Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erkan1978 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    09.01-2015
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    son durum; 22 ocak duruşma tarihi verildi. ben vazgeçtim artık. bugün gidip ikinci el 2013 model dizel 1.3 linea aldım 33 000 tl ye

Üye
    eyvah_emin Avatarı

Gerçek Adı
    yasar
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben anlamiyorum zaten devlet engeli kisidende yinede vergisini aliyor yani kasasina her turlu parayi koyuyor kdv den %18 aliyor.otv yi almayinca zarami ediyor sanki.. sizce dogru degilmi. .

Üye
    A-T-S Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Tevfik
    Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiye'de engellilere geniş haklar verildi, pozitif ayrımcılık var vs vs...
    Bunlar tamamen hikaye, işin içine girmeyen bilemez. Rapor alması bir dert, araç alması bir dert.
    Bu süreçte Bir sürü adamla muhatap oluyorsun ve bunlardan biri olmaz derse bütün emeklerin boşa gidiyor.
    Ayıptır yazıktır günahtır.

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu başliğın sonucunu bende merak ediyorum.ayni sorunun icindeyim şuanda.velayet yeterli dedi sulh yeni degisen kanun maddesi kabul etmiyor diyor trafik.her halukarda hakimin insafina birakilmis bu durum.hakim onay vetsin diye dilekce verildi keyfe gelmelerini bekliyoz.ha bu arada hakim bu karari verirken mahkemeye sunulan vasi
    İk karari ve raporunda o kadar etkisi olmuyor.hakim tm arac alabilir onayini vermesi icin ayni vasilik davasindaki gibi yok karakoldan tekrar kagit isteyecekmis,yok mal varligi beyani istenecekmis bunlari mahkeme isteyecekmis onlarin cvbi dosyaya gelince hakimde onay verecek yada vermeyecekmis.yasanin son durumu buymus maalesef:-( gelismeleri paylaşirim.dilekceyi dun verdim daha.Dip not bu davayı acarkende 156 tl kesiliyor o ücreti ödemedende dava dosyasini acmiyorlar!

Üye
    yunus.emre Avatarı

Son Giriş
    20.04-2017
    Saat
    12:10
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende bu konudaki süreç hakkında sizlere deneyimlerimi sunmak isterim bizde hakimden araç alımı için dilekçe ile başvuru yaptık ve bir duruşma günü verildi yaklaşık 1 ay var duruşmaya süreci sizinle paylaşmaya devam etcem bunun öncesinde vasi kararı çıktı ve rapor elimizde ayrıca hakimle görüştük ve izni verceğini söyledi bunun üzerine 100 tl harç yatırıp dava açtık dava açmadan önce mutlaka hakimle bir görüşün ve dilekçeniz le birlikte gidin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

@erkan1978

duruşma ne oldu?

Üye
    ondertopgul Avatarı

Gerçek Adı
    önder topgül
    Son Giriş
    04.04-2015
    Saat
    20:12
    Yaşadığı Yer
    çorlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neden 10 -15 yıl idare edecek araç almalısınız ki.5 yıl satılamaz şartı varsa 5 yılı dolan aracı istediğine istediğin fiyata satabilirsin .bu satışa hakim ne diyebilirki.ve birde yine yeni araç alacaksan.

Üye
    nepal Avatarı

Son Giriş
    24.03-2015
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynı durumla bizde karşı karşıyayız. %92 raporu bulunan amcamın vasisiyim. Mahkemeden izin istedik ancak engelli kişiye sigorta, vergi yükümlülüğü geleceği ve ödeyemeyeceği gerekçesiyle reddedildi. Üst mahkemeye başvurduk, tüm masrafları karşılaşacağımı belirttim ancak kişinin zihinsel engelli olduğu otomobil kullanmayacağı ve benim masrafları karşılamamın hayatın akışına ters olduğu gerekçesiyle yeniden reddedildi. Yargıtaya gidebileceğimi söylediler fakat adalete olan güvenimizin sarsılması ve masraflar nedeniyle başvuruda bulunmadık. Şimdi ise noter ve trafikten kendim hakim kararı olmadan tanıdıklar vasıtasıyla bu işleri çözmek istiyorum.Bilgisiz hakimlerin verdiği saçma keyfi kararlara bağlı kalmak istemiyorum. Aracı alırsak ki büyük ihtimal alacağım hakim kararları sonraki dönemlerde karşımıza problem çıkarabilir mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Üye
    nepal Avatarı

Son Giriş
    24.03-2015
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vazgeçtik ve gidip uygun bir araç aldık.

Biz amcamla ilgilenmesek, devlet bakımını üstlenip bizim gösterdiğimiz ilgiyi gösterecekmiş gibi utanmadan amcamı ailesinden koruyormuş. 300 tl dedemden kalan aylığına tüm aile göz diktik ya !! Geçecekler bu işleri. Amcamım 50 senedir hangi sorunuyla ilgilenmiş devlette şimdi ahkam kesebiliyor. Göstermelik çıkmış bir yasa, uygulamaya gelince hakimin hiçbirşeyden haberi yok. Bir kere bile yüzümüzü görmeden başlarından savıyorlar insanı. Eee tabi ötv alamayınca ne olacak, devlet büyüklerimizin masrafları nasıl karşılanacak ? Cebinde paran, iş bitirici çevren varsa işler yürüyor bu ülkede. Yazıklar olsun böyle sisteme.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

@nepal sana aynen katılıyorum. Bence bu vatandaşı korumak için değil de kamu görevlilerinin çekememezliğinden dolayı böyle oluyor.

Üye
    yunus.emre Avatarı

Son Giriş
    20.04-2017
    Saat
    12:10
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    burdaki arkadaşları okudukçada ben üzülüyom hakimlerin yapmış oldukları keyfi kararlar yüzünden mağdur olunmakta ben ek kararla izin almış birisiyim ve böyle bir karara da gerek olmadıgını bizzat hakim söyledi fakat gel gelelim kanunlarımız saçma

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12