermyor bu raporu

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aynı sorunu ben de yaşadım, şuan akıbetim ne olacak onu bile bilmiyorum. Rapor vermeyen bir hastaneye gitmişim şans eseri, "Sürücü olamaz" raporu verdi. Sonrasını anlatmaya gerek yok depresif günler birbirini izledi. 2.5 ay sonra şu kısımları okuyarak:

b) Üst extremitenin dışında extremite noksanlığı (doğuştan veya sonradan) halinde Ortopedi ve/veya Fizk tedavi ve rehabilitasyon uzmanının raporu uyarınca H Sınıfı Sürücü Belgesi verilir. Üst extremitenin tek taraflı noksanlığında da Ortopedi uzmanının kanaatiyle, H Sınıfı Sürücü Belgesi verilebilir.

MADDE 4 – (1) Sürücü adaylarının genel sağlık muayeneleri pratisyen tabip veya uzman tabip tarafından bu Yönetmelik hükümlerine göre yapılır. Tabiplerce düzenlenen raporlar, resmi kurumlarda kurum mühürü ile, özel hastanelerde başhekimlerce, diğer özel sağlık kuruluşlarında sağlık kuruluşunun mesul müdürünce, muayenehanelerde ise muayenehanenin bulunduğu ilçenin sağlık grup başkanlığı, sağlık grup başkanlığı bulunmayan merkez ilçelerde il sağlık müdürlüklerince, isim ve imza yönünden onaylanması gerekmektedir.

bir kasabadaki hastanenin sadece ortopedi doktoruna gittim ve "H sınıfı ehliyet alabilir, otomatik vites araç kullanır" ibareli rapor aldım. Daha sonra kursa kayıt oldum, teori sınavını geçtim, sırada uygulama sınavı var. Uygulama sınavını geçsem bile dert bitmeyecek, bu sefer olumsuz rapor veren hastane bu raporu emniyete gönderdiyse gidip itiraz etmem gerekecek.
    Hemen hemen aynı durumdayız. İkimizin elinde de olumlu ve olumsuz raporlar var. Ben sana yapacağım en son çareyi söyleyim. Eğer emniyette sorun çıktı, il sağlık müdürlüğüne itiraz etmem gerekti ve hakem hastaneye gitmem gerekti;
    + Araç kullanırken (trafiksiz ortamda) videomu çekip; sinyal kollarına, direksiyona, kapı koluna vb nasıl hakim olduğumu göstereceğim
    + 2-3 tane daha kasaba hastanesine giderek rapor alacağım "H sınıfı ehliyet alır" diye veya 4-5 tane özel polikliniğe giderek sadece ortopedi doktorundan rapor alacağım. 30-50 TL arası muayene ücreti. Bu sayede elimde 1 olumsuz rapora karşın 5-6 tane olumlu rapor olmuş olacak. Aynı zamanda bu siteden aynı engel grupları için verilmiş raporları toplayacağım. Yeni sevk edildiğim hastaneye dilekçe ile başvurup ek kısmına diğer raporlarımı ekleyeceğim.
    En önemlisi sağlık kurulu artık bana 10 saniye bakarak paçavra gibi kenara atamayacak, kendimiz ezdirmeyeceğim. Kurul zaten dilekçede aldığım olumlu raporları görecektir, muayene sırasında da videoyu izletip, buradan topladığım dilekçeleri göstereceğim. ha yine vermezlerse kendileri bilir. Başbakanlığa itiraz, dava, insan hakları mahkemesi daha sonra avrupa insan hakları mahkemesi ve bu olumlu raporlarımın hepsini basına yollayacağım. yeter ki bu doktorların ön yargısı kırılsın. benimle aynı durumdaki insanlara ön yargılı yaklaşamasınlar.

Üye
    Bigboss55 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili gökhan_ abim çok güzel yazmışın harbiden helal olsun daha nasıl anlatılacak bilmiyorum bile yazık günah değil mi bize peki. O doktorlar yüzünden çektiğimiz eziyet masraf nolucak ? ayıp günah.Ben ilçe Trafik Amiri ile bizzat yüz yüze görüştüm o bile anlam veremedi İl emniyeti aradılar ve diğer sürücü kursları arandı tarandı H sınıfı diyorlar ama gel gelelim Hem İL hastanesi hemde İLçe hastanesinden aldığım raporlar H sınıfı Alamaz diyorlar.. Amir diyor ki neye dayanarak vermişler ? Açıklama yokki rapor H sınıfı alamaz 2022 maaşından yararlanır. vs Evet sinyal bile veremiyorum ben Akıl var göz var doktorların hatası vs. dedi emniyette biri o zaman orada doktorluk yapmıcak yalan yanlış iş... Gerekli dilekçe yazmamı İl sağlık müdürlüğüne bildirmemi vs. söylediler. Hepsi bu

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen ne yaptığımız masraf kimin umurunda, ne çektiğimiz eziyet, ne bozulan psikolojimiz. Gece yataklarında nasıl rahat yatıyorlar anlamıyorum. Bu şekilde açılan 1 dava bile hastane lehine sonuçlanmamış bunu öğrendim. Benim hatam araştırmadan, bilmeden gidip heyete girmekti. Çünkü ehliyet alacağımdan %100 emindim. Bir diğer hatam ise doktorlarla konuşmamaktı.
    Günümüz doktorları bilgisiz, teknolojiyi takip etmiyor, donanımları takip etmiyor. İş yine bize düşüyor bunu onlara anlatmamız lazım da dinleyen yok ki.
    Rapor sonucu bir çok arkadaşımız sadece tek bir arabaya mahkum oluyor, bu benim dert yakındığım bir diğer konu. O yüzden bu kadar uğraşmayı düşünüyorum. Ben yandım millet yanmasın. Aynı zamanda eğer doktor rapor vermemk için dediğim gibi sinyal, far vs gibi bahane bulursa ona şu şekilde rapor olduğunu söyle "Sinyal kolu sağ tarafa aktarılmış otomatik vitesli" veya aşağıdaki resimdeki donanımı göster.
    DlPJky - Sol kol engelim var. Ne B ne de H sınıfı ehliyet alabildim!?
    6Z9n6k - Sol kol engelim var. Ne B ne de H sınıfı ehliyet alabildim!?

Üye
    Bigboss55 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen bende düşündüm dava açmayı doktora çünkü bana ilk verilen rapor YANLIŞMIŞ 2011 yılında ki rapor sağ kol yazılmış onaylanmış oysa ki SOL KOL ve 4 yıldır bunun cefasını çekiyorum.Resimler on numara bizede böylesi gerekli işte gel gelelim o doktor bozuntuları bunu yapmıyor istemiyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    H sınıfı sürücü belgesi alacaksınız. Ya başka hastaneye gidin ya da il sağlık müdürlüğüne giderek o salak raporlara itiraz edin. Eğer süreç sonunda yine ahmaklar yüzünden rapor alamazsanız, konuyu mahkemeye taşıyın.

Çünkü sürücü belgesi almak ananızın ak sütü gibi helaldir!