Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    celikcemm Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    cihan hocam herhangi bir dönüş yapmadın ulaşamadın mı raporlara ben verdiğin adrese gönderdim

Üye
    BİLGİHAN Avatarı

Gerçek Adı
    Bilgihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    Samsun Alaçam
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hiç bir yerde sıkıntı olmaz ehliyetine al otomatik vites araç kullanır yazacaklar arabanızı alırsın maliyede bir sıkıntı olmaz

Üye
    celikcemm Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam sıkıntı olmasa bugün bunları konusuyor olmazdık... Yukarıda yazdiklarimi incelersen anlarsın...raporda 10 tane doktorun ""sol alt ekstremite sakattir sagda da bir operasyon var ama otomatik vites kullanır " demesi bi b.. Yarammiyor çünkü bu iş vergi memurlarının iki dudağı arasına düşmüş durumda.. al özel tertibatı geç git diyor çünkü bu daha kolayına ve garantisine geliyor ama hala anlamıyor ki ben sağ ayağı gaz pedalına basabilecek kadar sağlam biri olarak esas özel tertibatlı kullanmakta zorlanacağım...özel tertibat firması bile diyor ki kardeşim senin sağ ayağında gaza basma da bir problem yok peki ben sana nasıl özel tertibat yapacağım??? Buyrun çay demleyelim

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    21:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@celikcem aynı sorun bende de var sağ ayak düşürk tarak rapor almak için basvuru yapacagım kafama takılan gaz vermemde bi sorun yok gayet güzel kullanıyorum sağ ayakta da özel tertibat istiyorlar o nasıl olacak biz alışmışız böyle kullanmaya otomatik vites vermezlermi bize

Üye
    celikcemm Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Emre bey sağ ayağına bir engellilik varsa ve raporda sağ ayağının engelliliği belirtilirse bununla ilgili kanunda otomatik vites ile ilgili bir hüküm yok sadece sol alt ekstremiteden sakatlığı olanlara otomatik vites hükmü var. muhtemelen senin raporun özel tertibatlı olur ve aracı alırken eğer sol ayağında herhangi bir sakatlık yok ise özel tertibatında muhtemelen gaz pedalının sağdan sola alınması şeklinde olur bu da çok göze batan kötü görünen bir tertibat değil bence.

Üye
    farman Avatarı

Gerçek Adı
    FARUK KARSLI
    Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Benim raporumda otomatik vites kullanabilir , h sınıfı sürücü belgesi alabilir yazıyordu hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Üye
    gürcan726 Avatarı

Gerçek Adı
    gürcan
    Son Giriş
    20.05-2015
    Saat
    23:48
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bendede aynı sorun var bende hata yaptım 45 lik raporumla rapor yenilemeye gittim itiraz edicen dediler bende şimdi 45 lik raporumu göstermeden heyete başvursam sol alt extrimede sakatlığı mevcut olup h ehliyeti alabilir otomatik araç kullanabiir denilince raporun % liği önemlimi siz değerli arkadaşlar

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@celikcemm

@celikcemm bu konuda hem fikiriz dediğiniz gibi özel tertibat geçiyor,yaklasık 4 5 senedir arac kullanıyorum zaten B sınıfı ehliyetimle gaz sağdan sola alındı diyelim Allah korusun kaza yaparım ben öyle alışkın degiliz birde esimde kullansın istiyorum aracı işin içinden cıkamadım sahsen

Üye
    celikcemm Avatarı

Gerçek Adı
    cem
    Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@gürcan726

Gürcan hanım kanunda'' %90 altındaki engelliler diye geçiyor'' bir alt limit belirtilmiyor ve zaten %90 üstü engelliye de h sınıfı ehliyet verilmiyor bildiğim kadarıyla; ancak her nedense vergi dairesindeki memur arkadaşlar h sınıfı ehliyetin olsa bile (yani engellisin ve oranın %90 altında olduğun belli) yine de o oranı görmek istiyor....bilgisayar ortamlarındaki sayfada bu değeri girmek zorundalar mıymış her neyse bana öyle bir şey söylemişlerdi...ancak sizin durumda bence sadece sol alt ekstremiteyi yazdırabilecekseniz oranda takılacağınızı zannetmem.

emre arkadaşım ben de zaten sürekli otomatik vites araç kullanıyorum ama bana da illa özel tertibat yaptıracaklar

Farman kardeşim raporunda sağ ayakla ilgili veya başka bir uzvunla ilgili herhangi bir şey belirtilmiş miydi? birde nereden hangi ilden aldın?

Üye
    emre2535 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ferman sorun hangi ayakta???
    @celikcemm söyle bişey olsa sakatlık sağ ayakta benim,heyette deselerki otomatik vites araç kullanması uygundur ötvden mtvden yararlanabilir diye not düşseler ??? Demek istediğim biraz torpille Yinede araç alabilirmiyim ötvsiz asıl merak ettiğim bu işte

Üye
    Orhanyvs Avatarı

Son Giriş
    17.05-2015
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende sağ ayak da kısalık var heyetten raporu aldım %44 verdiler 8 cm kısalık var ve h Sınıfı ehliyet alabilir otomatik vites araç kullanabilir ibaresi var ama işin enteresan tarafı vergi indirimi hayır diye bir maddede var şimdi ben ÖTV den yararlanamıyormuyum

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    5

Orhanyvs; Buda doktorların cahilliği işte mevzuatı bilmeden işlerine geldiği gibi rapor veriyorlar. Biz engellilerin vergisiz araba almalarını istemedikleri, çekemedikleri için böyle yapıyorlar. Umarım hiç bir yerde sorun ile karşılaşmazsınız.

Üye
    Orhanyvs Avatarı

Son Giriş
    17.05-2015
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Araç firmalarına baş vurdum ama o ibareyi vergi indirimi hayır yazısına gören ÖTV den yararlanamazsınız dediler ne yapmam gerek pekala maliyeyemi gideyim yoksa hastaneye gidip itiraz mı edeyim

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@Orhanyvs Vergi indirimi başka bir şey saçmalamasınlar Vergi İndirimi engellilere tanına emekllik koşulları ile ilgilidir. Yani o raporun Vergi indirimi için alınıp alınmadığını belirten bir şeydir. ÖTV muaffiyetinin Vergi İndirimi ile ilgisi yoktur. Yanlış bilgilendiriliyorsunuz...

Üye
    tg04 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2017
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar ben 181166 sayılı talimatı nihayet buldum ve aşağıya ekliyorum. Birkaç başlık altında konu yazıldığı için hepsine ekleyeceğim ki ihtiyacı olanlar görebilsin:

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...ml#post1569039

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon