Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,
    2006 tarihinde Haydarpaşa numune hastanesinden raporumu alarak
    sürücükursuna gittim ve H sınıfı ehliyetimi aldım, Ehliyette özel tertibatlı araç kullanır ibaresi yer almakta.
    10 yıllık ehliyetimle Kırklareli Devlet Hastanesine gidip heyete girdim,

Fizik tedavi doktoru senin ayağın sağlam gaza da frene de basarsın dedi.
    ama ehliyetim H sınıfı normal araç kullanamam trafiğe gittim öyle dediler dedim.
    bana git yeniden ehliyet al dedi.
    heyet karar vereceği için umursamayarak heyete girdim heyet başkanı benden
    10 yıl önce ehliyet için aldığım sağlık raporunu istedi. düşünün 10 yıl geçmiş ve benden bu gelgeyi bulup aslı gibidir
    yaparak getirmemi istiyor. Peki siz doktor değil misiniz siz karar verin demek geldi içimden ama köprüyü daha geçmedik.
    koşuşuturma, onca zahmet sonunda raporun aslı gibidirini bulup heyet başkanına çıktım, Adam nasılsa raporu bulamaz biz
    de vermeyiz diye düşünüyor olacak ki raporu görünce şaşırdı, perşembe heyete gel dedi. Ben de sonuç ne çıkar hocam
    bankaya kredi çekmeye gideceğim de demem üzerine
    sinir krizleri geçirmeye başladı, güvenliği çağırdı atın bunu dışarı gibisinden şeyler söyledi, ben de sakin bir
    tavırla hocam sadece kredi için fikrinizi almaya çalıştım vs... demeye kalmadan güvenlik gelince dışarı çıktım.

Kırklareli devlet hastanesi heyet başkanı bana rapor veremeyeceklerini söyledi, ben de
    ehliyetim H sınıfı normal olmuyor deyince
    git ehliyetini değiştirt yeniden al dedi. fizik tedavi doktoru da aynı şeyleri dedi. trafiğe gittim Ehliyetim bu
    hastane bana rapor vermiyor dedim olmaz süremezasin dedi.

Yaşar ne yaşar ne yaşamaz'a döndü konu. BİMER'e yazsam adam başhekim yardımcısı kendisi yanıtlayacak. Cumhurbaşkanlığına
    şikayet etmeyi ve mahkemeye gidip dava açmayı düşünüyorum, sizler ne diyorsunuz ???

Üye
    A-T-S Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Tevfik
    Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bimer'e detaylıca yazsan da şöyle bir durum var, eğer senin engel durumun ortadan kalktıysa, yani iyileştiysen doktorlar haklı çıkar.
    Yok, engelin devam ediyor da seni muayene etmeden karar verdilerse sen haklısın, hakkını aramalısın.
    Gerçekten can sıkıcı karışık bir durum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

O on yıl önceki raporla araç alabilirsin yasal olarak! Bunu denedin mi

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

BİMER bir işe yaramıyor çünkü sağlık müdürlüğünden yazı sorunlu olduğum başhekim yardımcısına geliyor ve adam kendisi cevaplıyor.

Bülent Bey 10 yıl önceki raporumda " ÖZEL TERTİBATLI ARAÇ KULLANABİLİR" yazmakta, vergi dairesinde ve trafik şubede sorun yok projeni çizdir getir diyorlar fakat projeyi yapacak olan mühendis;
    raporu yeniden çıkarttırmam gerektiğini ve raporda " elden gaz, fren veya debriyaj " gibi ibarelerin olması gerektiğini yoksa TSE de raporu onaylatmakta sorun yaşadığını söyleyerek proje hazırlamamaktadır. şaştım kaldım, Edirne tıp 1 ay sonraya Haydarpaşa Numune de 1,5 ay sonraya heyet tarihi verdiler.

kısacası evet o raporla araç alabilirim ama proje çizmek için tertibatı detaylandırmadığı için sorun olmakta ve yeni rapor istemekteler.
    Birisi bana özel tertibatlı araç kullanabilir yazan raporumla proje çizdirebileceğim bir mühendis veya yer tarif edebilir mi ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Başka mühendis mi yok!? Gören de uzaya mekik gönderecek de onun projesine hassasiyet gösteriyor sanır. Bence işini bilen biri kolayca TSE'de onaylatır.

Başlığın Etiketleri