Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bordo006 Avatarı

Gerçek Adı
    Nebi KÖRPE
    Son Giriş
    23.04-2015
    Saat
    11:37
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerli arkadaşlar bilgi sahibi arkadaşlardan yardım istiyorum. Ankarada yaşamaktayım. H sınıfı otomobil (otomatik vitesli araç) ehliyetim var. Aynı zamanda 2 tekerlekli Scooter tarzı motosiklet kullanmak istiyorum. Motosikleti kullanabiliyorum sıkıntı yok sol ayağımda düşük ayak özrü mevcut. Hiç bir sürücü kursu bu ehliyeti vermiyor. Kurstan sertifika alabilmem için kursun üzerine vitessiz yada özel tertibatlı motosiklet olması gerekiyormuş. O yüzden bir kişi için aradığım hiç bir kurs bu ehliyeti vermiyor.

Bimere konuyu iki defa yazdım kurumların hepsi topu başkasına atıyor. En son gölbaşı milli eğitimin bana verdiği cevap şöyle, "biz hir bir sürücü kursunu şu ehliyet sertifikasını da vereceksin diye zorlayamayız" şeklinde oldu. Aramızda mutlaka h otomobil ehliyeti olup aynı zamanda motosiklet kullanan arkadaşlar vardır. Sorunu nasıl çözdüler yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

O donanım nasıl bir şeyse, siz edinip sürücü kursundaki motora takabilirsiniz geçici olarak. Köprüyü karşıya geçene kadar böyle bir yol denenebilir belki..?

Üye
    verifon Avatarı

Son Giriş
    26.06-2015
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Okan Sürücü Kursu | Balkesir bursla görüş arkadaşım onlarda özel donanımlı mortorsiklet var sıkıntısız alabilirsin

Üye
    zeki günaydın Avatarı

Gerçek Adı
    zeki günaydın
    Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende aynı durumdayım. motor ehliyeti alacaım biyer bulamadım. inşallah buradan alabiliriz. istanbulda olmama rağmen balıkesire gidebilirim

aradım kursu. hastaneden motosiklet kullanabilir raporu alırsan veririz dediler. yine başladı hastane-rapor macerası

Üye
    tekintekin Avatarı

Son Giriş
    01.09-2015
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim H otomobil ehliyetim vardı , işitme engelimden dolayı ... 29.05.2013 te ve resmi gazetede yayınlanıp yürürlüğe giren ,sürücü kursu yönetmeliğine istinaden , Çanakkale devlet hastanesinden H motosiklet kullanır raporum ile ,Balıkesir, Okan sürücü kursundan sertifikamı aldım...Çanakkale emiyet müd. den ehliyetime H motosiklet eklettim , kısa bir süre sonra emn. müd.lüğü beni ,tekrar rapor almak için Çanakkale 18 Mart fakülteye gönderdi ve heyete girdim , heyetten olumsuz çıktı ... yani ben sadece otomobil kullanacakmışım , sadece otomobil diye rapor verildi ,tabikide trafik bu rapora göre benim H motosiklet ehliyetimi sistemden sildi ... ŞU AN SİNİR SİSREMİM KORKUNÇ DERECEDE ... Bir avukat tuttum , ve olayı mahkemeye taşıma aşamasındayım ,Allah sizlerin ve benim yardımcımız olsun ...

Üye
    canseven Avatarı

Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    21:16
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekintekin;
    sınava beraber girmiştik sanırım. kifoskolyoz'um var ben ehliyetimi aldım sıkıntı yaşamadan.
    özel tertibatlı motorsiklet otomobil şeklinde yazıyor ehliyette.
    şu an elektirikli moped kullandığım için bir sıkıntı yaşamadım, benzinliye geçince sıkıntı yaşatırlar mı bilmiyorum.

Üye
    Mustafa_33 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    30.06-2017
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Devlet hastaneleri çok sıkıntılı, önceden uygun bir yer ayarlayıp o şekilde rapor almak daha mantıklı geliyor tabi ayarlanabilirse. Çünkü bende arabayla gittiğim kuruldan araç kullanamazsın sen denilerek ayrıldım şaka gibi

Üye
    verifon Avatarı

Son Giriş
    26.06-2015
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende (h)otomotik araç kullanabilir ehliyet sahibiyim.çocukluğumdanberi otomotik motorsiklet kulanmama rağmen .2 defa kursa girdim sınavları geçtim dosyamın biri emniyetten döndü sonrakide milli eğitimden.döndü gerekçe normal motorsikletle sınavı geçmişim.diğer gerekçe raporumda otomotik vites motorsiklet kullanabilir ibaresi yokmuş.aynen dedikleri gibi otomotik vites motorsiklet kullanabilir ibareli heyet raporu aldım ama nafile bu seferde kursun özürlülere uygun motorsikleti olması gerek dediler bimer falan hikaye şikayet etmediğim yer kalmadı.allah bu sistemi kahr etsin

Üye
    tekintekin Avatarı

Son Giriş
    01.09-2015
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vayy sevgili kardeşim , ehliyetin hayırlı olsun , ben de aldım ama daha sonra tekrar beni hastaneye gonderip h motosiklet belgemi iptal ettiler , ama işin peşini bırakmadım , hakem hastaneye randevu aldım , hayırlısı artık ... Sen benzinliye de geçsen sıkıntın olmaz ...hayırlı sürüşler dilerim ...

Üye
    amigom Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    10.03-2016
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@canseven

Bende sadece H Otomobil-İşitme Cihazı yazan ehliyete sahibim. Motosikleti de ehliyete ekletmek istiyorum ama aldığım rapor devlet hastanesinden geçmiyor. Yani motosiklet için izin verilmiyor. Resmen saçmalık. Üstelik özel tertibatlı motosiklet nasıl oluyormuş çok merak ettim.

Üye
    duymazay11 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    Bilecik/Söğüt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @tekintekin

Senin ehliyet işi ne oldu.Bende H otomobil ehliyetime Motosiklet ekleteceğim.Senin yazmanı bekliyorum. Başvuru yapacağım.