Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmet burhan Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet burhan
    Son Giriş
    12.03-2015
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %60 raporum var
    h sinifi ehliyet almak için hastaneye basvurdum raporda 2yil sonra tekrar muayene olmak kaydiyla h sinifi ehliyet almadi uygundur diye rapor verdiler
    Abu raporla bir sürücü kursuna yazildim teorik simav ve direksiyon tamam dosyami aldm emniyette tam ehliyetini amcam memur raporda otomatik vites veya herhangi bir tertibat belirtmemisler dedi bu şekilde isleme koyamam raporunu düzeltir dedi otomatik vites yazdir dedi
    otomatik vites veya tertibat olmadan isleme koyarsam özel tertibat diye koyarim aldigin manüel araca tertibat yaptırmak zorunda kalirsin dedi

simdi ben bu raporu hastaneye götursem otomatik vites ibaresini koyarlar mi

bunla ilgili bilgisi olan lütfen bana cvp versin çok caresizim ahmet_brhn@hotmail.com adresindemsj aatabilirsinizsimdiden çokt

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    189
    Verilen Beğeniler
    82

yetkili hastaneler 'in birinden yeniden rapor almayı deneyin,
    otomatik vitesli olması için sadece sol ayaktan olması gerekiyor engelinizin,
    eğer diğer ekstremitelerde de engeliniz varsa bu durumda özel donanımlı olmak zorunda aracınız.

Üye
    ahmet burhan Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet burhan
    Son Giriş
    12.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Normal arabada kullanabiliyorm ama kol vebacklarda incelme olduğuicn en cçok debriyaji kullanmadave vites ddeğiştirmede pproblem yasiyorm rapora otomatik ibaresi koymazlarmi başka bir hastaneden denesm bu sefer dosyam yananar dosyanın geçerliliksuresi neladar

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    189
    Verilen Beğeniler
    82

1 sene içerisinde tamamlamalısınız, sadece sol ayak olsaydı olurdu otomatik vites. Ama şuan özel donanımlı olmalı, ayrıca otomatik vitesli yazabilirler. 'özel donanımlı ve otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı ehliyet alır' gibi olabilir ama donanım şart.

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    5

ahmet burhan:
    Bursadaki hangi hastaneden rapor alıyorsunuz?

Üye
    ahmet burhan Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet burhan
    Son Giriş
    12.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Otomatik vites arti özel donanım ona raziyim o ibareyi koymuyor hastane otomatik vitessiz bir donanım nasil olur ayrıca ocağakadar dosyalarini ehliyete cevirmeyenlern ocaktan sonra yeni yada yürürlüğe gireceğiiiçin dosyanın ocaktan sonrayakalmasi durumunda yanacagi ssöylentileri var boyle bisey varmidir çok tesekkur ediyorum

Muradiye devlet hastanesndn

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    5

Aynı hastaneden bana da B sınıfı alır otomatik vites araç kullanır raporu verdiler. Otomatik vites kısıtlaması koycaksanız B sınıfı değil H sınıfı olması lazım dedim ama dinletemedim. Yani o hastanede H sınıfı ehliyet alır, otomatik vites araç kullanır raporu alamazsınız. 3 defa girdim aynı doktorlara H sınıfı ehliyeti için Tophanedeki devlet hastanesine giderseniz ordakiler daha bilgili ama daha zor rapor veriyorlar ve daha detaylı inceliyorlar haberiniz olsun.

Üye
    ahmet burhan Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet burhan
    Son Giriş
    12.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende o hastaneden aldm raporu ama duzeltmiyolar sadece h sinifi diyor hic bir ibare yok başhekim yardmcisiyla gorustm gene duzeltmiyolar neyapcm bilmiyorm

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    189
    Verilen Beğeniler
    82

Aynı hastaneye ya da yetkili hastaneler 'den bir başkasına yeniden baştan başvurup heyete girmelisiniz.

Üye
    saim turhan Avatarı

Gerçek Adı
    saim
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anılan yasa hükmünün engellilerin sakatlıklarına göre ayrım yapılmasını öngören bir amaç gütmesi söz konusu olmayacağından, sol alt ekstremitede (ayak veya bacakta) sakatlığı olanlar için otomatik vitesin hareket ettirici özel tertibat olarak sayılması gerekmektedir. Buna göre, sağlık raporuna göre sadece sol alt ekstremitede sakatlığı bulunan malul ve engellilerin "H" sınıfı sürücü belgesi olması halinde, başkaca özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın otomatik vitesli araçları ilk iktisabında bu istisnadan yararlanmaları mümkün bulunmaktadır. Bu durumda sakatlık derecesi % 90'ın altında olup, sadece sol alt ekstremitede sakatlığı bulunan malul ve engelliler için verilecek (2A) numaralı ÖTV beyannamesine, aracın sakatlığa uygun olarak tadil edildiğine dair teknik belge yerine aracın otomatik vitesli olduğuna dair "uygunluk belgesi" nin aslı veya noter onaylı örneği eklenecektir. Şimdi bu yasada geçen H SINIFI sürücü belgesi olması halnde,başkaca özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın,yani otamatik vitesin özel tertibat sayılmasından bahsediyor,neden ehliyete otamatik işletiliyor,yasa veya yönetmelikte böyle geçyor,özel tertibatlı ehliyetle otamatik vites aracı neden kullandırmazlar,yasada olduğu halde,yoksa üsteki yasa metnini ben yanlışmı anlıyorum.

Üye
    ahmet burhan Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet burhan
    Son Giriş
    12.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ayni hastaneye yada başka hastaneye yeniden başvurduğundabu sefer olumsuz ssonuçcikarsa nolcak ddiğerraporun hhükmü kalkarmi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Başka hastaneden yeni rapor almak iyi ama, Emniyet'teki görevli iki ayrı rapor görünce "o zaman hakem hastaneye git" demesin!? Eğer demeyecekse, yeni raporu dene, eskisine bir zararı olmaz