Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Abdurrahman ibrikci Avatarı

Gerçek Adı
    ÜTOPYA
    Son Giriş
    14.05-2015
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam değerli kardeşlerim

aile ve sosyal politikalar bakanlığı engelliler için kimlik kartı'mı geçen hafta içinde aldım.
    engelli otopark kartı almak için kağıthane trafik bölge tescile müracaat etim beni gayrettepe emniyet trafik tescile yönlendirdiler
    gayrettepe emniyet merkezine gitiğim'de gerçekten bir engellinin gidebileceği bir yer olmaığını gördüm zira basit bir otopark kartı alabileceği bir yer değildir otomobile içeri giremiyorsun cıvarında engelli otoparkı yoktur binbir güçlükle arabamı park edip işlemler için müracaat etiğimde görevli memur engelli otopark kartı alabilmem için mevzuat gereği birincisi-h ehliyet sahibi olmam-ikincisi
    kullamakta olduğum aracın ruhsatı adıma olası-üçünüsü yüzde doksan engelli olması gerekiyormuş aksı taktirde otopark kartı alamazmışım.

Konuyu sizinle paylaştım bilgilerinize sundum daha kolay bir yolu varmı.?
    Selam ve duayla mutlu huzurlu yaşamlarla görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

Üye
    16Caner16 Avatarı

Gerçek Adı
    Caner
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

%90 ile otopark kartının bir alakası olmadığını düşünüyorum çünkü ötv muafiyetinden faydalanabilmek için 90 istenmektedir 40 üzeri demek istemişlerdir !!!

Üye
    bülent yalçın Avatarı

Gerçek Adı
    T.C bülent yalçın
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    3

saçmalamış o memur dünyadan haberi yok.
    eğer aracın engelli plakalı ise mal gibide vermek zorun da
    öle % 90 falan diye bi oran yok % 40 ve üzeri engeli olan araç sahipleri alabilir.

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

http://www.konyatrafikplatformu.org/...PARK-KARTI.pdf

ÖZÜRLÜLER VE GAZİLER İÇİN PARK KARTI VERİLMESİ
    Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 12,29,30,31,33,39,53,65 ve 71’nci maddesinde
    yapılan değişiklikler ile Yönetmeliğe yeni eklenen Ek Madde 2 ve Geçici 6’ncı madde
    09.09.2011 tarih ve 28049 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
    Yönetmeliğin 53 üncü maddesinin son fıkrasında; “Talep halinde, Trafik Tescil
    kuruluşları tarafından özürlülerin araçları için ayrılmış park yerlerinden istifade etmeleri
    amacıyla, özürlülere örneği (Ek:47)’de gösterilen park kartı verilir. Park kartlarının verilmesi,
    kullanılması ve iptaline dair usul ve esaslar Emniyet Genel Müdürlüğünce belirlenir”. Hükmü
    yer almaktadır. Yönetmeliğin 53 üncü maddesi kapsamında adına tescil edilmiş aracı
    bulunan veya “H” sınıfı sürücü belgesi olan özürlüler ile gazilerin Trafik Denetleme
    Şube Müdürlüklerine / Büro Amirliklerine müracaatı halinde, kendilerine Yönetmeliğin
    EK-47’deki örneğine uygun “Özürlüler için Park Kartı” bastırılmak veya bilgisayar
    ortamında düzenlenmek suretiyle verilecektir. Özürlüler için Park kartların geçerlilik süresi üç
    yıl olup bu sürenin sonunda müracaat halince aynı sürelerle yenilenecektir. Özürlüler için
    park kartlarının amacı dışında ve hak sahipleri haricinde kullanıldığının tespiti halinde
    kullananlar hakkında Karayolları Trafik Kanunu’nun 47/1-d maddesi gereğince cezai işlem
    uygulanacaktır.
    MÜRACAAT EDECEK KİŞİLER
    Özürlüler için araç park kartı almak isteyenlerin:
    a) “H” sınıfı sürücü belgesi olan, belge sahibine ait 1 Adet vesikalık fotoğraf,
    sürücü belgesi fotokopisi ve dilekçesi,
    b) Adına tescilli özürlü aracı olan, araç sahibine ait 1 adet vesikalık fotoğraf,
    araç tescil belgesi fotokopisi ve dilekçesi,
    c) Gazilik belgesi olan, Kendisine ait 1 adet vesikalık fotoğraf, Gazilik Belgesi
    Fotokopisi ve dilekçesi,
    İle Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerine ve Büro Amirliklerine müracaat
    etmeleri halinde Özürlüler için Park kartı düzenlenecektir.

Üye
    Abdurrahman ibrikci Avatarı

Gerçek Adı
    ÜTOPYA
    Son Giriş
    14.05-2015
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selam değerli kardeşlerim
    konu hakkın'da detaylı bilgilendir diğinize
    çok teşekkür ederim hepinizden allah razı olsun.,
    sevgi ve saygılarımla hoşçakalın...........................