Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muratergül Avatarı

Gerçek Adı
    murat ergül
    Son Giriş
    16.12-2014
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhabalar.

Biz de geçen ay % 100 bedensel ve % 35 zihinsel ve konuşma engeli olan ablamın üzerine araç alımı yaptık. işin içine zihinsel engel girince noterden taahhütname almak gerekiyor ve noterde bunun için mahkeme kararı istiyor.
    ablam 35 yaşında ve 1997 yılında aldığı yetim maaşı için mahkemede vasi kararı cıkartılmıştı. ve o zamandan bu yana her 2 senede bir bu karar uzatılıyor mahkemeye gidilerek.
    ama gittiğim 2 noter vasi kararının yeterli olmadığını bu karar içerisinde mahkemece araç alımında sorun yoktur ibaresininde olması gerektiğini söyleyip beni geri gönderdi. onlara vasi kararının üzerinde bundan sonra tüm işlemlerinin velisi ve vasisi annesi ....... tarafından yapılmasına karar verilmiştir yazısı bulunduğunu, yani tüm işlemlerini yapması için zaten karar cıkartıldığını, sadece bir araç için tekrardan ne gerek var diye anlatmama rağmen anlamadılar.

neyse lafı uzatmadan ugradığım 3. noter bu kararın yeterli olduğunu söyledi ve taahhütnameyi verdi karar falan cıkartmadan araç alınımı gerçekleştirdik.
    aldığım noter kendiside bacaklarından engelliydi belki bu yüzden yardımcı oldu bilmiyorum. merak ettiğim ise bu yaptığım usülsüzlük sayılırmı. illa o kararı ekstradan cıkartmak gerekiyormuydu. bu ilerde başıma bela açarmı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hiç bir soruna yol açmaz Murat. Noterden daha mı iyi bileceksin! Kaldı ki hakkını kullanmışsın...

Üye
    erkan1978 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    09.01-2015
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aracı teslim almadınız daha sanırım. noterden işlemi geçirmişşiniz ama trafik tescil de zihinsel engellinin taşınmaz mal edinmesi için mahkeme kararı istiyorlar. bu kararı almadan işlemlerini sorunsuz halledenler olmuş. ben de sizinle aynı durumdayım, ama ben eşşeğimi sağlam kazığa bağlamak için ek karar çıkartmaya çalışıyorum. ancak talebim mahkeme tarafından reddedildi. temyize başvurdum sonucu bekliyorum. olumlu karar çıkacağını sanmıyorum. o nedenle ikinci el araçlara bakıyorum maalesef. size şans diliyorum.

aracı satarken de aynı ek karar gerekiyor. kimse benden habersiz araba almış diye peşine düşmez sanırım, o konuda için rahat olsun. eğer işlemler yasal yollarla yapılmışsa "no problemo."

Üye
    muratergül Avatarı

Gerçek Adı
    murat ergül
    Son Giriş
    16.12-2014
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam ben araci bir hafta icinde teslim aldim. Vasiligin ciktigi karar kagidinda vasisi tum islemlerini gerceklestirebilir yazdigi icin sorun olmadi. Zaten araci aldigim bayi trafik tescille ugrasan arkadaslarini fotodunu cekip yolladi belgeleri adam tamam sorun yok bu kagitlar yeterli dedi ve yapti. Isterseniz bir bayi ile gorusun yardimci olabilirler. Ama dedigim gbi bizim vasilik karari 1997 yilinda cikmisti. 2 senede bir yenilemek gerekiyor bu karari. 2014 yilindaki yenileme kagidinda sadece vasiligin uzatilmasina karar verilmistr yazdigi icin kabul rtmemislerdi. Ilk karar kagidini getirince tamam dediler. Birde bu sekilde dene istersen

Üye
    erkan1978 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    09.01-2015
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    trafik tescile bizzat kendim gittim sordum. ek karar gerek dediler.
    trafik müşavirine gittim sordum. ek karar gerek dedi.
    araç bayisine gittim sordum. ek karar gerek dedi.
    internetten araştırdım. ek karar gerekli olduğu söylemleri buldum.
    notere gittim sordum. ek karar gerek dedi.
    daha nereye sorayım