Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    adem_line Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    04.01-2015
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaras
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Oncelikle site yoneticileri ve yardmci olan arkadaslar lutfen kusura bakmayin cok soru soruyorum farkndayim.
    Babama ait 2005 te alinmis surekli % 100 rapor var fakat sadece isim soyisim yaziyor. Soyisim yanlis yaziyordu duzelttirdim. Dun ise yeni rapor icin heyete girdi babam ve otv indirimi icin aldigimizi bildikleri icin % 89 verdiler. Oturanboga abimiz otv indirimi yerine "durum bildirim raporu" denilseydi 90 verebilirlerdi gibi bi yazi yazmis. Keske o yaziyi daha once okusaydim :/ neyse is isten gecti. Buyuk ihtimal eski ve yeni raporu dilekce ile il sagliga itiraz edecem ama ben sunu sormak istiyorum. Sadece isim soyisim olan bir raporla arac alimi olur mu? Badka bisey yazmiyor. Tc kimlik ana adi baba adi flan yok.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

Adem, hiçbir şekilde 2005'te alınan rapor üzerinde sonradan düzeltme yapılamaz. hangi hastane düzeltme yaptı? 2005'te raporu veren hastane mi? Bu düzeltmeyi yapan hastanenin adını da yazar mısınız?
    bir de düzeltmenin olduğu yerde hastane kaşesi var mı?

Üye
    adem_line Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    04.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaras
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Adana karsiyaka devlet hastanesinde arsiv bolumunde duzeltme yapilir sorun degil denildi bize Fakat isinize yaramaz arac alamazsiniz diye de ekledi. Ben iste sizlere soruyorum sadece isim soyisimle o raporu kullanabilir miyim? ordaki Memur bilmeyeblir diye size soruyorum

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

sorularımın net cevabı bu değil. düzeltme yapıldı mı? hangi hastane yaptı bunu? düzeltmenin oldugu yerde hastane kaşesi var mı?

istersen cevabı ben vereyim.

2005'te verilen bir rapor üzerinde bu rapor geçersiz olsa bile artık hiçbir hastane düzeltme yapamaz. kanunen yasal olmayan bir işlem bu ve bu işlemi hiçbir hastane yapamaz.
    düzeltmeyi kim yaptı öyleyse hastaneden ve hanagi hastane bu?

Ayrıca yeni bir rapor çıkartıldıgı için o rapor zaten geçersiz. ayrca raporun geçersiz oldugunu bırak raporda sadece isim ve soyadı var ve ustelik soyadı da yanlış yazılmış ve başka kimlik bilgisi yok.

Üye
    adem_line Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    04.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaras
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Duzeltme yapildi. Kase yok. Adana karsiyaka devlet hastanesi. Siz de lutfen net cevap verir msiiniz? Raporda sadece ad soyad var. Bununla herhangi kurumdan yararlanabilir miyim? Ornegin arac alimi yaparken vergi dairesi sorun cikarir mi? Boyle bir raporu olupta vergi indirimi yapan var mi yada bilgisi olan kisilerin yorumunu istiyorum sadece. Siz simdi kase yok diye alamazsiniz diceksiniz. Bunun farkndayim. Eger isimde soyisimde sorun olmasaydi sadece ad soyad yazan bir raporla islem yapablir miydim onu ogrenmek istiyorum.

Tmm anladim cok tsk ediyorum yardimlariniz icin.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

yani rapor üzerinde soyadı kısmı sonradan düzeltilmiş gorunuyor. bunun da sonradan yapıldığı belli. kimin yaptıgı da belli değil bu düzeltmeyi. buyrun gidin başvurun bu raporla.
    bu rapor geçersiz kanunen. bunun sorumluluğu size aittir.
    bu raporla işlem yapılsa bile sonradan tespit edilen bir durumda bu evrakla işlem yapmanın sorumlulugu size aittir.

kurumlar işlem yapar mı diyorsunuz? buyrun başvurun cevabı siz kendiniz öğrenin. hastane bile yasal olmayan işlem yaptıktan sonra diğer kurumlar hakkında hiç konuşamam artık.
    ama bu raporla işlem yapılırsa sorumluluk artık size aittir. kurumları baglamaz.

Üye
    adem_line Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    04.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaras
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladm cok haklisiniz melek hanim. Tsk ediyorum bilgilerinz icin. Sanirim tek care itiraz hakki :/

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

2005'teki raporla işlem yapmamanız sizin açınızdan en uygunu. yasal açıdan sorumluluk almayın ki başınız agrımasın.
    haklarınızı ararken sırtınızı yasalara dayamaktan zarar gelmez. belki biraz zaman alır ama uykularınızı rahat uyursunuz. sonra "ya anlaşılırsa bu durum, ya tespit edilirse geçersiz raporla başvurduğum?" diye huzursuzz uyumaktan iyidir. ki bunların teminatı yoktur ve sorumlulugu sizi baglar bilirsiniz.

İtiraz süreci hakkında bilgi vereyim şimdi. ki ona göre karar verin:

1. siz il sağlık müdürlüğüne itiraz edince başka bir hastaneye gönderilecekssiniz. Hastane de aynı kararı verirse yani % 89 oran verirse karar kesinleşecek.
    2. eger gönderildiğiniz hastane farklı bir oran verirse (% 90 bile verse ya da daha farklı) bunda da hakem hastaneye sevk edileceksiniz. hakem hastanenin verdiği karar kesin sayılacaktır.

yani her halükarda itiraz işi kısa vadede işinizi çözmeyecek. diyelim ki ilk hastane % 90 verse bile bu raporla işlem yapamayacaksınız. hakem hastane kararı gerektiği için.
    dolayısıyla risk taşıyor itiraz süreci.

İkinci bir yol da şu:
    bir süre beklemeniz ve sonra da yeniden başka bir hastaneden rapor almanız (burda da mükerrer rapor diye kabul etmeyebilirler ve uygun hastane bulmak zorlaşabilir).

fakat bu yolu kullanacaksanız, raporu alma aşamasında şunlara dikkat edin:
    1. asla ve asla ÖTV indirimli araç almak için rapor istediğinizi söylemeyin başka amaç bulun.
    2. eger babanızızın hastalıgında ilerleme olmuşsa bunu bahane edin. ve durumunun yeniden degerlendirilmesi gerektiğini söyleyin.

hangi yöntemi uygulayacagınıza siz karar verin artık. ama % 89 oran veren hastane karşısında da anlayış beklemeleri zor bizden. resmen ÖTV indiriminden yararlanılmasın diye ellerinden geleni yapmışlar çünkü!
    karar sizin artık. ya itiraz edersiniz ya da başka bir hastaneden rapor almaya çalışırsınız. başka bir hastaneye başvuracaksanız % 89 oranlı raporunuz çıktıktan sonra başka hastaneye başvurun. bu şekilde sistemde görünüp görünmediği de daha rahat anlaşılır.
    Konu Kalem tarafından değiştirilmiştir (28.11-2014 Saat 10:42 ).

Üye
    adem_line Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    04.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaras
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O zaman itiraz etmek yerine dediginz gibi baska bi hastaneden rapor talep edeyim. Aynen anlattiginz gbi hastalikta ilerleme oldugunu dusunuyoruz diyecegim ve rapor amacina "durum bildirim raporu" mu diyeyim siz ne onerirsiniz?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

ÖTV indiirmi demeyin de ne derseniz deyin.
    parasal haklardan söz edildikçe oran kırpıyorlar. otobüs indirimi için engelli kimlik kartı çıkartacagız onun için deyin. beklentileri düşürelim

hatta hiçbir haktan haberiniz yokmuş gibi davranın, hastalıklarından bahsedin ve durumunu belirten rapor çıkartacagınızı soyleyin açıklama yapmak zorunda değilsiniz başka.

bu konularda gereken her şey yazıldı artık. gerisi şansınıza kaldı. denemekten zarar çıkmaz.

Üye
    adem_line Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    04.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaras
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok tsk ederim peki ne zaman gideyim sizce yeni hastaneye?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

% 89 oranlı rapor elinize geçtikten sonra. raporu aldıgınız hastane eger sisteme girmişse hastanelerde görünür. eger girmemişse sisteme, görünmez. raporun sistemde görünüp görünmeyeceği netlik kazanır bu şekilde.

eger sistemde gorunurse tekrar rapor için ne zaman başvurabileceğinizi ögrenmek zorundasınız. bunu net bilmiyorum. gerçi yasal süreden sonra bile "zaten raporunuz var ve süresiz rapor varken mükerrer rapor tanzim edilemez" de diyebilirler.

bu konuda iş şansa kalıyor yani. fazla yardımcı olamayız artık bu konuda size. hastanelere baglı bundan sonrası.

uyelerden ögrenmek istiyorsunuz bu ayrıntıyı ama bunu bilecek uyeyi bulmak zordur soyleyim vars abuyursun anlatsın tabi.
    ama bu uyenin sizin rapor aldıgınız hastaneden rapor aldıktan sonra başka hastaneden rapor alabilen biri olması lazım. ancak bu şekilde o hastanenin sisteme veri girip girmediği anlaşılabilir. başka yolu da hastaneden ögrenmek.
    bu kadar şartlara uygun uyeyi bulmak kolay mı bilmiğorum

Üye
    adem_line Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    04.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaras
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hmmm ben bi gideyim bakalm baska hastaneye neolacak. Sonucu burdan paylasirim. tekrardan cok tsk ederim

Melek hanım hayırlı akşamlar. bugun k.maraştaki hastanede heyete girdi babam ve çok şükür %90 raporu alacağız. şimdi bundan sonraki süreçte benim açımdan bi tehlike var mı? sonuçta adanadaki raporun üzerine aldım bunu biliyorsunuz. lütfen beni bilgilendirir misiniz?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayırlı olsun. Bir sorun çıkmayacaktır...