Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar ben cuma günü hundai yi aradım bir engelli insan olarak 0km bi araç alırsam fabrikanızdan buna ötv %37 ötv düşürücekmisiniz diye sordum o insanda raporumu sordu %45 dedim olmaz %90 olması gerek ötvden yararlanman için dedi sadece burdamı yani hundaidemi bu dedim türkiyenin her yerinde ötvsiz arac alımlarında engelli insanların rapor oranı %90 dedi bana
    acaba dogrumu hiç 0km araç alan arkadaşlarımız varmı ötv %37 alınmadan varsa yardımcı olsunlar lütfen.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Satıcı yanlış biliyor... Aracı kendin kullanacaksan "özel donanımlı otomobil kullanır" ibareli rapor yeterli. Değil %90 olma şartı, %10 bile olsa fark etmez. Yeter ki özel donanım ibaresi olsun.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın abim kendim kullanıcam satıcı neden öle desin anlamış deyilim ayrıca %37 ötv uygulandıgında yani 20 milyarlık arac 12,500 düşüyor benim hesaplamam bu sizce dogrumudur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Yaklaşık 14600 tl.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Masraflar Hariç.

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arkadaşım başka ne masraf olucakki ayrıca %90 ötv düştüyü taktirde şuan hundaide %10 indirim var onlada yararlanabilirmiyim peki aynı anda hem ötv hemde %10 indirimle

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

plaka,ruhsat,trafik gibi masraflar.

Üye
    varans Avatarı

Son Giriş
    11.01-2013
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%90 şartı, otoyu kendi kullanmayanlar için aranan şart. Özel aparatlı araç kullanır, H sınıfı ehliyet alabilir diye ( yalnız belirlenmiş hastanelerden) heyet raporu alanlar ÖTV vergisinden muaf olurlar. Ancak sol ayak problemli, sağ ayak normal ise ÖTV indirimi yapmıyorlar. onlara standart otomatik vites kullansın diyorlar. bazı yerlerde farklı uygulamalarda oluyormuş. yanlış bilgiler olabiliyor.

Üye
    salih611 Avatarı

Gerçek Adı
    Salih
    Son Giriş
    05.04-2015
    Saat
    20:08
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba... Eğer Aracı kendiniz kullacaksanız ki kendim kullanıcam demişsiniz %70-%89 arası raporunuzun olması gerekmektedir %65-%89 da olabilir emin delim. Ama başkası kullacaksa kendiniz kullanmayacaksanız %90 üzeri olması gerekmektedir %10 rapor ile Veri muaf lığından faydalanamassınız en az % 65 veya %70 gerekmektedir.

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    salih611;
    Salih bey, gerçi konu 5 sene öncenin konusu; bu bilgiyi nereden aldınız bilmiyorum ama böyle bir şey yok. Yani tamam başkasının kullanması için %90 lazım ama kendisi kullanacaksa oran önemli değil. %65-70 oranını nereden duydunuz?