Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    koray kaya Avatarı

Son Giriş
    13.01-2015
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Nisan 2015 Güncel: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lanabilir.html

_________
    merhaba
    %40 sol el özürlü h sınıfı ehliyetim var.ötv indirimli araç aldım.muafiyetim vergi dairesinden onaylandı.araçta terbipat takdırdım.ama aracım otomatik vites.plakasıda normal plakadır.
    acaba eşim kullşanabilir mi.vekalet işi garanti eder mi?
    lütfen acil cevap

Üye
    mustafa kahveci Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    10:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

koray bey benimde sol kol /40 engelim var ben yararlanamıyorm ötv indiriminden siz nasıl aldınız yasa falanmı degişti?

Üye
    koray kaya Avatarı

Son Giriş
    13.01-2015
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi muafiyetimiz ve h sınıfı ehliyetimiz mevcuy.vergi dairwsindende onaylandı raporumuz.pardon benimkisi %50 rapor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Koray, sol elinden kısıtlışığı olanlar yurt içinden araç alımında vergi indiriminden yararlandırılmıyor. Nasıl bir donanımla vergi indirimine onay verdi vergi dairesi? Aman ha, bugün izin verirler, yarın tümünü faiziyle geri alırlar.

Üzerinde/ruhsatında özel donanım bulunan aracı B sınıfı sürücü belgesi olan kişiler kullanamaz. Sadece araç sahibi ve onunla benzer kısıtlılığı olup H sınıfı sürücü belgesine sahip olanlar o aracı kullanabilir.

Üye
    İşteGidiyorum Avatarı

Son Giriş
    24.09-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Koray bey lütfen bize de yardımcı olun. Bizde sol kol engelliyiz %49 raporum var. Bize sol kol engelli ötv den muaf olunmuyor denildi. Lütfen yardım edin bizede :/

Arkadaşlar lütfen bu konuya yoğunlaşalım. Bakın bi arkadaşımız sol kol engelli olmasına rağmen ötv muafiyetinden yararlanmış. Eğer böyle bişey varsa gerçekten bizde faydalanırız bize de yol gösterici olur.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İşe Gidiyorum Kardeş moral bozmak olmasın Öyle bir yasa yok. Koray Kardeşimizin aldığı araç yasal değil, Maliyeden uyarı gelecek yani bugün yapılan hata yarın faizi ile birlikte alınabilir. Araç bağlanabilir, aracını temize çekmek için mahkeme ile uğraşacaktır.

Üye
    NAKLOV0636 Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    31.12-2015
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    KARS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş sana zahmet daha detaylı bilgi ver tertibat olarak ne yaptırdın nasıl bi yol izledin ben çooook uğraştım ama alamadım

Üye
    İşteGidiyorum Avatarı

Son Giriş
    24.09-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mr.No bende öyle düşünüyorum ama bi yanım da diyor ki, belki devletimiz bu saçmalığın farkına varmıştır ve yasayı değiştirmiştir. Bizimkisi hep bi umut olarak mı kalıcak? Sağ kolundan engelli bi arkadaş o aracı ÖTV indirimli alıyorken sol kol engelli bi arkadaş ÖTV indirimden faydalanamıyor. Bu hak mı adalet mi? Ben manuel vites kullanamıyorum otomatik almaya kalksam 5-10 milyar fazlası. Gerçekten üzülüyorum artık, bu nasıl bir saçmalıktır? Bu nasıl bir ayrımcılıktır? Artık zurnanın zart dediği yerdeyim ya.. Bu yasa ne zaman çıktı arkadaş olaya bakarmısın. 2010'dan sonra böyle bi yasa çıkarıyolar saçmalığın daniskası.. @OturanBoğa sen bari yardımcı ol biz şikayet etmekten bıktık cevap alamıyoruz sen bari bi topluluk oluştur..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bir yasal düzenleme yok. Viteste ya da pedallarda göstermelik bir modifikasyon yapılmış olmalı...

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İşe Gidiyorum kardeş seni anlıyorum. herkes bu hak peşinde. Ama maalesef yasal düzenleme yok.
    Yinede bir olay anlatırım size bu sitede bir iki haber vardır; haksız yere ÖTV.siz araç alanlar var eninde sonunda elinde patlıyor. Kalp hastası olupda ÖTV.siz araç alan var. Yani yasal değil. Ama almış bir dikkatsizlik neticesinde; eninde sonunda ellerinde patlıyor. Vurgu yapmadığı dikkat çekmediği için bu haber zamanla eriyip gidiyor.

bu başlığı açan kardeşin elinde patlayacak eninde sonunda; biz birşey diyemeyiz. Kendi bilecek.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

koray kaya;

ortaya bir bomba bırakıp gitmişsiniz . Hastane raporu vergi dairesi onayı gibi bilgileri bizimlede paylaşsanız herkesin kafasındaki sorulara deva olsanız

Üye
    Baran Adanalı Avatarı

Gerçek Adı
    resül
    Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    23:49
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim Sol ve Sağ Kolumda yani her iki üst extremde sakatlık var yüzde 40 raporum var vergi indirimi için başvurdum bekliyorum , araç için görüşme yaptım Adana Maliyenin Vergi dairesinin Aynen Söylemi Kesinlikle SOL KOL ENGELİNE MTV ÖTV Muhafiteyi söz konusu değil , Türkiyenin herhangi bir yerinde bu muhafiyetle araç alamazsın , Dediler . Başlığı açan arkadaş bir ufak inceleme neticesinde bi ton vergi yükü - cezasına maruz kalabilirsin PROFİLİNİ Kaybet :-)

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Resül Bey; yurtdışından GÜMRÜK VERGİSİ ödemeksizin getirtebilirsiniz. AMA 10 yıl boyunca kullanmak ve özel aparatları yurtdışından yaptırmak koşulu var.

Üye
    Baran Adanalı Avatarı

Gerçek Adı
    resül
    Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    23:49
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vergi Üsül Kanunu Tüzüğü nizamnamesi derki , Mükellef tarafın İstisnası mümkün olmayan yasal bir vergiden muaf tutulması durumu hasıl olduğunda , Vergi Mükellefinden İstisna olarak Muafiyet sağlanan miktar + Bu miktara bağlı Yasal temerrüt veya Resskont Faizi miktarı + bu miktarın yüzde 100 üne kadar vergi cezası uygulanacaktır. Yani sen Araç alırken 20 bin tl karsındın ya hani devlette diyorki 20.000,00 TL + Faiz Yüzde 9 : 1800,00 TL + Yüzde Yüze kadar vergi cezası Bir Yılı aşkın kayıplar için 20.000,00 tl : yani sana 41.800,00 tl gibi bir rakamla ihtar gelir ödemen istenirse ŞAŞIRMA kasıtlı bilerek yapmadıysan Allah yardımcın olsun İnşallah Kasten bilinçliysende takdir yüce allahındır. :-)

Erol bey Araba İçin uğraşmayacam ya , lanet olsun dedim geçtim , ne yapayım erol bey , Yok Yurtdışı diyoloğu sağla yok direksiyon sağ tarafta millet ilginç ilginç bakacak saçma salak sorular soracak yok aparat yaptır yurtdışından getir , olmadı bu araç diyince yıl satama HEÇ GERENK YOK Baba be ;-) ben B sınıfı ehliyetimle ve 2013 Lineamla mutluyum gerek yok sağolun yinede bildirmiş olduğunuz için ....devletin işi abim Ne yapalım Birine istisna getir diğerine getirme saçmalık yawwww Öderim mtv muhatap olmam kimseyle olur biter zaten çevre baskısından Bıkmışış .......