Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mustafa-toprak Avatarı

Son Giriş
    17.03-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar 8 ay önce 2004 model megane otomatik vites otomobil aldım tertibatla kullanmak için proje çizdirmiş muayeneden geçmiş ve mtv den muaaf etmiştim sorun yok. şimdi otomobilii engelsiz birine satıyorum. tekrar proje çizdirmem gerekmi. prosödür nedir yardımcı olursanız sevinirim pazartesi satışa gidecem

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:47
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Evet bu işler oluyor ama alıcı yaptırıyor sizin adınıza tekrar düzeltme olmaz
    bende tartibatlı aracımı sattım masraflarını ben vicdan muhasebesi yapıp araç fiyatından düştüm alıcı noter satış sonrası kendisi yaptırdı

Üye
    mustafa-toprak Avatarı

Son Giriş
    17.03-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugun gittim notere satış olmaz trefiğe git dediler . nasıl iş anlamadım. ben aracı 2. el aldım tertibat taktırdım engelli aracı olarak vergiden mtv den muaf ettirdim. şimdi normal kişiye satmak için ne yapmam lazım

Üye
    alibel Avatarı

Son Giriş
    08.06-2017
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hakikaten önemli bir konu, deneyimli arkadaşlar cevap yazarlarsa iyi olur

Üye
    mert66 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2. el araç aldınız bu aracı engelli bir arkadaştan mı yoksa normal ehliyete B sınıfı ehliyete sahip bir arkadaştan mı aldınız.Sorunuza bu bilgiler olmadan cevap verilmesi mümkün değil.Ancak satmanız durumunda alan kişinin mutlaka söküm projesi ve aracı muayeneden geçirmesi zorunludur.

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:47
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Mustafa bey bunlara gerek yok size bunu yapan noter is bilmemezligi ben mart ayinda aracimin devrini yaptim adam gecici ruhsatla sehirler arasi bile yolculuk yapti baska notere gidin Benim yaptigim sudur noterin birine gittik oda bize boyle satis olmaz emniyetten yazi alin felan diyerek islemimizi reddetti hic ugrasma baska notere git isini bilen noter sorunsuz yapiyor1•notere kimlikle beraber gittik noter sozlesmeyi hazirladi araca benim yanima getirdiler bende parami alip imzami attim belge suan yanimda degil ama BİLDİGİM KADARİ İLE '''''''SATİCİ '''''''' ALİCİ SONRA ENGELLİ STATUSUNDE BULUNAN ARACİN GEREKLİ DUZENLEMELERİ YAPMAK KAYDİ İLE ........... KİSİYE SATİS SOZLESMESİ YAPİLMİS OLUP diye yaziyordu ben aracimi sattim proje ve tertibat parasini ben karsiladim vatandas aracini aldi bende parami aldim yolumuzu ayirdik olay bu

MUR37;
    Alan kisi kendi ikametinde trafige gitti sokum projesi cizdirdi bunlarla emniyete gitti oradan muayeneye gonderdiler muayenede herhangi bir techizat veya tertibat yoktur diye raporunu alip trafige bildirdi rusati degisti olay bu kadar basit MANTİK YAPARSAK SEN ARACİ İLK ALİRKEN NE İSLEM YAPTİYSAN TERSİ İLEDE DEVRİNİ YAPİYORSUN KİSACASİ BU

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    95
    Verilen Beğeniler
    33

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    MUR 37 arkadaşım sizden tüm forum adına ricamız satış senedini bulup orada yazan tam ibareyi ve hatta hangi noterin hangi yevmiye numarası ile satışı yaptığının bizimle paylaşılması olacaktır. İnanın bu sizin tecrübeniz burada bir çok arkadaşımıza çok büyük fayda ve maddi ve manevi kolaylıklar sağlayacaktır. Satış senedinizin kapatılması gereken kısımlarını kapatıp fotoğrafını sisteme koyarsanız sevgili oturanboğa sabit bilgi olarakda sitede yayımlayabilir. Şimdiden çok teşekkürler.