Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mustafa çakır Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    raporumda Özel tertibatlı araç kullanır ve h sınıfı ehliyet alabilir ibareleri evet işaretli.Otomatik vites araç almayı ben istemedim zaten firma otomatik vites araç olur dedi.maliyede otomatik alamazsın demedi.Benim için otomatik veya manuel önemli değildi.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

O zaman maliyeye geri gidip sormanız gerek. O ceza ne amaçlı geldi? Otomatik vites aldığın için mi? o zaman saçmalamış olurlar. Bir ara onlar ile yüzyüze görüş. eğer tatmin olmadınız ise yazılı dilekçe ver.
    Ne amaçla ceza yazıldığını izah et. Raporunuzun fotokopisinide ek ve araç aparat dosyasının(makina mühendisinden alınanları fotokopisi vs) olarak sun.. Onlardan size yazılı olarak cevap verilmesini talep et..

Olumsuz cevap gelirse Maliyeyi mahkemeye verirsin... Elinde evrak olur..

Olaki sinirlenme sakin ve güzel dil ile irtibat halinde ol...
    Bu ara araçınız bağlanabilir bir ihtimal bu nedenle sinirlenmemeye çalış..

Yediemin otopark para cezası da gelecek size. Dolayısıyla mahkemeye de durdurma talep ediniz ve iyi cevap altıktan sonra tedbir amaçlı otopark cezasını da maliyeye ödettirebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla ceza günlük alınıyor ve aylık haftalık yada yıllık kabul etmiyor.

Üye
    mustafa çakır Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporumda Özel tertibatlı araç alabilir ve H sınıfı ehliyet alabilir kutucukları evet işaretli.Bana otomatik alman gerekli diye bayii söyledi.Maliyede sen otomatik alamazsın demedi.Benim için otomatik veya manuel araba almak sorun değildi.Beni onlar yönlendirdi.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam Maliyeden size gelen buna dair yazılı evrak elinizde varmı? Otomatik araç kullanamaz gibi..

Üye
    mustafa çakır Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sıkıntı söyle var anladığım kadarıyla dün projeyi vergi dairesinden aldım.Projede makine mühendisi sağ el bakımda zorlandığı için otomatik vitesli araç alınmış.sağ silecek kolu sola alınarak tadil edilmiştir diye teknik rapor vermiş.bu raporla ötv den yararlanılmaz ben raporu görünce anladım.Vergi dairesi burada haklı sanırım. Benim kızdığım o zaman niye söylenmediği ben manuel araç alıp vitesi direksiyona aldırabilirdim.Şimdiye kadar kimsenin bişey dememesi ve şimdi 8000 tl ve 3 yıllık faiz gelecek olması.

Üye
    ÖZÜRLÜN ÇİLESİ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim sen baştan hataya düşmüsün kendi kendini yakmışsın otomatik vites koluna bir aparat yaptırsaydın bunlar olmazdı ayrıca makina mühendisi sağ el zorlandığı için otomatik alınmış aparat olarak silecekler deemiş zaten silecekler yerinib değişmesi aparatta girmiyor buda seni haksız çıkartıyor hep makine müh. Hatasını sen çekeceksin

Üye
    mustafa çakır Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende burada şok oldum zaten bu projeyi firma yaptırdı bana bir nüshasını vermediler ben dün gördüm ilk kez teknik raporu.Burada çok büyük hata var ama bunu maliya neden düzeltmedi benim itirazım buna.

sizce şimdi bişey yapamazmıyım bu cezayı ödemelimiyim.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun, bu durumda bende bilemedim. Yaptırdığınız onay aldığınız proje sakata gelmiş galiba. Hal böyle olunca bu durumda herkes haklı.

Görüşüm şu: Raporunuzu değiştirip "otomatik vites alır" yaptırmanız gerek. ÖTV.den evet işaretli olması da yeterli. O zaman cezanızın 8 bin liralık kısımı kurtarabilirsiniz belki...

Sağ kol sakatlığı olanlar "otomatik vites" yazıdırabiliyor. ve ÖTV.siz araç da alabiliyor. Nedenine gelince bu tip araçları ailesinden kalan herkes kullanabiliyor.
    Ancak özel tertibat kelimesi geçerse ve ruhsata işlenirse; o zaman sadece kendisi kullanıyor.
    Demek istediğim yapabilirseniz sadece otomatik vites kullanır ÖTV.den faydalanır yazılı rapor aldırmaya çalışın. Yapabilirseniz tabii ki.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Vites kolu yükseltilmiş ya da sol ele aktarılmış şekilde bir proje çizdirin ve onunla birlikte vergi dairesine gidip "araç alırken yanlış onay veren sizsiniz. şimdi bunu düzeltmek için bu projeye onay verin ve ben de bu şekilde aracı tescil ettireyim" deyin.

Memur yanaşmazsa, müdüre çıkın. Sonuçta bu hata büyük oranda onların...

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Bu ülkede her türlü terslik başa gelebilir. Ben de araç alma arifesinde tırstım açıkçası...Hadi diyelim vites için donanım taktırdık; birileri ilerde bunu da beğenmezse?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yok Kederli, öyle değil. Sinyal/diğer kolların yer değiştirmesi araç almak için zaten yeterli değil. O zaman buna onay vermeleri hata! Ama burada kişi uygun proje çizdirebilir, bedensel kısıtlılığı vergi iavantajlı araç almak için zaten uygun. Usül hatası var yani. O düzelnce ortada bir sorun kalmayacak
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mustafa çakır Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim de aklıma o geldi.Vergi Dairesine yeni proje çizdireyim dedim ama geçmişe dönük işlem yapamayız dediler.Onlar bu cezanın bir an önce ödenmesi ve olayın kapanması taraftarılar.Bu şekilde çok mağdur olan varmış ama bunu paylaşan yok herhalde.Ben son çare olarak Mahkeme yoluna gittim.2-3 sene sürer herhalde bir gelişme olursa paylaşırım.

Üye
    RUHİ Avatarı

Gerçek Adı
    Ruhi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mustafa kardeş sen en başta hata etmişsin işini kendin takip edecektin nasıl olduda hem tse hem muayene de sen olmadan geçti hayret sen olmadan olmaz onlar zaten o aparat dediğin şeyi tse de kabul etmio baştan beri hatalı işlem yapmışsın sen vites kolunu uzatıp otomatik bi araç alırdın bülent abinin dediği gibi bir dene istersen tekrardan vites kolunu uzatan bi proje çizdir öyle dene şansını geçmiş olsun

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12