Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Alpay77 Avatarı

Son Giriş
    14.09-2009
    Saat
    03:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba,
    Bende şu bahsi geçen Auto-Clutch'tan alıp aracıma taktırmak istiyorum.Ancak ben İzmir'de oturuyorum.İzmir'de bu cihazı satan ya da takan olup olmadığını bilen biri var mı?İnternette araştırdım ama bulamadım şimdiden teşekkürler..

Üye
    egelipasha Avatarı

Son Giriş
    21.10-2014
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu sistemi izmirde takan varmı arkadaşlar bende bulamadım nette

Üye
    kenan06 Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    19.10-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar
    bahsetmiş olduğunuz türden tertibat takan bir yer keşfettim.Ama Malesef arabam olamadığı için taktırma yada gidip yerinde araştırma şansım olmadı. ben internet adresini vereyim inceleyin isterseniz. hem istanbulda hemde manisa turgutlu da yerleri var.
    SİTESİ : ÖZGÜRBEDENLER

Üye
    volki797979 Avatarı

Son Giriş
    27.04-2017
    Saat
    14:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mehmet bey. bende sol bacamdan rahatsızım. ÖTV den muaf düz vitesli özel tertibatlı araç aldım 2006 yılında. Vitesin yanında elden tertibatlı topuz deniliyor gaiba öyle bi kol var. Bu kolu havaya kaldırıyorum o havada kalıyor, ben vites değiştirdikten sonra kolu aşağı indiriyorum araba gidiyor. Bu kolu kaldırdımda düşüyor ama hep değil çok dur kak yaptım zaman. Bunun daha kolay bi yolu yokmu. Ben bu yüzden aracımı satmayı düşünüyorum. Otomatik vites alcam. Aracım çok temiz ilanını vermiştim. Bu siteden görebilirsiniz tertibatınıda. http://www.araba.com/2442188/Peugeot%20206

Üye
    volki797979 Avatarı

Son Giriş
    27.04-2017
    Saat
    14:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankarada yaptırılacak yer ve kullanan varmı

Üye
    kyotocu Avatarı

Son Giriş
    28.04-2016
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 2001 yılında Kardeşimin Fransa'dan getirdiği ve bana hibe ettiği 1989 model peugeot 405 arabama aynı yıl İstanbul'da MAPTAŞ firmasında Auto-Clutch taktırdım.2008 yılına kadar kullandım.Elektronik devresine su kaçırdığım için şu an söktüm.Ama 2001 yılından 2008 yılına kadar bu sistemle araba kullandım.Araba kullanmayı bu sistem sayesinde kıolayca kavradım.Bazı arkadaşların dediği gibi rampalarda durup kaltığınızda araba geri kaçıyor.Bunun önüne el freni ile kalkış yaparak geçtim.Şu an sol tarfta debriyaja bağlı bir manavila gibi sistemle mekanik bir şekilde arabayı kullanıyorum.Aslında maddi imkanım olsa tekrar takırmak isterim.Bana göre harika bir sistem.Trafikte giderken durmanız gerektiğinde frene basıyorsunuz araba yavaşlıyor.Hızı 9-10 Km nin altına düşünce kendiliğinden debriyajı basıyor ve arabanın stop etmesini önlüyor.ayağınız frende iken debriyaj basılı olduğu için siz sadece tekrar kalkış için 1. vitese takıp hafifçe gaza basıyorsunuz sistem gaza basıldığını algılayıp yavaşça debriyajı bırakıyor ve araba kalkıyor.Gerektiği zaman vites kolu üzerindeki düğmeye basıp vites artırıp küçülterek yola deva ediyoruz.

Üye
    otokitir Avatarı

Son Giriş
    03.02-2011
    Saat
    23:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konyada kıtır oto ben takıyorum tüm araç modellerine 0532 433 34 83

BU OTAMATİK DEBRİYAJ AUTO CLUTCH,U ANKARAYA EN YAKIN KONYADA TAKTIRA BİLİRSİN.KITIR OTO DA www.kitiroto.com ALİ KITIR 0532 433 34 83

Üye
    mısmıl Avatarı

Gerçek Adı
    iskender rusçuk
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul /gop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar özellikle sol ayakta protez veya ortez kullanan arkadaşlar?Bir otomobilin en doğru şekli nedir şüphesiz orjinal yani üretildiği fabrikadan çıkış hali değilmidir? Sol ayağı proplemli olan kişiler düz vitesli aracı nasıl kullanır' debriyajı bir aparat ile müdahale edebilir bu nedir özel tertibat vs ilave vs sonuçta aracı kullanırken biraz daha karmaşık hale gelmesi değilmidir'buda proplem oluşma olasılığının yükselmesidir. Daha sade ve temiz kaza riski az hiç bir ilave gerektirmeyen orjinal otomatik vitesli oto kullanmak varken kendini bilmez mantığına karşı tez oluşturan hangi kanun koyucu (muktedir yaratık) bu kanunun şekillenmesinde etkili olmuştur bilmiyorum ancak öbür tarafta iki elim hem yakasında olacaktır hemde !!!!

Üye
    yurekliumut Avatarı

Son Giriş
    31.10-2013
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ankarada varmı bunu takan arkadaşlar...

Üye
    otokitir Avatarı

Son Giriş
    03.02-2011
    Saat
    23:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba,

Bende şu bahsi geçen Auto-Clutch'tan alıp aracıma taktırmak istiyorum.Ancak ben İzmir'de oturuyorum.İzmir'de bu cihazı satan ya da takan olup olmadığını bilen biri

evet izmirde özgür bedenler diye ararsanız orada takıyorlar 1.500 lira idi değişmediyse bizim bayilerden takan varmı bilmiyorum mesai içinde beni ararsanız yardımcı olabilirim 0532 433 34 83

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    727

Bu vitesi çok önermiyorlar diye biliyorum. Zman içinde sorun çıkartabiliyormuş...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    selocan Avatarı

Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    İZMİR - TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende sol bacağımdan engelliyim 0 model aracı otomatik almayı düşünüyorum 0 model araçlar normallere göre biraz pahalı " raporda özel teribatlı ve otomatik vitesli araç kullanabilir yazıyor" Normal yani düz vitesli araba alamam değil mi? Normal yani düz vitesli alsam gerekli aparat ve proje vs sıkıntı ve masraflı olur mu ?

Üye
    canpolatt Avatarı

Gerçek Adı
    canpolat ulu
    Son Giriş
    08.12-2013
    Saat
    05:47
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

esrarengizadam25 bu sistem nasıl çalısıyor yani arabanın frenıne bastım yavaşlamak için debriyaj otomatik devreye giriyor peki ayagımı frenden çektigimde hemen pat diyegeri kalkıyor mu yoksa yavaş yavaşmı kalkıyor bunu şu yuzden soruyorum düz yolda arabayı kaldıracam vitesi tusa basarak attım ayagım frende yagımı frenden çekince yavaş yavaş debriyajda yavaş yavaş kalkıyor mu yoksa frenden ayagımı çektigimde gaza bastıgımda debriyaş kalkıyor yardımcı olursanız sevinirim

esrarengizadam25 bu sistem nasıl çalısıyor yani arabanın frenıne bastım yavaşlamak için debriyaj otomatik devreye giriyor peki ayagımı frenden çektigimde hemen pat diyegeri kalkıyor mu yoksa yavaş yavaşmı kalkıyor bunu şu yuzden soruyorum düz yolda arabayı kaldıracam vitesi tusa basarak attım ayagım frende yagımı frenden çekince yavaş yavaş  debriyajda yavaş yavaş kalkıyor mu yoksa frenden ayagımı çektigimde gaza bastıgımda debriyaş kalkıyor yardımcı olursanız sevinirim

selocan;

ya bu sistem nasıl çalısıyor anlatırmısınız yada videosunu filan çekip atarsanız sevinirim

gelgulelim;

bnde arabama otomatik debriyaj kiti taktırmak istiyorum 2000 model woswagen yapımı hidrolik direksiyonlu skoda olurmu eski arabalarda sorun olacagı rahat olmayacagı soylenıyor bnım arabada bir sorun olusturu mu birde sistem nasıl çalısıyor memnun musunuz

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    15

Almayın hiç bir işe yaramıyor..
    O paraya değmez

Üye
    kyotocu Avatarı

Son Giriş
    28.04-2016
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Frene basınca araba yavaşlıyor.Hız 10 Km nin altına düşünce debriyajı basıyor.Ayağını frenden çekince debryaj yine basılı kalıyor.Gaza basınca yavaşça debriyajı bırakıyor.Yani ani kalkış yapmıyor.Rampalarda ilk kalkışta geri kaçırma dışında harika bir sistem.Ama çok kaliteli montaj yapılması lazım.Fren ve gaz pedalına basıldığını algılayan küçük swiçler anahtarlar var.Onlar düzgün monte edilmediği için ayağıma takılıp ayarı bozuluyordu.Önlerine ayağım deymesin diye saçtan engeller koydum.Çünkü İstanbulda monte ettirdim.Zonguldak'ta oturuyorum.Burda ilgilenecek kimse bulamadım.kendi sorunumukendim çözdüm.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon