Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    savratugba Avatarı

Gerçek Adı
    ferhat
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    05:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar arkadaşlar ben 99 senesinde enkaz altında kaldım sol ayağımda problem var debriyaj ayağı olduğu için araç kullanmada sıkıntı yaşadım ve b sınıf alamadım benim sorum su b sınıf ehliyet almak için verilen raporda b sınıf alabilir ama otomatik vites kullanmak zorunda ibaresi var ben h sinifi için tekrar sınava girsem bu rapordaki ibare yeterli olur mu indirmeden faydalanmak için daha farklı bir ibare gerekiyor mu ? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

B sınıfı ehliyet olur raporunuzla H sınıfı ehliyet sınafına giremezsiniz. B sınıfı ehliyet alacaksınız; dolayısıyla ya rapor değiştirin yada olduğu gibi B sınıfı ehliyet alınız.. Otomatik vites araç kullanmak zorunlu kısmına gelince B yada H sınıfı ehliyette olması sizin dezavantajınız değil. İkisine de olur...

KDV indrimine gelince öyle bir indirim yok ÖTV muafiyeti var MTv muafiyeti var ama KDV muafiyeti ile indirimi yok. Eğer niyetiniz bu ise (ÖTV ve veya MTV indirimi) o zaman H sınıfı ehliyet şart.

Üye
    engincan76 Avatarı

Gerçek Adı
    engin can
    Son Giriş
    16.05-2015
    Saat
    09:59
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Başbakan Davutoğlu' nun engelli araç alımında KDV alınmamasına olumlu baktıgına dair bir kaç ay önce mesajı vardı.Belki de yüzde 90 üzeri engellilere KDV istisnası da eklenir. Gördügüm kadarıyla bunu takip eden çok kişi var. Ama konuyla ilgili yakın zamanda çıkan bir gelişmeye de rastlamadım.

Üye
    savratugba Avatarı

Gerçek Adı
    ferhat
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    05:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar geç cevap yazdım çünkü bu gün araç alımı için gezebildim ama araç firması bana sağlık raporunda ÖTV ve Mtv den muaf yazması gerektiğini söyledi başka bir firmada bu raporla alabilecegimi başka bir firmada sadece yüzde yazması gerektiğini söyledi hangisi doğru alanlara soruyorum

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Doktor Raporunda ÖTV.siz araç şıkkı işaretli olması ve raporunda açıkça yazı ile "Otomatik vites uygundur H sınıfı ehliyet alabilir" yazı gerekiyor. Yoksa Maliyeden sonra başına patlar. Hem ehliyetiniz hemde araç için ayrı ayrı rapor gerekiyor: bunun için bir rapor aslı olması diğer raporlarında fotokopi ile çoğaltılarak aslı gibidir kaşe basılması yolu ile halledebilrisiniz.