Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    02:19
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    17

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar geçenlerde gazetenin eski yazısında MAPTAŞ diye bir firmanın yurt dışından getirttiği debriyaj için otamatik vites vazifesini gören aparatı gördüm. vites koluna takılan düğmeler sayesinde arabada sanki otamatik debriyaj varmış gibi sistem hareket ediyor,acaba MAPTAŞ tan bu sistemi alıpta aracına taktıran ve kullanan varmıdır ,varsa memnunmudur bende taktırmayı düşünüyorum tecrübesi olan arkadaşlar yazarsa çok memnun olurum ve birçok kişiyede yardımcı olmuş oluruz.

Debriyaja Alternatif; Auto-Clutch

autoclutch - Debriyaj için vitesten düğmeli aparat taktıran var mı?

Güney Kore'li Keo Sang Electronics firması tarafından geliştirilen "Auto-Clutch" isimli otomatik debriyaj sistemi ile sürüş sırasında debriyaja ihtiyaç duymadan vites değiştirebilecek. Sistem aktif hale geldiğinde size debriyajın kontrolünü kendi özel vites topuzundan veriyor.

Normal şanzıman manuel vitesli araçlara takıbilen sistem, özel vites topuzu, debriyajı hareket ettiren motorlu aygıt, ve elektronik devrelerden oluşuyor. Sürücü vites değiştirmek istediğinde topuzun üzerindeki düğmeye basarak değiştiriyor. Araç durmak üzere olduğunda sistem bunu algılıyor motoru stop ettirmiyor. Otomatik tiptronik vitesleri andıran Auto-Cluth, ayrıca istenildiği zaman devre dışı bırakılıp sürüşe normal olarak da devam edilebiliyor. Sistemin fiyatı 350 dolar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    732

Pratik karşılığını bilmiyorum, ama "hareket ettirici özel donanım" statüsünde sayılır diye düşünüyorum (?).
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    17

Eğer bu aparat denildiği gibi çalışıyorsa benim gibi sol ayağı engellilerin işine çok yarar ,ama benim tereddütlerim var ileride sorun çıkarır ayarı bozulur diye düşünüyorum oyüzden daha önce bu aparattan taktıran bi arkadaş varsa görüşleri çok önemli diye düşünüyorum.

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    15

mehmet kardesim ben taktirdim maalesef 5 kuruş etmez.neden :
    1yokuslarda kaydiriyor. alete güvenip kac sefer arkadaki araca carptim ben bile unutdum
    2gaz ayarini tam yapamazsan araba gec kalkiyor yada motor bogulur gibi titreyip ses yapiyor.
    3.)ayari cok cabuk bozuldugu gibi servis imkani maalesef yok denecek kadar az.servisine gitdigin zaman ise bu adam neden geldi yine deyip adama dövecekmiş gibi bakiyorlar
    mantık olarak aslında güzel bir ürün gibi gözüküyor.bende 2003 senesinde netde gördügümde heyecanlanmişdim.işde dedim aradıgım ürün bu gitdim 500 tl ye yakın para harcadım. ama 3-4 senedir bozuk oldugundan dolayi kullanmiyorum.aparat olarak duruyor aracımda.tamir için cok ugrasdım fakat sıfır ürüne yakın masraf cıkartdılar.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    17

Hadiyaaaa çok üzüldüm şimdi bende bizim için tam olması gereken aparat diye düşünüp biran önce taktırmayı düşünüyordum.
    Ama yinede çok saolasın hiç olmazsa uyarmış oldun böylelikle heman balıklama atlamamış olduk bizde,hen boşu boşuna masraftan da kurtarmış oldum tekrar verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.

Üye
    esrarengizadam25 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fevzi eryılmazın görüşlerine katılıyorum ama fevzi kardeşim sana bir fikir vereyim.yokuşlarda kalkarken el frenini kullanırsan hiç geri kaçırmaz. Ama onda da seninde yazdığın gibi gaz ayarını iyi vermek gerekiyor.Benim kanaatimce sol bacağı sakat olanlar için en iyisi otomatik veya triptonic vites

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    17

iyidiyorsunda esrarcengizadam otomatik veya triptonic vitese ötv ve mtv muafiyeti yokki (sol ayak engellile için)

Üye
    esrarengizadam25 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mehmet abi sen o tertibattan taktır bence çok iyi ve senin araban honda civic. güçlü bir araç olduğu için seninkinde hiç sorun çıkmaz. bana yaz abi msn den detaylı anlatabilirim yada cep numaramı vereyim.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    17

esrarengizadam işten ara beni
    212 6240670 - 261 dahili.

Üye
    otokitir Avatarı

Son Giriş
    03.02-2011
    Saat
    23:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet ben konyada takıyorum çok kullanışlı bir sistem ama sizin aracınız ne kadar iyi ne kadar yeni olursa bu sistemde okadar iyi araç o km.araçsa zaten sorunyok.araç kore veya japon menşei ise sorunyok,opelvosvagen reno veya huyundai mıtsubışh münübüs vs. ise zaten hiç sorun olmaz ama adam şahine taktırıyor bazı sorunlar olabiliyor bukonuda benden bilgi alabilirsiniz.ben çok sayıda taktım ve takıyorum.ali kıtır 0532 433 34 83-0332 233 27 75

Üye
    pluton... Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET ÖSEN
    Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

otokitir Auto-Clutch cihazımı bahsettiğin yoksa başka bir tertibatmı?

autoclutch - Debriyaj için vitesten düğmeli aparat taktıran var mı?

Üye
    otokitir Avatarı

Son Giriş
    03.02-2011
    Saat
    23:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet auto-clutch sisteminden bahsediyorum

ben çok sayıda araca montaettim ve hala takıyorum son bir,iki yıldada genelde sıfır km. araçlar almaya başladı özürlü vadandaşlarımız zaten hiç sorun olmuyor.ama elektrik tetisatı zayıf modelsiz araçlar olursa zaman zaman ayarları değişe biliyor veya aksaklıklar olabiliyor.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    17

otokitir ben yeni honda cıvıc araba aldım daha alalı 1 ay oldu acaba bahsettiğiniz bu sistem arabama uyarmı

Üye
    gelgulelim Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar.Madem Sıfır araba alacak kadar imkanınız var,Özürlü raporunuz var ne diye otomatik vites almayıpta böyle tertibat arıyorsunuz anlamış değilim. İmkanı olmayan arkadaşlar için eyvallah...
    Ben bu tertibatın yerli yapımını 1992 yılı Haziran ayından beri kullanıyorum. yerli, modeli düşük araçlarda kullandım. İlk aracım 10 yaşında 131 idi. Geğiştirdiğim araçlara hep nakil yaptırdım. Halen de kullanıyorum. Şehirler arası daha randımanlı oluyor. Ama şehir içi kullanım zor, geri kaçma çok oluyor. Düz yolda da iyi. Param olsa otomatik vites araç almayı tercih ederdim.
    Sol ayağı raporlu olanlardan tertibat İ S T E N M İ Y O R . Bende Maliye Bakanlığı ve Sanayi ve Ticeret Bakanlığı Alt Komitesinin Tamim i var.
    SAyısı; B 14 2 TSE.0.14.20.03
    Konu:Özürlü Aracı Tadilatı Hk.
    Tarih:31,12,2006

İlgilenen var ise araştırsın... Ne kadar doğru dur, ne kadar geçerlidir bilmiyorum.

Üye
    Medesanur Avatarı

Son Giriş
    01.08-2009
    Saat
    12:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mehmet Kardeş,
    Otomatik depriyajı (outo clutch) kendi arabama 2006 yılında takdırdım. Sisteme uyumlu ve arabaya zaman içinde alışan, senin kullanımınla uyumluluk gösteren, akıllı bir aparat. Ben memnunum Gaziantep'de Küçük Sanayi sitesinde servisi bile var. Ayrıcı her oto elektirikçinin anlayacağı bir çalışma prensibine sahip. Sen de benim gibi sol bacaktan özürlü olduğunu söylüyorsun; Bu teknolojik ürünü kullanmanı öneririm. Selam ile...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon