Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    savaş bozer Avatarı

Gerçek Adı
    savaş bozer
    Son Giriş
    16.03-2015
    Saat
    04:24
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrb adım savaş Alanya da yaşıyorum siteyi yeni gördüm ve bi sorunum hakkında yardım isteyeceğim anlatma detayı çok uzun surer kısaca 2005 ten beuyana B sınıfı ehliyetım var gecen sene E sınıfına yukselttim bir süre E ehliyetimlede çalışmaya devam ettim yaptığım iş kendi işim fakat araba kullanamamak çok sıkıntıya düşürüyor beni mesleğim turizm firması ve şöförlük yanı hayatımı ehliyetimle kazanıyorum
    bir polis memurunun mutlaka özürlülerle bi sorunu var ki eveliyatından hiç tanımam bisuru sıkıntı cıkardı ve ora bura hakem hastane derken ehliyetımı H sınıfına çeviriyolar fakat özrüm bu kas testi ile rapor altına alınmasına ragmen maalesef önyargı denen illeti aşamamam neticesinde geldiğim durum bu şu an H ehliyeti teslim almadım fakat çagırıp almamaı isteuyecekler
    sorum şu bu sakatlık oranıyla bana H ehliyet verilmesi yasalmı ki ben bunu istemiyorum
    bide verilen hak geri alınabilirmi,:?????
    tşkr...

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    5

Ortopedik bir engeliniz var mı ?

Üye
    savaş bozer Avatarı

Gerçek Adı
    savaş bozer
    Son Giriş
    16.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birkan01;

sağ alt ayak bileğimde var hafif derecede tutan polio sekeli

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    5

Hastalık hakkında fikrim yok ama aynı engel gurubunun sol ayağından olanlar H sınıfı alıyr raporu alıp ÖTV ve MTV indirimli araç aldılar.

Üye
    savaş bozer Avatarı

Gerçek Adı
    savaş bozer
    Son Giriş
    16.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birkan01;

sağ ayak bileğimde benim normal yuruyup koşabiliyorum hatta sadece 1.5cm kısalık var polio sekeli yanı çocukluk felci diye biliyorum benim sıkıntım H ehliyeti istemiyorum E alamıyosam dahi normak B almalıyım bu konuda haksızlığa uğradım ve yargı aşaması başlayacak benim anlamaya çalıştığım h sınıfını vermeleri için belli bi yuzde varmı yanı benim özrum okadar deyilse bu beni haklı yapar ve ehliyetimi tekrar alırım

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    5

savaş bozer:

Belirli bir oran yoktur. Ortopedik engeli olanlara kendi engeline göre bir özel tertibat ayarlanarak araba kullanması sağlanır. B verirler belki ama E sınıfı ehliyet almanız zor olur tabi hastaneden hastaneye göre de değişmektedir. Her hastane birbirinden farklı şekilde karar vermektedir.

Üye
    savaş bozer Avatarı

Gerçek Adı
    savaş bozer
    Son Giriş
    16.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşkr. ederim
    pekii hakem hastane kararı sadece idari mahkemeylemi bozulur yoksa bunun bi zaman aşımı varmı
    ????*

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    5

Onun hakkında bilgim maalesef yok. Ama ehliyet için alınan raporlar 1 yıllık geçerlilik süresi vardır. 1 yılı geçmiş raporları emniyet kabul etmemektedir ve sizi tekrardan hastaneye yönlendirir. Hastane ya yeni rapor verir yada sistemden gördüğü hakem hastane kararının yenisini verir, ama böyle birşey olmaz. Belki iyileşmiş olabilirsiniz o yüzden tekrardan rapor alma hakkınız vardır sanırım. Sadece tahminimi ve mantıklı olanı yazdım ülkemizde işler tersten gitmekte olduğu için kesin bir şey söyleyemem.

Üye
    savaş bozer Avatarı

Gerçek Adı
    savaş bozer
    Son Giriş
    16.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağolasın ewt maalesef güzel ülkemde herşey olmasını istediğinin tam tersi yuru bakalım hayırlısı...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Hakem hastane raporu evet, ancak mahekeme kararı ile bozulur. Zaten hakem hastanesinin kararı emniyet'te dosyaya eklenmiştir, olası bir yeni raporu işleme almazlar...

Ama unutmamak lazım tabii, burası Türkiye! Yapılamayacak iş yoktur...

Üye
    savaş bozer Avatarı

Gerçek Adı
    savaş bozer
    Son Giriş
    16.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb bülent bey işin aslı ben bu konuyla alaakalı çok sıkıntı yaşadım şöyleki rapor almak için başvurdugum hastahane olumlu rapor veriyo nedir işte ortopedik olarak şu şekilde hastalığı vardır E sınıfı surucu belgesi almasına engel deyildir .
    fakat aynı hastahaneye trafik tarafından tekrar rapor almam için sevk ile gidince ya o hastane bizi aşar deyip hakem hastaneye yollluyo yada H sınıfı ehliyet alabilir diyo
    şimdi benim özrümü KAS testi ile ölçümünü yaptılar ve sadece güç kaybı var dediler sözunu ettikleri güç kaybı ise oturma pozisyonunda özurlu olan ayagımı yerden 60 &70cm yukarı kaldıramadıgım için,ki bunun zaten araç kullanırken ihtiyaç olmayacak bir durum
    yanı ben arac kullanırken ayaklarımın direksıyon seviyesine kaldırmamı gerektirecek bi durum yok.
    hal boyleyken hakem hastanede zaten sevk ile geldiğini gordukten sonra muayene etmek bi yana yuzune bile bakmadıgı gibi kestirip atıyo
    heyete fiziksel olarak sıkıntım yok çıkayım istediğiniz mesafeye koşayım diyorum heyetten gelen cevap aynen şöyle : kardeşim senin fiziksel durumun bizi ilgilendirmez sen bi şekilde birileriyle takışmışsın bu şekilde bize gelmişsin burdan sana olumlu cevap çıkmaz .
    deyip vurdular satırı ve ben bu konuşmayı kayıt altına aldım sonuçta heyetin ordaki görevi benim fiziki anlamda yeterlı olup olmadıgımı tespit etmek ise eger işte bu noktadan sonra iş yargı organlarına kalmak zorunda
    benim aşamadığım sağlık olarak özrüm deyil
    ben bana ve bi noktada benim gibi olan insanlara karşı olan ön yargıyı aşamadım maalesef
    ilgine tesekkur ederim kardeşim saygılar....!!!

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Tahmin ederim... Yeterli torpili bulursan pilot yaparlar adamı, ama adamın yoksa, bisiklet bile sürdürmezler!

Üye
    savaş bozer Avatarı

Gerçek Adı
    savaş bozer
    Son Giriş
    16.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    OturanBoğa;

tşkr bülent
    zaten bu ülkede böyle saçma sapan işlerle uğraşmaktan işimize bakamıyoz
    benim konu idare mahkemesine dava açılma hazırlığı içerisinde . zaten olan ehliyetim kendi içinde çelişen sağlık ve trafik teşkilatının bilmem ne sıkıntısından dolayı elimden alındı ve ben buna musaade etmem sistem sıkıntısının ceremesini çekecekse sistem çeksin
    torpil meselesine gelincede zaten torpil yoksa birde maddi anlamda guç yoksa bu ülkede ancak seçim zamanı vatandaş olarak hak sahibi olunuyo
    bu durumda memlekete gelen suriyeliler bile bu memleketin insanından daha fazla haklara sahip ne yazıkki
    saygılar .......! ! !'