Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ankara Eğitim Araştırma hastanesi ne gittim rapor almaya. 24 yaşında üniversite son sınıf öğrencisiyim. Allah nasip eder de okulumu uzatmazsam 7 ay sonra elektrik elektronik mühendisiyim. Engelim sol el parmaklarım yok, bilek kemiğim ve el tarak kemiğim mevcut, bileğimi kullanabiliyorum. Neyse Ramazan abi konuya dönelim 1996 da ilk arabamız alındı, onun peşine köye gittiğimizde araba kullanmaya başladım.Şuan babamın aracı 2000 model ford focus manuel ve çok çok rahat kullanıyorum. Sol kolum ile sinyal, cam açma, ayna ayarlama, selektör, far yakma durumlarını gayet rahat yapabiliyorum. Bu sene 3-5 kişi ile konuşup gaza gelip direkt Ankara hastanesine gittim. Dediğiniz gibi merkezde diye gittim ama gitmez olaydım. Konuştuğum kişilerden birinin sağ kolu tamamen yoktu, bir bacağı diz altından, bir bacağı diz üstünden yoktu ve ehliyetini ilk gittiği küçük hastaneden almıştı. Almasına çok sevindim o ayrı konu. Ama bana karar "Sürücü olamaz" şeklinde olunca şok oldum.
    Doktor işini bilmiyordu ve kimseye rapor vermiyormuş sonradan öğrendim bunu. Ve Numune+Ankara+Atatürk hastanesinin bu tavrını da sonra öğrendim. Numunenin ne kadar baş yaktığını.
    Kişinin kendinde bitiyor demişsiniz. Efendiliğimden taviz vermedim 10 saniye kaldım sadece kurulda. Burada mı hata yaptım? Ben 3-4 aydır ne psikolojik sorunlar yaşıyorum biliyor musunu o önerdiğiniz hastanenin içinde bulunduğu frup yüzünden. Şuan belki öğrenciyim evet, gencim, otobüsle her tarafa gidiyorum veya annem babam sağlıklı çok şükür ama bundan belki 10 sene içinde evleneceğim, çocuklarım olacak belki. Belki ailem hastalanacak onları hastaneye benim götürmem gerekecek. Onca kişi ehliyet alırken, ve manuel araba bile kullanırken ben neden alamadım onu anlamıyorum??
    Bundan sonraki izleyeceğim yol şu olacak:
    "b) Üst extremitenin dışında extremite noksanlığı (doğuştan veya sonradan) halinde Ortopedi ve/veya Fizk tedavi ve rehabilitasyon uzmanının raporu uyarınca H Sınıfı Sürücü Belgesi verilir. Üst extremitenin tek taraflı noksanlığında da Ortopedi uzmanının kanaatiyle, H Sınıfı Sürücü Belgesi verilebilir."
    Bu gazetenin çıktısını alarak sadece ortopedi doktorundan rapor alarak o şekilde ehliyetimi almayı deneyeceğim. Eğer tekrar heyetin karşısına çıkacak olursam; evet dediğiniz gibi kişinin kendisinde bitiyor, HAKKIMI YEDİRMEYECEĞİM. gerekirse Adli yollara başvuracağım. Halkın, hakkını aramaması yüzünden doktorlar bu şekilde at koşturuyor ya zaten.
    Gerek başka kişilerin aldığı raporlar(aynı tür engele ait), gerek o durum için sağlanmış özel tertibat, gerek trafiğe kapalı alanda araba kullanırken çektiğim video, gerek uygulamalı fizik yasaları ile direksiyonu sürtünme kuvveti ile nasıl hakim olacağımı gösteren fizik kanunları...
    Bir sonra heyete çıkacak olursam 10 saniye değil 10 dakika kalacağım..
    Benden tavsiye: Ben Ankara Hastanesi yüzünden çok ama çok yıprandım. Hiç Ankara-Numune-Atatürk ile uğraşmayın. Küçük bir hastaneye gidin, kafanız rahat olsun.

Üye
    alyazmalım Avatarı

Gerçek Adı
    kübra
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    08:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

illa numune olması gerekmiyor.ben Atatürk hastanesinden aldım.numunenin kurbanlarından biriyim ben de

Üye
    caglarim Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    08:31
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bakın arkadaşlar illa sizlere Ankara Numune hastanesinden alacaksınız demiyorum. Ben bu konuyu açarken sizlere bir örnek gösterdim. Sizler ister Numuneden ister başka yerde alın. Ama prosüdür genel de aynı. Sizlere genel olarak aynı yolları göstermek istedim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12