Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    celikcemm Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba raporunda aynen şu yazıyor:

Tani: Sol düşük ayak, sol diz ekstansiyon kısıtlılığı, sağ ayak bilek artrodezlisi Sol alt extremitede (ayak veya bacakta) engelliliği olanlar için otomatik vites arac kullanmasi uygundur.

Karar: h sınıfı sürücü belgesi alabilir
    Otomatik vitesli araç kullanabilir.
    Yazıyor.
    şimdi ben h sınıfı ehliyetimi alırsam otomatik vitesli araç alıp ötv den muaf ettirebilirmiyim her kafadan bir ses çıkıyor çok bunaldım bana yardımcı olurmusunuz

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Merhaba, vergi avantajından yararlanabiliyorsunuz.

1-Sol alt ekstremiteden sakat olmak ve buna karşılık "Otomatik vitesli araçları kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli raporu/ehliyeti bulunmak.

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...bi-burada.html

Geçmiş olsun

Üye
    celikcemm Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba gül hanım, evet siz raporunuz uygun diyorsunuz ama bu konuda o kadar havada şeyler var ki mesela ben bundan önceki raporumda sadece sol düşük ayak ve sol diz ekstansiyonu yazıyordu ve h sınıfı sürücü belgesi alır otomatik vitesli araç kullanabilir yazıyordu, sen tut defterdarlıktaki memur illa ben sol alt ekstremite yazısını görmem lazım diye diretti sonra bende tekrar heyete başvurdum be doktorlara durumumu izah ettim onlarda böyle bir rapor verdiler tekrar ve hatta şaşırdılar zaten sol alt ekstremite demek ayak ve bacak demek dediler....

Şimdi bu raporda ise özellikle bu alt ekstremiteyi belirtip otomatik kullanabilir demelerine rağmen ben yine tereddüt ediyorum çünkü bu seferde sağ ayakta artrodez yazılmış ya o yüzden ama doktorlar biz onu yazmak durumundayız ama bu kullanmana bir engel değildir sadece eklemde bir operasyon olduğunu belirtmektir dedi ve o yüzden sol alt ekstremiteyi belirtip otomatik kullanabilir tekrar tekrar raporda da vurguladılar.

Şimdi bana yine zorluk çıkartırlarsa ne yapmam lazım deliricem artık her memura göre biz rapormu çıkaracaz ya.

Üye
    diyarbakırlı Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Son almış olduğunuz rapor uygun ve sorun çıkaramazlar sağ ayakla ilgili olan sorununuz sebebi ile araç kullanımında sıkıntı olmuş olsaydı otomatik vites ve gaz ve fren pedalında tertibatlı araç kullanır yazılması gerekli idi . Şimdiden hayırlı olsun .

Üye
    celikcemm Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar hasan bey, çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için İNŞALLAH ALLAH kimsenin emeklerini boşa çıkarmasın, gerçekten engelli olduğumuzu bu devlete anlatmak zor artık o kadar bunalıyoruz ki bazen kime hangi engelimi nasıl anlatayımı noktasında şaşırıyorum...hepimizin evlerinde belkide 3-5 adet ayrı ayrı raporlar vardır, nerdeyse lavaboya gitmek içinde rapor çıkartacaz....

Sağolun bu konu hakkında başka arkadaşlarında düşüncelerini veya tecrübelerinden yararlanmak isterim mesajlarınızı beklerim ALLAH RAZI OLSUN.

Üye
    mbaran Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    17:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Sen bu raporla ötv siz otomatik araba alabilirsin. Ben bu sene aldım. otomatik vitesli araç kullanır h sınıfı ehliyet yeterli rapor için

Üye
    celikcemm Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlı olsun, inşallah başka şeylere de takmazlar adamlar eğer yine sorun yaratirlarsa ne yapacağımi bilmiyorum açıkçası

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Ben açıkcası çok olumlu değilim. Çünkü daha alt ekstremitenin hesabını yapan birinin, sağ ayaktaki hastalık önemliymiş önemsizmiş bunu dinleyeceğini zannetmiyorum. Sorun çıkarırlar gibime geliyor. Kendi düşüncem böyle.

Üye
    celikcemm Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki orada sol alt ekstremiteden engelli olanlar için otomatik araç kullanabilir ibaresi olmasına rağmen yine de zorluk çıkartırlar mı zorluk çıkartırlarsa ne yapmalıyım dilekçemi yaziyim yoksa direk amirlerle falanmi görüşcez...yani heyet bütün sorumluluğu üzerine alırcasına sol alt ekstremitede engellilik vardır otomatik araç kullanabilir demiş zaten daha ne yapılabilir... defterdarlıkta kavgalı günler beni mi bekliyor acaba

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Sağ ayanızla ilgili tanı yazmışlar ama bu kez de. Keşke alt ekstremiteden dolayı kabul etmediklerinde hemen heyete gitmeseydin. Şuan o raporun elinde yok değil mi?

Üye
    celikcemm Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aldım raporum elimde...siz tam olarak neye takacaklarini düşünüyorsunuz heyetin oradaki yorumunun hicbir oönemi yokmu

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Ben sağ ekstremite de yazdıkları için bunu sorun yapacaklarını düşünüyorum. Ama sorun yaparlarsa bence sol ayak yazan var ya, alt ekstremite diye yazmadıkları. O raporda ısrarcı olun derim. O uygun çünkü sadece memurun hatası var kabul etmemekle.

Üye
    celikcemm Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında öteki rapora itiraz en yazdığımız için raporu verdik çünkü daha henüz onu almadan tekrar itiraz etmiştim ama benim başka bir raporum daha var h sınıfı ehliyet alabilir özel tertibatlı araç kullanabilir ve diğer engellerim den bahseden bir raporu 2 yıl önce almıştımeğer sorun çıkarırlarsa bu raporumun kullanıp özel tertibatlı araç almayı düşünüyorum ancak başka bir sorum var ben b sınıfı ehliyetimi h sınıfına çeviricem h sınıfı ehliyette otomatik vites veya özel tertibat yazıyorlar mı eğer böyle bir zorunluluk yoksa ben hiçbirini yazdırmak istemiyorum çünkü hangi raporu kullanacağımı daha bilmiyorum

Bi karışıklık oldu galiba önceki raporum ekst. Yazmayan bende değil yazan bende yani.

Üye
    mbaran Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    17:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Sevgili Celikcemm en iyisi bir araba bayisine danışmanız. Onların tanıdıkları vardır. Vergi dairelerinde.

Üye
    celikcemm Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet varda son anda rapor kabul edilmeyip ÖTV yi isteyenler olmuş...ilk basta he he diyip sonra yukarıdan evrak geri dönerse sıkıntı.... Öyle olursa araç firmasıyla müşteri birbirine giriyormuş biri sen öde diğeri sen öde diye...

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon