Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gairdneri Avatarı

Son Giriş
    12.01-2015
    Saat
    10:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    daha önce annemin kardeşi adına aldığımız %90 engeli raporuna istinaden araç satın aldık.annem vasisi.birkaç yerde okuduğuma göre vasili araçların satışı mahkeme kararıyla oluyormuş.şimdi aracı babamın üzerine geçirmek istiyorum.ama mahkeme kararsız nasıl satış yapabilirim.aracı alalı daha 4 yıl oldu..ben mahkemeyle uğraşmak istemiyorum.bu şekilde mahkeme ilamsız şatış yapan noterler varmı acaba

bir ara forumda dolaşırken bazı noterlerin vasi satışlarında zorluk çıkarmadığını hatta mahkeme kararı istemediğini okumuştum.böyle tanıdığınız işlem yapan noterler varmı.kocaeli sakarya İstanbul çevresi.paylaşırsanız sevinirim

Üye
    erkan1978 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    09.01-2015
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

noteri geçmek bir ölçüde kolay. asıl sıkıtı trafik tescil bürosunda çıkıyor. eğer engelli kişinin zihinsel problemi varsa emniyet mahkemeden ek karar olmadan işlem yapmıyor.

Üye
    gairdneri Avatarı

Son Giriş
    12.01-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya nasıl bir batağa saplandık.paramızla rezil oluyoruz.yinede bu konuda bilgileri olan arkadaşlar yorum yapabilirmi

Üye
    gairdneri Avatarı

Son Giriş
    12.01-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

olay kısaca şöyle.%90 raporla annemin kardeşine yani dayım üzerine 4 yıl önce bir araç aldım.vasilik annemde.dayım yeni vefat etti.annemden başka hiç bir varisi yok.ayrıca dayımın annesinden kalma tarla ve ev hisseleri mevcut.şimdi ben bu aracı babamın üzerine nasıl devir ederim.babamda %96 raporlu ve ehliyeti yok.daha veraset çıkarılmadı.acil bilgiye ihtiyacım var.saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Doğrudan baba üzerine devredilemez. Önce vasi olan araç sahibinin aracı devralması, ancak o prasedürden sonra babaya satması mümkün olabilir.

Şu başlıkta yazılanları okudunuz mu: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...il-olur-3.html