Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Since1905OnLyGS Avatarı

Gerçek Adı
    Nezihe
    Son Giriş
    21.08-2017
    Saat
    12:46
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar herkesin mesajını okudum tek tek benim arabaya merakım kesinlikle yok sadece bir engelli olarak toplu taşıma araçlarında üstelik engelliler için dizayn edilmiş bir toplu taşıma aracında kaç kere ayakta oraya buraya tutunarak gittiğimi ben bilirim, kaldırımlar deseniz normal insanın yürüyebileceği bi düzende değilken ben engelli olarak kaç kere ayağımın takılıp düştüğünü kolumdaki yaranın sızlamasını ben bilirim. Ben sadece hayatım biraz kolaylaşsın diye böyle bişiye kalkıştım ve evet inatçıyım gerekirse il il gezip bu ehliyeti alacam son olarak ben otomatik vites Ford Ranger 4*2'lik koca bir araba kullandım haftalarca ehliyet alacam diye ama doktor raporunu işin içine katmadığımdan direkt sürüşe geçtim ve sonunda sürücü olamaz raporuyla karşılaşınca şok oldum ve bıraktım dersleri yani araç kullanabildiğim için başvurdum deneyim edindiğim için başvurdum.

Üye
    mert66 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktorların var bir bildikleriymişte falanda feşmekan.Yalakalık ve boyun eğmek ruhlarına işlemiş bu arkadaşların malesef.Kardeşim amerikada ve bütün avrupada ehliyette veriliyor diğer sosyal haklarda veriliyor.Ülkemizde zaten gelişmiş ülkelere göre az olan haklarımız verilmiyor yada bu hakları alana kadar doğduğumuza pişman ediliyoruz.Ülkendeki doktorlara insiyatif kullanma hakkını kanun olarak tanırsan onlarda senin üzerinde böyle ego tatmini yapmaya kalkarlar.Aynı engele sahip bazı kimseler ehliyet alabilirken bazılarının ise bir bildiği vardır dediğiniz doktorlar tarafından engellenmesinin izahınıda yapabilmeniz gerekir.amerikalı avrupalı,doktorlar nerden bilsinler degilmi?Onlar tıp okumadılar ki kocakarı kitaplarıyla mezun oldular.Önlerine gelene ehliyet veriyorlar.Oysa ülkemizdeki doktorlar ne kadar duyarlı ve hassaslar insanların can güvenliğini düşünüyorlar.Sözün özü bilip bilmeden abuk sabuk yorumlar yazarak insanların mücadele azmini kırmaya,haklarını arama noktasında bu arkadaşlarımızı rencide etmeye hakkınız YOK.

Yasaklı Üye
    pesimist57 Avatarı

Gerçek Adı
    XFactor
    Son Giriş
    06.08-2015
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

mert66;
    Yine bi anlamayan arkadaş olarak anlamadan yorum yapmaya hakkın yok.
    Ayrıca heyet kararları 10 a yakın doktorlardan çıkıyor. Bir doktorun dediği olmuyor.
    Ben konuyu başlatan arkadaşa yorum yazmadım hiç benim yorumum genellemeydi ancak gidebiliyorsa başka hadtaneye sansini denesin orasida vermiyosa raporu fazla sesini cikarmasin derim. Baskalarinin can guvenligi onunkinden onemlidir o direksiyona oturdugunda.

Üye
    mert66 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pesimist57;
    Ben sana dünyada örnekleri olan bir uygulamanın anlayabilmen için yazıyorum dünyada daha ağır engellilere tanınan haklar neden ülkemizde verilmiyor diye soruyorum.10 tane doktormuş,10 değil bin tane doktor olsa ne farkeder?Kanunda bir hak tanınmışsa verilmelidir,tanınmamışsa verilmemelidir.Fakat bizim ülkede bir hak tanınıyor ve doktorların insiyatifi sayesinde bu hakkı alabiliyorsun yada alamıyorsun.Sürücü kursundan ehliyeti alırken zaten sınavlardan geçiyorsun bu yeterliliği gösteremezsen zaten alamıyorsun.Kanun net olmalıdır kimseye insiyatif kullanma yetkisi verilmemelidir.Ayrıca kusura bakma son cümleni kafan ayıkken mi yazdın?Neden başkalarının can güvenliği konuyu açan kardeşimizin canından daha önemli oluyor.Sebebi engelli bir birey olması mı?Herkesin canı yani başkalarınki ne kadar değerliyse bu kardeşimizin canıda en az onlarınki kadar değerlidir.Başka hastanede denesinmiş orasıda vermiyorsa sesini çıkarmamalıymış saçmalamışsın.Hakkını müsade ette sonuna kadar arasın Allahtan senin müsadene ihtiyacıda yok çok şükür.Sana tavsiyem yazdıklarını paylaşmadan önce bir oku ne yazdığını akıl terazinde bir tart olur mu?Engelliyiz diye haklarımızı savunamayacakmıyız?Rumuzunun anlamı kötümser ol sana çok yakışmış.

Üye
    SAHİNNNN Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ SAHİN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ömer kardeşim her kelimene tek tek katılıyorum helal olsun

Üye
    mert66 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sahinnn kardeşim kim ne derse desin asla doğru bildiğimiz yoldan dönmeyeceğiz,haklarımızı sonuna kadar kovalayacağız.Sanada helal olsun kardeşim.Saygı ve sevgilerimle.....

Üye
    Since1905OnLyGS Avatarı

Gerçek Adı
    Nezihe
    Son Giriş
    21.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    2

Ben haftaya hastaneye gidecem muhtemelen 15 gün içinde ne olacağı belli olur diye düşünüyorum. Türkiye'de torpilin varsa %70 görme engelliysen bile araç kullabilir raporu alabiliyorsun ben bunu gördüm biliyorum, haklar herkese eşit uygulanmıyor benim tek problemim o.

ben akvaryum balığım öldüğü için günlerce yas tutan biriyim, kimsenin can güvenliğini tehlikeye atacak bir girişimde bulunmam merak etmeyin.

Şahin Abi bende senin gibi düşünüyorum, yapacağımı biliyorum, bilmekten ziyade yaptım ve gördüm. Sonuçta bu bizim sosyal yaşamımız için çok gerekli.

Üye
    adakm Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    01:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ali Şahin sen bu azimle o ehliyeti alırsın ve koyarsın cebine rahat ol Amma bu kadar uyarıyı dikkate alarak ( Haklı ve/veya haksız vb.) ehliyeti aldıktan sonraki yacağın 100.000 ......km.daha da dikkatli kazasız belasız kullanman daha da bi önem taşıyor artık.Esenliklerle kal ve haklı olduğun konularda egonu hiç alçaltma.Tabi egon şeytani olmasın)

Üye
    Since1905OnLyGS Avatarı

Gerçek Adı
    Nezihe
    Son Giriş
    21.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    2

SAHİNNNN;

Abi yaaa Atatürk Devlet Hastanesinde poliklinikler çok dağınıkmış o yüzden ben gene aynı hastaneme gidecem bklm bu sefer daha bilinçliyim umarım heyetteki doktorları ikna edebilirim...

Abi babam otomatik vitesli aracımızı sattı, bana sürücü olamaz raporu verilince... O yüzden bu mümkün değil maalesef ama haftaya gidecem ve inşallah bu sefer olumlu haberlerle dönecem.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Ey Hoca
    Varsan bin hacca
    Kırdığın gönül ise
    Kıydın namaza...

Sözü, müziği Oktan Keleş e ait olan Hünkar Hacı Bektaş ezgisini Oktan Keleş - Hünkar Hacı Bektaş - YouTube dinlemenizi tavsiye ederim. İnşAllah ehliyetinizi alırsınız. Engelliler de insandır unutmayın, sevgiyle kalın...

Üye
    bekir0675 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı hastaneden nasıl ust uste 3 4 kez rapor alınabılıyor bende ankara numune hastanesıne gıttım surucu olamaz raporu verdıler daha sonra tekrar gıttım rapor almaya itiraz edip hakem hastanesıne gondedı sağlık il mudurluğu beni orasıda surucu olamaz verdı en sonunda gıttım muğladan aldım.

Üye
    adakm Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    01:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlı olsun ehliyetin Ali Şahin kardeşim Allah cc kazasız belasız güzel günler nasip etsin.........

Üye
    Since1905OnLyGS Avatarı

Gerçek Adı
    Nezihe
    Son Giriş
    21.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben 6 ay arayla gitmiştim 4. kere de gidemedim mesai arkadaşım olmadığı için tüm gün izin alamıyorum o yüzden hep ertelemek zorunda kalıyorum. Şahin Abi gözünaydın kazasız belasız kullanırsın inşallah, darısı başıma...

Bi gitsem gelmeyecem de gidemiyorum işte okulda tek başımayım çoğu zaman mesai arkadaşımın annesinin ciddi bi rahatsızlığı çıktı o onunla ilgileniyor bende okulla. Geç olsun, güç olmasın diye bir laf var ya onunla yetiniyorum.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12