Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ogeday Avatarı

Gerçek Adı
    Oktay
    Son Giriş
    16.01-2015
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam,

2010 yılında kemoterapi gördüm,2013 yılında her iki kalça avesküler nekroz tanımı ile şimdilik SAĞ kalçadan damarlı fibula ameliyatı oldum. Bu sene %30 onkoloji, %24 ortopedi, toplamda %47 oranında Engelli raporu aldım. sorum şu;

1-H sınıfı ehliyet almak için elimdeki raporu iptal ederler mi yoksa yeni rapor alabilirmiyim. Öğrendiğim kadarıyla elimizde rapor varken yenisini vermiyorlar. Fakat elimde ki rapor İSTİHDAM için.

2-B sınıfı ehliyetim var ve H sınıfı ehliyet almak istiyorum. Acaba bana "özel tertibatlı araç kullanabilir" ibaresi mi yoksa "otomatik araç kullanabilir" ibaresi mi yazarlar (ya da hangisini yazılması daha iyi olur) sonuç olarak otomatik araç kullanabilirim. Her iki durumda da ÖTV muafiyetim olur mu?

Şimdiden teşekkürler,

Bir de raporumda değnek kullanmak zorunda yazıyor

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

ogeday;
    'özel donanımlı araç kullanır, H sınıfı ehliyet alır' ibaresi olması gerekiyor, yoksa raporunuzda yeni rapor almalısınız.
    Sürücü kursuna kayıt yaptırıp sadece direksiyon sınavından geçerseniz alırsınız.

Üye
    ogeday Avatarı

Gerçek Adı
    Oktay
    Son Giriş
    16.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kkelebekk,

Teşekkürler,
    Fakat Elimdeki rapor sistemde gözüküyor, ehliyet için yeni rapor almak istediğimde verecekler mi yoksa elinde ki rapora itiraz edip öyle gel mi diyecekler, kazanılmıış haklarım var bu raporla ekpssyi kazandım, kaybetmek istemem. Sıkıntılı bir durum

yani engelli raporu ile h sınıfı araç kullanma raporu aynı mıdır farklı mıdır?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

ehliyet ve araç raporunda söylediğim ibareler olmak zorunda yani özel donanım gibi. eğer elinizdeki raporda bu olsaydı ayrı almanıza gerek olmazdı. ama zaten raporu yakın tarihte almışsınız yine aynı oranı verirler. Hem kazandığınız hakları kaybetmezsiniz. 2013'te aldığınız için yeniden alamazsın diyemezler, hem kullanım amacınız farklı olacak sorun çıkarmazlar merak etmeyin.
    Unutmayın, sürücü kursu ile rapor ili aynı olmalı ve raporla 1 yıl içerisinde ehliyeti almak zorundasınız, aracı ne zaman olsa alırsınız.

Üye
    ogeday Avatarı

Gerçek Adı
    Oktay
    Son Giriş
    16.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlginize teşekkürler