Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahu400 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2014
    Saat
    00:03
    Yaşadığı Yer
    kahraman maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kahraman Maraşta yaşıyorum.6 yıldır h sınıfı ehliyetim var.İkinci el bir araç almış kullanıyordum.ÖTV muafiyetli bir araç almak istedim başıma ne geldiyse bundan sonra geldi.Rapor almam istendi bende başvurdumsonuç sürücü olamaz şeklinde çıktı.Şimdi arkadaşlar ehliyetinide emniyet iptal eder diyorlar.Korkuyorum ehliyetim iptal edilecek diye.
    Kişisel rapor muracatlarında rapor müracat eden kişinin isteği olmadan başka bir kuruma gönderilmez diye biliyorum.Bu bilgim yanlış mı aceba?

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi. yeni yasayla birlikte ehliyetlere düzenleme geliyor. evet bazı kişilerin ehliyetleri iptal oluyor. dediğiniz doğru

Üye
    ahu400 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kahraman maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Heralde iptal olmaz inşallah diyerek bir yandan stres yaşayacagız her an iptal edilecek diye,bir yandandanda dua edeceğiz.Ben ehliyetimi alırken bütün kurallara uydum,sınavları başardım,tek bir kazam bile olmadı.Engelliysen böyle burnundan fitil fitil getiriyorlar işte.Koskoca memlekette bizim haklarımızı koruyacak kimse yok mu?Yazıklar olsun nerdeyse sinirden elimdeki ehliyeti yanan sobaya atacağım şimdi.Engelliysek ölelim mi yani,zaten zor durumdayız birde zorlukla elde ettiklerimizimi elimizden alacaklar nalet olsun böyle sisteme

Üye
    SAHİNNNN Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ SAHİN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde ehliyetle ilgili ciddi sorunlarım var uğraş veriyorum... bu sitede senin durumunda olan bir kaç arkadaşın konusu vardı sürücü olamaz raporu çıktıysa bu rapor emniyete gidecektir. ve elinizde olan ehliyetinizden olacaksınız. ah be kardeşim almışın ehliyetini ne diye indirimli araç almaya uğraşıyorsunki bak keyfine sür arabanı alma o indirimi. Allah yardımcın olsun sıkma canını dünyanın sonu değilya. yeniden baş vur gerekirse

Üye
    ahu400 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kahraman maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SAHİNNNN;

Şahin bey ötv indirimi devletin engelliye tanıdığı bir hak diye biliyordum.Meğerse ötv indirimi engelliye bir tuzakmış.Ama sosyal devlet engelli bireylere tuzak kurar mı işte bunu anlayamıyorum.
    Yinede Allahtan ümit kesilmez.Ben kişisel müracatta bulundum.Hastanenin bu raporu benim iznim dışında başka bir kuruma göndermemesi gerekiyor.Kişisel müracatlarda verilen raporun bana özel olması lazım diye biliyorum ve hastanenin bunu başka kurum yada kişilerle paylaşma hakkı yok yani olmamalı

Üye
    SAHİNNNN Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ SAHİN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaşanmış bir kaç olaydan yola çıkarak bu yorumu yaptım. doğrudur resmen tuzak kuruyorlar vergi indirimine baş vuru yapıyoruz raporumuzu düşürüp geri yolluyorlar. in dirimli araç almak istiyoruz sürücü olamaz diyorlar. resmen kumpas kuruyorlar. maaş bağlanalım diyoruz bu sefer gelir krıterleri giriyor olmaz diyorlar. bilmemki kardeşim ne yapsak. bunalıma girip intihar etmeye kalksak bu seferde sov yapma lan atla hadi devlet memurunu oyalama derler hakkınızda hayırlısı neyse o olsun kardeşim demem o ki sıkma canını ben gecelerce kafaya takıp uyumadığımı bilirim. 1 hafta içinde emniyete ehliyetimi almaya gideceğim ve orda nelerle karşılaşacağımı bilmiyorum

Üye
    ahu400 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kahraman maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şahin bey aynen dediğiniz gibi ve çok haklısınız.Bu memlekette engelli olmak,engelli doğmak malesef en büyük suçmuş.Bu durumda tabiki bizde suçlular oluyoruz ve cezlandırılıyoruz.Ama biliyorum ki bizlere bunları reva görenler ama bu dünyada ama öbür dünyada bu yaptıklarının hesabını mutlaka verecekler.Çünkü Rabbim kimsenin hakkını yerde bırakmaz.
    En çok ağırıma giden ise sahipsiz olmamız malesef kimse bizim hakkımızı aramıyor.Onlarca onlarca engelli dostu oldugunu iddia eden sanatçı,politikacı,yazar,sporcu var hatta engelli dernekleri var,hatta bakanlığı var,engelli siteleri var,valilikler kaymakamlıklar bünyesinde engelli hakları birimleri var ama nedendir bilinmez hiçbiri bizim uğradığımız haksızlıklarda gündem oluşturamıyor hakkımızı arayamıyor.Dostlar alışverişte görsünler mantığı,topluma şirin gözükme çabası içerisinde sadece şov yaparak bizi kullanarak egolarını tatmin ediyorlar.
    Kendi kendimize dertleşiyoruz,konuşuyoruz kendimiz çalıyor kendimiz söylüyoruz.Biz gerçekten sahipsiziz şahin kardeş.Sahipsizlerin sahibine bunları şikayet ediyorum.

Üye
    SAHİNNNN Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ SAHİN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sözün bittiği yer 'sahipsizlerin sahibine şikayet ediyorum' ölüm olmasa kim kimden gerçek anlamda hakkını alabilecekki iyiki ölüm var iyiki hesap var kardeşim. bize bu sıkıntıları yaşatanlar hem bu dünyada hem ahirette gün yüzü görmesinler Rabbim sorsun.

o meşur sanatçılar politikacılar sadece yağ çekmeyi iyi bilirler. başka bi işe yardıkları bu güne kadar görülmemiş

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni düzenlemelerle sanırım tüm ehliyetler silbaştan yenilenecek. Yeni rapor, para vs. Ocak ta netleşir. Hastane bilgileri sisteme girerse emniyette görebiliyor diye biliyorum... Doktor araç üzerinde sürücüyü görmeden nasıl sürücü olamaz diyebiliyor arkadaş... Allah yardımcımız olsun...

Üye
    ahu400 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kahraman maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

e devletten baktım bugünde bi olumsuzluk yok....

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşlar bu konulara üzülüyor ve aynı zamanda kızıyorum bu forumda sakatlar derneği diye bir birleşim var ne işe yarıyor şaşmamak elde değil
    ayrıca size ne diye söför olamaz diyor neye göre söylüyor rapora itiraz hakkınız yokmu var galiba olmadı hakem hastaneye sevkinizi isteyin eğer hastalığınızda araç kullanmaya engel bir durum gelişmedi ise veya H ehliyete gerek kalmadığı şeklinde sağlığınızda bir düzelme olmadıysa (inşallah iyileşir sağlığınıza kauşursunuz) ehliyetiniz iptal olmaz kazanılmış hak geri alınamaz bu bizim hakkımızdır bi nedğü belirsiz doktorun ağzından çıkacak olumsuz bir sözle ehliyet iptal olmaz bence korkmayın ve peşine düşün
    kanaatimce iptal olmaz ama bizdeki zihniyet kahrolsun işini yapan memur bulmak zor ayağında ayakkabısı olmayan gariban babaya yeni ayakkabı yerine yeni naylon ayakkabı gönderen aciz şehir yöneticileri varken bu memlekette her zor be kardeşim
    AYRICA BENİMDE 2009 ALMŞ OLDUĞUM EHLİYETİMLE BU SENE O ARAÇ ALMAK İÇİN BULUNDUĞUM İLDEKİ BİR BAYİİ BANA SİZ GİBİ YENİ RAPOR ALIN BU RAPORLA OLMAZ DEDİ BU BAYİYE GÜVENMEDİM BAŞKA BAYİDEN AYNI RAPORUMLA ÖTV İNDİRİMLİ ARACIMI ALDIM

Üye
    Life_4_u Avatarı

Son Giriş
    03.12-2014
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doğru.. Yasada "verilmiş haklar geri alınamaz" diye bir ibare var. Raporu gönderseler bile ehliyetinizi iptal etmek gibi bir hakları yok.

şu başlığa yorumunuzu yazamısınız tüm arkadaşlar... 20 görüntülenme 0 yorum...

http://www.engelliler.biz/forum/teke...umlariniz.html

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Hareket kısıtlılğı hangi uzuvlarda? Rapora itiraz ettiniz mi?

Rapor kişisel başvuru ile alındığında genelde Emniyet'e gönderilmez. Ancak emeklilik vs. için kurum sevki yapılmışsa Emniyet'e bildiriliyor genelde.

Üye
    Seyithan21 Avatarı

Gerçek Adı
    Seyithan
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ahu Hnm geçmiş olsun umarım kısa zamanda sorunlarınız çözülür..

Üye
    mert66 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öncelikle geçmiş olsun.Malesef bu ülkede biz engellilere dediğiniz gibi tuzaklar kurulmuştur.Nasılki balık tutarken küçük bir yemle koskoca balığı yakalayabilirsiniz aynı öyle işte hak diye önümüze sürüyorlar ve bizde başvurunca hayatımızı karartıyorlar olay bu kadar net.Ahu hanım sahipsizlerin sahibi sözünüz beni duygulandırdı.Sadece diyebileceğim tek şey kafana fazla takma bacım.Herkes yaptıgından utansın.